Polecane posty

DobryxD    1

ile zetor 7245 na kołach 34  moze pojechac ?? 30 km ??

a zetor 6245 na kołach 34  rocznik 87 w góre,  ile on moze pojechac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

mam 6211 tylko nie wiem na jakich kołach waskie wysokie to 32-34km./h


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Mam pytanie czy ktos roztaczał blok od zetora 6211 pod tuleje od zetora 7245 102mm, dzownilem do zakładu i jest to teoretycznie mozliwe, cena około 500 zł. Tylko mam pytanie czy jakies komplikacje po tym mogą byc? Czy reszta jest taka samatzn pompa wtryskowa itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

....nic nie trzeba przetaczać, jedne i drugie tuleje mają tę samą średnicę zewnętrzną, wysokość oraz umiejscowienie uszczelnień; więc w obu silnikach można je po prostu przekładać plug and play; pozostaje jeszcze przeregulowanie w pompie dawki pod dane tuleje( pojemność), wtryski też są te same i przy okazji remontu silnika możemy bezproblemowo zmienić moc.Nie dotyczy to silnika od 77... który ma inny blok, o trzycylindrowych się nie wypowiadam bo nie wiem.

....wszystko sprawdzone organoleptycznie w moim ciągniku siedziały już i setki i stodwójki.

pozdr

 

Edytowano przez zydor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

No włąsnie jedni mowia ze trzeba przetaczac inni ze nie, niby jak patrze na rysunki obu tulei w pewnym sklepie internetowy to ta 102mm j ma większa srednice zewnetrzną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kuzyn ze 3 lata temu zakładał w 6245 tuleje od 7245 to mówił że musiał roztaczać otwory na tuleje bo nie pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Z tego co wiem to znajomy w zetorze 6211 też musiał podtaczać otwory pod tuleje,umiejscowienie uszczelnień i wysokość tulei jest ta samo we wszystkich silnikach serii 52xx,77xx,ale różnią się średnicą zewnętrzną niby 2mm,ale jednak jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

rzeczywiscie zydor mogl wlozyc tuleje 102 w otwory 100 tylko przy tym mlot 10 kg mu w glowe rezonowal ...

mialem 6245 i wiem ze sie nie da .a czy warto bawic sie dla 5 koni z przetaczaniem bloku czy regulacja pompy-chyba nie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Rzeczywiście jest to ekonomicznie nieuzasadnione, ale te kilka koni czasem robi różnicę.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

witam przerabiałem to w moim 6245 i nie roztaczałem bloku tylko szlifowałem tuleje z wierzchu ok 0.7mm  w warsztacie w Krakowie cena 100zł mnie to kosztowało i wszystko było ok jak coś to pisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Wiadomo ze zmienianie tulei przy zdrowym silniku to nieuzasadnione ale jak juz sie silnik nadaje do remontu i tojac nad wyborem tulei 100 mozna sie zastanowic nad 102mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie pięć koni tyłka nie urywa a z drugiej strony zawsze coś. 

Jeśli jest możliwość szlifnąć jak kolega wyżej wspomniał  tuleje po górze za rozsądne pieniądze to bym to przerobił, ale wkładanie w to większej kasy mija się z celem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

A może lepiej dołożyć turbinkę bez przeróbek tulei ? Tak sobie tylko gdybam. Zda to egzamin w tym silniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciężko powiedzieć jak to jest z tymi zetorami. Swojego czasu znajomy kombinował żeby założyć turbinę do 5340 bo te marne 60 co on ma ledwo co góruje nad 60-ką. Szukałem informacji, przeróbek i w sumie ni znalazłem za wiele poza tym że nikt nie chce ryzykować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zakładanie turbiny bez wiedzy, że nie wpłynie to negatywnie na poszczególne elementy składowe silnika mija się z celem i może spowodować późniejsze awarie.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Dla 7745 wersje z turbo są. Nie mam wiedzy o innych modelach "małego" zetora z turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

mam  teraz 7745 turbo -i duzo wiecej niz 6245 nie zrobi, w transporcie przy rownym asfalcie jest troche szybszy, na dziurach to nie da sie nic przyspieszyc. przy kosiarce-jak laka pozwoli, na 3 czy 2 to niewiele lak moge kosic, wiekszosc to na 1 wiec plusow duzo nie ma, orka tez tylko 1 bo ziemie ciezkie i plug duzy, wielkich ciezarow nie woze -gora 6 ton wiec tu tez nie ma roznicy,

reasumujac -szkoda czsu i atlasu, ale kto bogatemu zabroni.........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Tak z ciekawosci - koszenie 1nka wynika z wielkości kosiarki, czy ukształtowania łąk? A jaki pług masz do niego, że 1 musisz orac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
16 godzin temu, AlaCapone napisał:

Zakładanie turbiny bez wiedzy, że nie wpłynie to negatywnie na poszczególne elementy składowe silnika mija się z celem i może spowodować późniejsze awarie.

Dokładnie. Choć z tego co ja się interesowałem lekkie doładowanie nie wpłynie na trwałosć silnika negatywnie ale też w przypadku tego ciągnika nie wiele zmieni.

16 godzin temu, jahooo napisał:

Dla 7745 wersje z turbo są. Nie mam wiedzy o innych modelach "małego" zetora z turbo

Jest też 52xx z turbiną ale nie wiem czy w naszym kraju w ogóle spotykany.

13 godzin temu, jacus napisał:

mam  teraz 7745 turbo -i duzo wiecej niz 6245 nie zrobi, w transporcie przy rownym asfalcie jest troche szybszy, na dziurach to nie da sie nic przyspieszyc. przy kosiarce-jak laka pozwoli, na 3 czy 2 to niewiele lak moge kosic, wiekszosc to na 1 wiec plusow duzo nie ma, orka tez tylko 1 bo ziemie ciezkie i plug duzy, wielkich ciezarow nie woze -gora 6 ton wiec tu tez nie ma roznicy,

reasumujac -szkoda czsu i atlasu, ale kto bogatemu zabroni.........

W transporcie będzie różnica rzadsze redukcje na górkach, wzrost średniej prędkości bo maksymalna pozostanie bez zmian.

W polu pracując tą sama maszyną  co słabszym i tą samą prędkością  na pewno różnicy nie będzie. Szybciej nie pojedziesz bo gdzieś jest granica dla konkretnej maszyny a   ciągnik ma inne ograniczenia jak choć by mało biegów do pracy w polu, żeby zmniejszyć obroty pracy silnika na bardziej ekonomiczne  przy mniej wymagających  maszynach jadąc na wyższym biegu. Chcąc wykorzystać większą moc trzeba i wydajniejsza maszynę założyć adekwatnie do możliwości ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9
Dnia 25.10.2017 o 23:08, jacus napisał:

rzeczywiscie zydor mogl wlozyc tuleje 102 w otwory 100 tylko przy tym mlot 10 kg mu w glowe rezonowal ...

...kolego młot to tobie rezonował.

Kupiłem 6045 i podczas remontu silnika wyszło że ktoś tam grzebał i miast tłoków fi 100 były włożone 102 wraz z tulejami; powróciłem do oryginału i po prostu włożyłem setki, dlatego moje domniemanie, że tuleje są kompatybilne i zamienne.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007
Dnia 27.10.2017 o 05:47, daron64 napisał:

Tak z ciekawosci - koszenie 1nka wynika z wielkości kosiarki, czy ukształtowania łąk? A jaki pług masz do niego, że 1 musisz orac?

moj zetor ma szybka skrzynie i roznica w predkosci jest znaczaca, a ze kosiarka duza a laki krzywe wiec 1 jest idealna, nie wspominajac o tym ze kosze na uslugi i biore na godzine9_9, plug mam duzy a ziemie ciezkie wiec orke zimowa na terenowych czasami robie, mam tez piach ale i tam nie poszaleje, na 2 to rozsadny czlowiek nie bedzie oral .

114,2 rowna sie 115,6 -z taka matematyka to nawet ja nie bede dyskutowal........

https://www.farmexpert.pl/pl/p/Zestaw-naprawczy-silnika-4-pierscieniowy-fi-100-oryginal-Zetor-60110099/56991

https://www.farmexpert.pl/pl/p/Zestaw-naprawczy-silnika-fi-102-4-pierscieniowy-oryginal-Zetor-70110099/57138

wez niepierdol a jak chcesz zaoszczedzic to mlotek i przestan opowiadac glupoty.xD


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj