Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz161615

Nie działa blokator w Zetorze 5211

Polecane posty

Pawel328    635

a co to jest blokator ?? :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Blokator to zapewne potoczna nazwa blokady mechanizmu różnicowego w tylnym moście zwana z angielskiego diff lock, radzę poszukać dobrze w tematach bo zdaje sie że był taki temat o blokadzie w Zetorze 7011 a niczym sie taka blokada nie różni od tej w 5211 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

aaa :) może zerwałeś blokadę ?? a działała, działała i nagle przestała czy coś się wydarzyło ?? :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno zerwał blokadę u nas chodziła do końca i było łożysko do wymiany w moście rozkręciliśmy paczymy blokada zjechana


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeśli blokator nie działa to napewno nawalił bulbulator i trzeba wymienić przyczłapy, taką część rubensztyka od holajzy, którą przykręca się do trykotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mirasek :blink: :huh: :P powalasz ... tym językiem ... technicznym B) :o:P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Mnie też powaliło.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radki1    0

witam a jak czasami nie chce zaskakiwać(drganie czuć pod nogą) to co może być przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radki1    0

podciągnołem i tylko ciężej sie wciska a pod nogą jak podskakiwało tak podskakuje :D jak powinno być ustawione na tych dwuch przesównych śrubach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Regulacja tych cięgiełek raczej za wiele nie pomoże. Ja miałem podobnie i naprawiłem to przy okazji remontu hamulców. Jak zdejmiesz prawą zwolnicę wraz z pochwą to najprawdopodobniej zobaczysz przyczynę - na samym dnie obudowy znajduje się cięgno blokady wraz ze sprężyną powrotną i to wszystko jest "zakopane" w piachu, ziemi która dostaje się z góry przez otwór nad cylinderkiem hamulcowym. Uniemożliwia to ściśnięcie sprężyny i całkowite włączenie blokady. Warto popracować nad zakryciem tego otworu jak i tych w przedniej części obudowy od cięgieł blokady i hamulca ręcznego. Tę dźwignię, która zamienia pionowy ruch pedału na poziomy należy przesmarować - pedał będzie wchodził o wile lżej. U mnie zrobił się tam dość duży luz ale pracuje nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapytam sie tutaj chodzi mi o 7045 ale to to samo będe robił hamulce i trochę przeraża mnie ten mechanizm blokady.

Jak wyjmę zwolnice to mi się nie rozsypie i główna kwestia jak wkładaniem na czym się to sprzęgiełko trzyma przy wkładaniu wałka razem ze zwolnicą??

POzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam ,mam wyciek w tym miejscu co wytarte jest i ta dziura  w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dolei czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby nie rozbierac calosci az do bloku czy zwolnice sciaga sie tak samo jak w ursusie c 360 trzeba cos podwiazywac zeby nie spadlo przy wyjmowaniu zwolnicy czy moge tylko te sruby odkrecic i zdjac czy musze cala z pochwa wyjmowac mial ktos taki przypadek prosze o pomoc to jest strona prawa gdzie sa biegi 
    • Przez Bartmk
      Witam wszystkich, panowie mam problem z wyciekiem przy zwolnicy prawej w moim zetorku, kwestia tego że nie wiem do końca gdzie jest przyczyna.Zrobilem kilka zdjęć aby pokazać skąd leci  zaznaczę że spore ciśnienie było w zwolnicy lewej po odkreceniu korka wlewowego,ale tam nie ma problemu z jakimkolwiek wyciekiem..., w prawej ciśnienia żadnego nie było.Kiedys z okolicznym mechanikiem wymieniłem tylko uszczelniacze i łożysko koła,ale myślę że nie ma to związku z obecnym wyciekiem. Proszę o jakąś radę z góry dziękuję. 


    • Przez mieciu110
      Witam,
      Postanowiłem założyć do swojego 7211 nowe oponki radialne 30" bo stare 28 kwalifikowały się do wymiany, zakupiłem felgi przez internet, niestety przyszły takie jak na zdjęciu poniżej. Jest jakaś szansa że opona bezdętkowa będzie trzymać powietrze na tych wżerach?  macie jakieś sposoby jak to wyrównać i uszczelnić czy lepiej od razu zamówić dętki ? Wstępnie oczyściłem to szczotką na szlifierkę, po uderzeniu młotkiem łuski rdzy dalej odpadają. 


    • Przez mati555
      Witam mam Zetora 7711 i mam opony 16,9r34 i czy na tą samą felgę da się  założyć opony 16,9r30?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj