Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik 8 tonowy

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:39

Rozrzutnik 8 tonowy Zamierzam kupic rozrzutnik 8 tonowy i mam w nim opcji - tasma mechaniczna badz hydrauliczna, zastawa adaptera sterowana hydraulicznie i nadstawki. Zastawe i nadstawki biore ale nie wiem co ta taśma. Pomóżcie opiniami i swoim doświadczeniem :)
Baza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik 8 tonowy Dzisiaj, 03:45
  •  

#2 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 02 luty 2010 - 20:48

Rozrzutnik 8 tonowy z jakim ciagnikiem ma pracowac ten rozrzutnik? posuw hydrauliczny jest duzo lepszy niz mechaniczny. jest duzo prosszy w naprawach i mniej awaryjny. ale do takiego rozrzutnika musi byc ciagnik posiadajacy dwie pary wyjsc hydrauliki: 1. para do tasmy, 2.para do zastawy adaptera. jaki to w ogole rozrzutnik?
Piszę po polsku!

#3 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:57

Rozrzutnik 8 tonowy Napisz coś więcej co to za rozrzutnik ! Ale jedno pewne hydraulik lepszy :)

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#4 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:58

Rozrzutnik 8 tonowy coś takiego http://www.allegro.p...owy_okazja.html
i pracował by z Same Exprolerem II 90 koni ... tylko ze ja mam w nim 3 wyjscia hydrauliczne. Jeszcze nie widziałem tego rozrzutnika na wałasne oczy ale wiem ze Tytany Uni maja wszystkie zasuwy i sa własnie 3 weze. Na tej stronie jest podstawowa wersja tego rozrzutnika, pełan kosztuje 31 tys + vat.
Baza

#5 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:03

Rozrzutnik 8 tonowy To taka prywatna modernizacja 6tonowej Warfamy Ale on nie ma zastawy adaptera

#6 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:05

Rozrzutnik 8 tonowy adapter poziomy... podrzuca 250 metrow w gore a szerokosc robocza taka jak szerokosc rozrzutnika. zawsze mnie to bawilo:) to trzecie wyjscie u Ciebie to jest cisnieniowe czy szybki powrot? mozna kombinowac z rozdzielaczem, ktory by sterowal poszczegolnymi funkcjami, ale nie wiem czy warto. szczerze mowiac w Twoim przypadku jesli trzecie wjscie to tylko powrot to chyba lepiej bedzie wziac mechaniczny naped tasmy. natomiast jesli cisnieniowy to ok. pod nie podlacza sie zasuwe, ktora zamyka sie pod wplywem grawitacji
Piszę po polsku!

#7 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:08

Rozrzutnik 8 tonowy 3 wyjscie jest cisnienowe, a zastawe adaptera ma, tak jak pisałem to co widac to podstawowa wersja.
Baza

#8 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:12

Rozrzutnik 8 tonowy Sorki nie doczytałem :) A nad innymi się nie zastanawiałeś tylko ten wchodzi w grę ???

#9 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:16

Rozrzutnik 8 tonowy Wiesz co jasna sprawa ze sie zastanawaiałem ... ale niestety fundusze nie pozwalaja mi na zbytnie szalenstwa. interesowałem sie Tytanem 8 plus ale Tytan + pionowa zastawa adaptera brutto 55 tysciecy. to dla mnie za duzo.
Ta oferta wydaje mi sie całkiem całkiem. ale tak jak pisałem jeszcze tego nie widziałem na wałsne oczy. dzwoniłem i rozmawiałem i tak jak pisałem oferuja do niego zastawe posów i nadstawki w cenie 31 + vat czylo brutto okolo 38 tysiecy. no wiec jest znaczaca róznica w cenie, ale nie ma co ukrywac ze i w jakosci pewnie tez.
załozyłem ten temat bo chce sie dowiedziec który posów mam brac. a zastawy jesli nie bede miał tylu wyjsc hydraulicznych to poporstu nie wezme.
Baza

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:17

Rozrzutnik 8 tonowy właśnie 3 wyjścia to wychodzi że 2 są z rozdzielacza a jedno "0"-odpływ
bo z rozdzielacza są zawsze parami (trochę mało jak na same)

wg powinno starczyć tylko że zależy jaki Masz ten rozdzielacz bo jeśli normalny to podniesiesz klapę 1 i przejdziesz na 2 taśmę (powrót do silnika od posuwu to na 0 dobrze myślę dexterek) ale wtedy klapa opadnie bo będzie opuszczanie w 1 chyba że ja wyżucisz albo dołożysz zwykły zawór na przewód :)

Hydrauliczny powinien być lepszy bo możesz regulować sam szybkość a może i obornik będzie leciał równo na pole tzn jak mniej na rozrzutniku to szybszy posów będzie-mam rację :)

w mechanicznym denerwuje mnie że pod koniec jest mało obornika a taśma się wlecze a wysiadać nie będę za każdym razem :)

ten z allegro to nie ten co podają w opisie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:22

Rozrzutnik 8 tonowy u mnie z tyłu sa trzy gniazda - pod dwa podłaczony jest wybierak czyli cisnienowy i powrót , pod trzecie wyjscie jest podłaczony przedni Tuz. i mam jeszcze jedno wyjscie ale ono nie jest połaczone z rozdzielaczem tylko jest bezposniednio połaczone przez kwałek rurki z pokrywa podnosnika, nie mam pojecia do czego to jest.
Baza

#12 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:22

Rozrzutnik 8 tonowy ja mam takie dwa: http://www.allegro.p..._niemiecki.html i jestem zadowolony. mysle ze w tych pieniadzach nie mozna znalezc nic wiele lepszego. do plusow nalezy latwosc obslugi, hydrauliczny posuw i przede wszystkim pionowy adapter. a do minusow brak zastawy. ale jestli sie ma obornik bydlecy z glebokiej obory (duzo slomy) to brak zasuwy nie przeszkasza.
Piszę po polsku!

#13 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:27

Rozrzutnik 8 tonowy Ja mam obore sciółkowa i chlewnie. Wydaje mi sie ze zastawa by sie przydala :) . Ale jesli poprostu nie bedzie technicznej mozliwosci podłaczenia jej to jej nie wezme. tak jak pisałem wyzej.
Baza

#14 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:35

Rozrzutnik 8 tonowy moim zdaniem jesli ma jedna pare cisnieniowa i powrot to koniec. zadne cudowania z wezami zaworami nic nie dadza. musi byc rozdzielacz 2-sekcyjny zeby uzywac hydraulicznego posuwu i otwierania zasuwy. troche bedzie to wygladalo nieprofeslonalnie, bo weze hydrauliczne beda szly do kabiny do rozdzielacza ktory nie moze przeciez lezec na kolanach. a dopiero z kabiny weze ida do rozrzutnika. jesli sa tylko 3 wyjscia nic sie innego chyba nie poradzi...
Piszę po polsku!

#15 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:52

Rozrzutnik 8 tonowy A nie lepiej wziąć coś używanego z zachodu z własną hydrauliką nawet??? Moim zdaniem ten forszaj z linku kolegi może dłużej posłużyć......
http://www.allegro.p..._lad_8_ton.html
http://www.allegro.p..._1993_r_8t.html
Te są ciekawe też

#16 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:00

Rozrzutnik 8 tonowy wlasna hydraulika rozwiazuje problem calkowicie. mam taki maly dosc stary woz paszowy. lata z nim c-360, ktora ma tylko jedna pare wyjsc. a woz paszowy ma 4 funkcje wiec potrzebowalby az 4 par. jednak tu pojawia sie kolejne pytanie: czy sterowanie byloby elektryczne czy za pomoca dzwigni. moj woz ma za pomoca dzwigni ale duzo lepiej jesli jest elektryczne. poza tym mysle ze bylby dosc duzy problem ze znalezieniem zachodniego rozrzutnika z wlasha hybraulika, bo w rozrzutniku sa zwylke tylko dwie funkcje (zasuwa i tasma) a 95% zachodnich ciagnikow ma wiecej niz jedna pare gniazd, wiec wlasna hydraulika rozrzutnika bylaby zbedna
Piszę po polsku!

#17 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 02 luty 2010 - 22:40

Rozrzutnik 8 tonowy Temat przeniesiony do działu "Rozrzutniki obornika, beczkowozy"

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 luty 2010 - 12:22

Rozrzutnik 8 tonowy

...Tytany Uni maja wszystkie zasuwy i sa własnie 3 weze.

4 :) na dwie pary obustronnego działania

#19 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 luty 2010 - 17:11

Rozrzutnik 8 tonowy faktycznie . moj bład
Baza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Frost

Frost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 04 luty 2010 - 18:21

Rozrzutnik 8 tonowy A czy do tego rozrzutnika można wziąć adapter pionowy.