Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

310 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 18 styczeń 2008 - 10:57

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 brzozak2 ten dodatkowy bęben w TC daje sporo i na pewno domłaca jeśli by tego nie robil to po co by dawali pod nim klepisko . Szczeże powiedziawszy to na dzień dzisiejszy wybrał bym Tukano zamias TC. Dużo lepszy komfort pracy i ciekawsze wyposarzenie do dokupienia. Zastanawia mnie tylko czemu Claas dalej brnie z tym małtm bębnem młocacym do przodu. Przecież on tylko powoduje większe uszkodzenia ziaren i słomy bo trzeba pracować na większe szybkości roboczej bębna. Ktoś tu zastanawia się nad większym Tukano niż 430 , kiedyś byłem na szkoleniu odnośnie kombajnów i ci wszyscy specjaliśmi twierdzili że zakup kombajnu 6 klawiszowego jest opłacalny w tedy gdy do zebrania mamy ponad 300ha samych zbóż i rzepaku. Ciekaw jestem jak z awaryjnością tych nowych maszyn bo znajomy kupil Mediona 310 dwa sezony temu i serwis miał z nim trochę roboty(sam się dziwilem że taka firma i odwala takie fuszerki jak nie danie głownego filtru powietrza, ale to szczegól). Słyszałem że od Kiorbanków trzeba na kolach samemu prowadzić maszny jak to w waszych przypadkach wygląda , bo jeśli to prawda to niezłe przegięcie płaci się tylke kasy a oni nawet żydzą na kierowce. Czytając również innne posty zauważyłem że uzyskanie upustu 3% to już spory sukces co też wydaje mi się bardzo smieszne. Czekam na foty po przyprowadzenie nowych Tukano na podwórko no i powodzenia w załatwianiu formalności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Dzisiaj, 16:32
  •  

#142 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 12:45

brzozak2 ten dodatkowy bęben w TC daje sporo i na pewno domłaca jeśli by tego nie robil to po co by dawali pod nim klepisko

moze i racja <_<
6 klawiszy zawsze lepiej niz 5, nie wazne czy to jest 150 czy 300 ha, owszem no na 50 ha to nie ma sensu kupowac <_<
korbanki nie zydza na kierowce tylko na caly transport, bo nie maja swoich samochodow.
kombajny dowoza do najblizszego punktu i ja na naszym terenie nie slyszlem, zeby ktos odbieral kombajn z poznania, wszyscy jechali do pasleka, takze te 60 km mozna sie na kolach bujnac :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#143 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 18 styczeń 2008 - 14:04

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 ja będe brał 430 w najbliższym czasie. co do firmy to zwsze może ona zawyżyć cenę żeby z niej zejść (tak robili w NH bo gadałem z gościem któruy tam pracował), co do większych upustów to są sposoby <_<

ja mam najbliżej do mroczenia smile.gif ok 20km. maja trochę tych oddziałów rozrzuconych po polsce. 1 główny w tarnowie, ok 5 filli i kilkanaście sprzedających częsci

#144 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 14:22

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 ale w tych malych punktach tez widzialem, ze trzymaja ciagniki (a najczesciej ciagnik) jakis kombajn, wiec tam pewnie tez mozna odebrac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#145 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:29

kombajny dowoza do najblizszego punktu i ja na naszym terenie nie slyszlem, zeby ktos odbieral kombajn z poznania, wszyscy jechali do pasleka, takze te 60 km mozna sie na kolach bujnac <_<

żebyś się nie zdziwił. Ja znam kolesia, który prowadził w okolice Elbląga TC56 ponad 11 godzin <_<

#146 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 01:41

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 no ale ja pisalem o korbankach, wiec z NH to nie ma nic wspolnego

#147 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 19 styczeń 2008 - 19:01

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Mój TC jechał ponad 9 godzin do mnie ale ja go nie prowadziłem tylko kierowca z firmy. W życiu już bym się nie podjął przyprowadzenia kombajnu nawet od dealera, tyle kasy i jeszcze ktoś by mnie stuknął. Może to też jest kwestia wprawy bo jeszcze kombajnem nie jeździłem po asfalcie . W bizonach to nawet hederów nie zdejmowaliśmy po 8-9 lat. Ostatni raz prowadziliśmy w 1992 roku i stwierdziliśmy że więcej nie ma sensu się pchać. Dwa lata temu rozmawiałem z fabrycznym kierowcą z Plocka (pracuje w fabryce od ponad 27 lat) i ten to wymiata, gdzie on już nie prowadzil kombajnów , najdalej jechali mna kołach na Ukrainę lub Białoruś już teraz nie pamiętam ale wyszło koło 500 km. Posiada już ktoś nowe wersje kombajnu TC czekam na porównanie z moim. Wiem że fabryka w Płocku już pracuje na pełny gwizdek bo maszyny są potrzebne na żniwa(od grudnia młocą w Afryce), obecnie czeka się na kombajn około 2 miesięcy zależy jeszcze w jakiej kompletacji.

#148 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 12:25

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Mój znajomy przyprowadził New Holland-a TC 5080 w grudniu. Naprawde super maszynka a w srodku to juz całkiem cos innego niz nasze TC które były zakupione wczesniej.

#149 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:15

do Jozek18 za mechanicznego TC56 z wóżkiem i stolem do rzpaku z Wągrowca z dwiema kosami bocznymi dałem 295tys zł netto niewiem ale chyba dobra cena co jak myslicie??

@NHTC56 skąd jesteś?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#150 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:11

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Dzisiaj u mnie we wsi przyprowadził nówke TC nie wiem dokładnie jaki model bo postawiony przodem do szosy (jadąc samochodem przez brame widziałem ) ma jeszcze 2 bizony ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2008 - 20:26

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 A moj Tc56 jechał do mnie trochę ponad 30minut na kołach z Perkozu Brodnica-mieszkam bardzo blisko serwisu;) ...oczywiście kierowca firmowy z Perkoz'u-nawet nie było opcji zeby ktoś inny kierował kobajnem podczas drogi do gospodarstwa, ta firma nie pozwala na cos takiego, bo mieli kiedyś niemiły wypadek, jak gospodarz sam odbierał kombajn.
do Adik_ziel: mieszkam na trasie Brodnica-Torun, 14 kilometrow od Brodnicy...a co, mieszkasz w moich okolicach

#152 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 00:38

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a moim jechałem 70 km ale fajnie było bo w połowie drogi odkryłem jak sie obroty zwiększa, haha i mogłem szybciej pojechać, sama radośc. w tym roku czeka go 200 do koszenia zobaczymy jak sobie poradzi. zakładam 10 dni dobrego koszenia i 3000 litrów paliwa

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#153 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 08:49

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 @garek dobry dzien koszenia to ile godzin? rozumiem ze mas tc56?

#154 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 13:50

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 oj 3000 litrów ci nie starczy musisz liczyc ok. 4000 a co do koszenia to przy wydajnosci 7 ton z hektara to srednio mi wychodzi 17h dziennie czyli ok 12 godzin.

#155 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 16:59

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 4000 litrow??? u mnie claas potrafi sie w 2600-2700 zmiescic jesli by kosil same zboza, z rzepakiem to wyjdzie wlasnie ok. 3000 litrow

#156 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:17

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 załóżmy że około 12 godzin jak 3000 litrów braknie to cośtam więcej też można będzie wlać

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#157 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 18:57

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Zanosi się że w okolicy zrobi się żółto od TC bo ma jeszcze 2 do sąsiedniej miejscowości przybyć

Ten co pisałem to TC 5070

#158 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 21:30

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 @piootr
jezeli nie stanowi to problemu to dowiedz sie ile zaplacili za tego tc 5070 oraz jakie ma wyposazenie :P

#159 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 21:50

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Słyszałem że ponad 400000 zł , wyposarzenia nie znam , zresztą o cene będzie ciężko się dowiedzieć - niedawno gadałem z właścicielem i pytam go kiedy będzie żółty a on na to że za drogo i nie kupi a tu prosze kombajn na podwórku :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2008 - 21:53

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 To wyposażenie musi być chyba najlepsze, w profi jest ten New Holland i kosztuje 366000 zł... :P