Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:23

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN rafal ja okreslilem wydajnosc dla konkretnego sprzetu, wiec nie rozumiem po co piszesz, ze 14 ha to malo w rzepaku o plonie 3-4 t/ha, sproboj wiecej skosic.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN Dzisiaj, 06:13
  •  

#22 Share lolo

lolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:36

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN Jak już myślisz o kobajnie to musisz się zorjętować w rynku i kupując kombajn musi być jeszcze przystosowany do koszenia qqrydzy żeby było warto kosić. Polecać konkretnego kąbajnu nie będę bo dokońca się nie znam a ciemno nie będę wciskać. Sorki za błędy!!!!!!!

#23 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 02 luty 2010 - 19:40

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN no tak ale ja napisałem że troche mało, ale dalej napisałem że kombajny jakie ja podałem ( w pierwszym moim poście) i napisałem swoje wywody, a że dla dominatora 14 ha to się zgadzam, ale biorąc pod uwagę plan hektarowy jaki kolega chce wykonać to dominator na tą ilość to pikuś pan pikuś :)

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:47

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN ok :)
kolega chyba sam nie wie jaki plan hektarowy chce wykonac, poza tym niech najpierw zalatwi sobie zbyt na uslugi, a pozniej dobiera kombajn :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:50

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN a który z Was byłby na tyle odważny, że mając niepewny zbyt, kupiłby sobie maszynę za ponad 100 tysięcy nie mając doświadczenia i nie wiedząc dokładnie jak ona działa, co się może zepsuć i jak naprawić?

Poza tym zyski można liczyć po 2-3 latach przy szczęściu i setkach godzin ciężkiej pracy.

Porządnie się zastanów i radzę, zrób sobie kurs albo bezpieczniej posiedź w tym temacie jeszcze rok, nauczysz się dużo i na przyszłe żniwa 2011 się przygotuj. :)

#26 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:55

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN Wez pod uwagę jeszcze że niewielu rolników zapłaci za usługę gotówka. Duża część ludzi płaci jak otrzyma dopłaty a są też tacy którzy co rok szukają nowego "jelenia" i wcale nie zapłacą

#27 Share Krzysztof44

Krzysztof44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:21

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN Panowie,

Przede wszystkim dzieki za merytoryczna dyskusje na poziomie, jestem tu pierwszy raz ale widze ze kazdy ma konkretna wiedze i chce pomoc, dzieki serdeczne!!!

Co do konkretów, zgadzam sie i przedstawie jaki mialem plan.

1. Najpierw zaciagnalem jezyka tu i tam, najwiecej sie dowiedzialem u Was :)
2. Potem jak juz wiem ile mnie to bedzie kosztowalo - czyli teraz - poszukam odbiorcow uslug.
3. Jak ich znajde to pojde do bankow itp itd po gotowke.
4. W miedzyczasie jesli sie zdecyduje wybiore maszyne :)
5. I jesli wszystko pojdzie jak nalezy to sprobuje co mi tam, jestem mlody i chce kurcze w cos zainwestowac zeby na starosc nie zalowac ze niczego nei sprobowalem :) chodza mi po glowie rozne rzeczy - piekarnia np. :) ale wydwalo mi sie ze kombajn to dobra rzecz. Otworzyliscie mi oczy na pewne sprawy i teraz na pewno jeszcze raz to przemysle :)

Zgadzam sie rowniez z Pawlem555 - tata dziewczyny opowiadal mi jak wygladaja kwestie platnosci...tak bywa zdaje sobie sprawe ze roznie moze byc z gotowka.

A'propos gotowki, czy obowiazauja w tym fachu jakies umowy pisemne? to zawsze jakas forma zobowiazania do platnosci.

#28 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 02 luty 2010 - 22:27

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN musisz miec zarejestrowana dzialalnosc uslugowa. wtedy wystawiasz faktury z jakas tam data platnosci. albo jakas umowa. ale koszenie na czarno (na tzw gebe) to tylko u rolnikow co maja 1-10 ha i placa na miejscu, bo jesli on powie ze jutro albo pojutrze to moze byc koniec. kasa przepadla. na policje nie pojdziesz bo zaraz urzad skarbowy itd.
Piszę po polsku!

#29 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:45

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN Krzysztof44 skoro masz kapitał to może zastanów się nad takim czymś http://www.allegro.p...a_1800_mtg.html jest duże zapotrzebowanie na usługi takim sprzętem,praktycznie przez cały rok. W zimę możesz odśnieżać parkingi przy marketach itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:55

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN pawel885 moze miec troche racji. sprzet budowlany zwraca sie szybciej niz rolniczy bo pracuje wiecej czasu w roku. ale to tez zalezy skad jestes bo jesli ze slaska to ladowarka bedzie wykorzystywana a jesli z mazur gdzie sami dosc duzi rolnicy to niekoniecznie. a moze inna maszyna rolnicza?
Piszę po polsku!

#31 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:00

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN Maszyn budowlanych też jest sporo na rynku. U mnie Ci wielkoobszarowcy a jest ich kilku to wynajmują kombajny ale oni to biorą te najwieksze bo wiadomo jak mają kilka tys ha to trzeba to wykosić w miarę szybko.

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:02

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN na kombajnie zbozowym najwieksza przebitka jest :)
poza tym moze dla niego to lepiej, ze pracuje sie tylko okresowo. jesli posiada inne miejsce zatrudnienia to na urlop kombajnowanie idealnie sie sprawdzi :)
tylko jeszcze raz najwazniejsze trzeba miec zbyt na uslugi, a reszta sie sama ulozy :)

#33 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:08

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN generalnie uslugi to dosc sliski temat. trzeba znac doskonale rynek swoj i okoliczne. i wtedy mozna myslec. na moim terenie kombajnow za duzo nie ma i zawsze te 300-400ha sie znajdzie zeby wykosic. nie ma natomiast nikogo kto by profesjonalnie sial zboza i kukurydze. kazdy sie meczy starymi beckerami albo jakimis polskimi wynalazkami. a na poludniu Polski kazdy wiekszy rolnik ma odpowiedni siewnik i tam usluga tego typu nie przejdzie. luk w uslugach rolniczych trzeba szukac w nowosciach: siew bezorkowy, opryskiwacz samojezdny, sieczkarnia wraz ciagnikami (duzy wydatek) precyzyjne dawkowanie nawozow, prasowanie slomy na duzych arealach prasa wysokiego zgniotu, itp...
Piszę po polsku!

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:40

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN no najlepiej to kompleksowo prowadzic cala dzialalnosc, najlepiej jeszcze ze 100 tysiami :)
wszelkie prace pociagowe, nie sa tak oplacalne jak zbior.
opryski i nawozenie z wykorzystaniem nowej technologii - sam rozrzutnik prawie 100 tysi.
uslugi zielonkowe, w zaglebiu mlecznym jak najbardziej.

#35 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 02 luty 2010 - 23:50

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN usługi kombajnem fakt są dochodowym interesem w mojej okolicy gościu ma 11 kombajnów i kosi około 600 ha jednym ale dużych kombajnów i kosi tylko i wyłącznie dla wielkoobszarowców ale czy jednym kombajnem masz szanse wbić się w taki interes??

#36 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2010 - 00:01

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN Zależy jak pogada. a i cene pewnie będzie trzeba troszkę obniżyć jak taki areał u jednego gospodarza.

#37 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 03 luty 2010 - 00:06

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN @brzozak2 ja wiem że ze 100tys a nawet 200tys to w nowoczesne maszyny do zbioru, nawozenia czy opryskow nie mozna sie pchac. napisalem tylko jakie sa tendencje:) a rozsiewacz amazone ZA-M ProfiS 1500+1000+500 full wypas z waga i amatronem+ stoi na dzien dzisiejszy 65tys zl, co nie znaczy ze majac takie nawet dwa, bedzie sie od razu krolem nawozenia:D
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 luty 2010 - 00:14

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN dodaj jeszcze do tego system hydros i juz masz prawie 90 netto, daj wieksze nadstawki, plandeke hydro i do 100 pewno sie mozna zblizyc :)

u mojego ojca kierowca mial duzego MDW i zawsze na miesiac szedl do wlasnej roboty, wiec chyba mu sie oplacalo. kosil w duzych gospodarstwach, spoldzielniach wraz z innymi kombajnami uslugowymi.
z kolei drugi pracownik mial bizona na wspole, to zawsze mowil ze 30 tysi zarobil w sezonie.