Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

310 odpowiedzi na ten temat

#121 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 23:35

Wydaje mi się że omłot w claasie jest chyba taki sam jak w new hollandzie może w rzepaku claas jest troche lepszy a co do nh wiem że są nowe tc ale nie można zapominać o tym że claas wprowadził nową serie tucano i silnik jest z tyłu a zbiornik ziarna za kabiną

mnie zawsze wkurza jak pojade na usluge i ktos wlazi mi do kabiny, mowiac:
panie troche niedokladnie wymlaca, albo za duzo plewow leci, podczas gdy dobrze wiem, ze jezeli przestawie sita o 1 dziurke to nie pojade wiecej jak 2 km/h i wez im tlumacz, ze to maly kombajn i ma tylko jeden beben i jest to dobrane optymalnie :rolleyes:
albo panie zmniejsz szczeline - a ona na samym dole :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Dzisiaj, 01:54
  •  

#122 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 15:31

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 tak are seria tucano zapene tyle kosztuje co New Kolland CS a to juz nie TC my porównywalismy TC i mediona wsumnie teraz nie ma róznicy miedzy tymi kombajnami new ma zbiornik na ziarno 6000l a claas 5800 wsumnie podobnie to wydajnosc ta sama. Ale wydaje mi sie ze claas medion ma lepszy rodzaj omłotu od new hollanda.

#123 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 18:39

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 przecież tucano 320 jest porównywalny do nowego new hollanda tc 5070

#124 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 22:35

Ale wydaje mi sie ze claas medion ma lepszy rodzaj omłotu od new hollanda.

moze jakieś szczegóły np:

- podaj system omłotu (bo chyba o to chodziło ci, pisząc słowo "rodzaj") zastosowany w Claas oraz jaki jest w NH
- podaj parametry... obu tych systemów
- jakieś swoje wnioski z tego tytułu, czyli czemu jest lepszy..

a nie jakieś slogany.. :rolleyes:

#125 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 22:57

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 ja na dodatek powiem jedno, ze w medionie jest pewna granica nazwijmy to wydajnosci. po przekroczeniu jej zboze jest bardzo dobrze wymlocone, odseparowane i oczyszczone, ale wydajnosc spada o polowe, pojedziesz szybcie duzo tylem wyleci. jesli nastawisz kombajn optymalnie, wydajnosc jest w porzadku i do tego bardzo malo ziarna ucieka, ale musisz przymknac oko na "niedomlocone koncowki" i to ze czesc plew przedostaje sie do zbiornika. w skupie nie ma to wiekszego znaczenia (przynajmniej na pomorzu nie obcinaja za to ceny, tylko liczba opadan sie liczy :rolleyes: ), ale do siewu trzeba przeleciec pytkusem i cala prawda o medionie :rolleyes:
rozpatrywane dla zbioru pszenicy, w innych zbozach nie mam doswiadczen (poza niewielkim z jeczmieniem).
dla rzepaku mozna miec zastrzezenia co do ilosci polowek, wynika to z dosyc duzej predkosci obrotowej bebna mlocacego, w medze wyglada to duzo lepiej.
przyzwyczailem sie do tych minusow i mi nie sprawiaja przykrosci (ostatecznie i tak idzie do skupu i liczy sie kasa na koncie), ale jak to kolega darolee chyba w jakiejs prywatnej rozmowie zauwazyl - tobie sie marzy poprostu wiekszy kombajn :( i bylo to trafne spostrzezenie
denerwuja mnie czasem komentarze rolnikow u ktorych wykonuje uslege, ale to juz wczesniej przytaczalem :(
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#126 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:46

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 mój znajomy użytkuje mediona 310 - o ile wiem to gdy ziarno jest suche to tak medion go nie śrutuje a new holland wiem z doswiadczenia że troche śrutuje ziarno. A dokładnie nie wiem jakie sa róznice w obydwu kombajnach tzn w rozwiązaniu młócarni ale wiele razy słyszałem że claas ma lepsze. Apropo śrutowania w new hollandzie to mi to nieprzeszkadza jest tego nie wiele natomiast niektórzy moga sie przyczepic do tego i dlatego to pisze. pzdr.

#127 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 17:07

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 @brzozak

a czym to sie niby mega różni od medina co ma wyglądać omłot lepiej ?

wiele razy słyszałem że claas ma lepsze. Apropo śrutowania w new hollandzie to mi to nieprzeszkadza jest tego nie wiele natomiast niektórzy moga sie przyczepic do tego i dlatego to pisze. pzdr.

a ja słyszałem że claas to mercedes. I teraz sie waham czy claas to aby na pewno kombajn a nie czasem samochód osobowy? :D ;)

a czym sie różni system claasa od nh.. pomijając gabaryty?

mówisz że śrutuje...
skąd to wiesz? zbadałeś to jakoś? Co jest punktem odniesienia? :P

a może wiesz co jest tego przyczyną?

#128 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 17:27

@brzozak

a czym to sie niby mega różni od medina co ma wyglądać omłot lepiej ?

no ma beben wiecej, a wiec wiekszy zakres regulacji w ustawieniu szczeliny i obrotow

#129 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:53

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 poprostu wiem ze srutuje bo mam tego new hollanda i przekonałem sie w tamtym roku (podczas omłotu pszenicy) a gdy ustawimy aby niesrutował to albo niedomłaca albo leci syf do zbiornika; ale pszenica była naprawde sucha bo ogólnie to jest ok. Natomiast znajomy ma mediona i u niego tego nie widac zapewne inne rozwiazanie młocarni ale szczegółów nie znam poprostu nigdy sie nie doszukiwałem dlaczego tak sie dzieje.

Ale pozatym new holland tc 56 hydro plus działa bez zastrzeżen nie mam z nim zadnych problemów (jak narazie)

#130 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:51

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Moim zdaniem new holland tc to bizon po przeróbkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:54

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Tak to co on ma przerobione, albo inaczej co on ma z bizona? ;)

#132 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:44

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 bizon po przeróbkach heheeh to wtakim razie john deere 1450 to tez bizon po przerubkach i dlatego ma wydajnosc 1,5 bizona. (mówia ze nastepca bizona to tc 54 ale ogladałem go u na wystawach i uwazam ze to nie jest nawed przeróbka bizona - po bizonie został tylko napisz (czesciowo zmodernizowany) ;)

#133 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:49

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 popieram tc jest taki sam a nawet gorszy od ostatnich modeli bizona.

#134 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 09:37

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 @brzozak

heh zapomniałem że mega ma ten śmieszny bęben przed głównym, który nie dość ze dławi kombajn to jeszcze utrudnia przezbrojenie.

No ale prawdą jest że zawsze coś już pod tym pierwszym bębnem spadnie i da lepszy efekt.

bizon po przeróbkach heheeh to wtakim razie john deere 1450 to tez bizon po przerubkach i dlatego ma wydajnosc 1,5 bizona. (mówia ze nastepca bizona to tc 54 ale ogladałem go u na wystawach i uwazam ze to nie jest nawed przeróbka bizona - po bizonie został tylko napisz (czesciowo zmodernizowany) ;)

popieram tc jest taki sam a nawet gorszy od ostatnich modeli bizona.

ciekawa wypowiedz... :P

cytat jest po to żeby samemu sobie zaprzeczyć?

#135 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 17:44

@brzozak

heh zapomniałem że mega ma ten śmieszny bęben przed głównym, który nie dość ze dławi kombajn to jeszcze utrudnia przezbrojenie.

No ale prawdą jest że zawsze coś już pod tym pierwszym bębnem spadnie i da lepszy efekt.

no daje, daje w porownaniu do malego mediona :rolleyes: nie wiem jak z tym dlawieniem (w sensie, ze stwarza opor w przeplywie materialu zniwnego?), jesli chodzi ci o problemu w rzepaku to u nas uzytkownicy poradzili z tym sobie regulujac sprzeglo na slimaku (ojciec tez tak zrobil i szybciej rozlacza naped slimaka).
pomimo tego zarowno ja jak i moj znajomy (megą 108) zapchalismy w tym roku beben na rzepaku, tylko, ze mi wystarczylo pol godziny skubania, a jemu 2 godziny w 3 osoby :) , a kombajnista bardzo doswiadczony

#136 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 16:49

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 zgadzam się z wypowiedzią zetor5321 a poza tym w claasie mega żaden bemben nic nie utrudnia ja mam mediona 340 i daje sobie rade w rzepaku kukurydzy i zbożu.O new hollandzie tc 56 nie mam najlepszego zdania jest awaryjny. Sprzedawca zapewniał żę osiągnie wydajność do 1,7 ha na godzine a nie zrobi nawet 1,5. W sąsiedniej wiosce znajomy ma mediona 310 i osiąga wydajnośc 1,6 ha na godzine. Ja mam new hollanda tc 56 hydro plus i mediona 340 i z claasa jestem bardzo zadowolony jest to kombajn o wysokiej wydajności właściwie bezawaryjny i świetnie wyposażony. Nie moge porównać new hollanda tc 56 do mediona 340 ponieważ medion 340 ma 6 klawiszy. Byłem u znajomego który ma 310 i wydaje mi się żę medion 310 jest troche bardziej wydajny od new hollanda a kabina jest lepiej wyposażona jest ciszej i o wiele lepiej wykończona

#137 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 16:59

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 @koza
Dodaj parę zdjęć sojego sprzętu, jeśli możesz.
Interesowałyby mnie zwłaszcza zdjęci łożysk na wytrząsaczach. Jak wygląda ich rozbieranie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#138 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:01

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 z pewnoscia New Holland TC56 hydro plus z separatorem ma ta samą wydajnosc co Claas medion 310. A wydajnosc zazwyczaj podaje sie w tonach poniewaz wydajnosc z hektara moze sie róznic. Apropo producenta to nie podaje on wydajnosci w hektarach tylko w tonach (nie wiem z kąd wynalazłes ze w hektarach) apropo wydajnosci to producent podaje 14 ton lecz nie ma co sie oszukiwac nie damy rady tego uzyskac może wtedy gdybesmy wysypywali w jeżdzie natomiast gdy wysypujemy na postoju to wydajnosc w przenicy wynosi około 12-12,5 tony przy czym wydajnosc przenicy to ok. 8 ton z hektara tak wiec new holland ma wydajnosc 1,5 hektara na godzine a w claasie jest podobnie. pzdr.

#139 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 18 styczeń 2008 - 00:06

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 mediony i tucano serii 300 posiadają system konwencjonalny, megi i tucano 400 posiadają APS
przesyłam link na którym wiadć te dwa systemy, mozna poczytać o ich działaniu <_<

jeżeli chodzi o APS to jestem jego zwolennikiem
APS jest to system omłotu opracowany przez CLAASA, chodzi tutaj o to że do konwncjonalnej młocarni dodany jest dodatkowy bęben który ma za zadanie przeprowadzenie wstępnego młócenia i równomiernego rozprowadzenia młoconej masy po całej szerokości młócarni właściwej. profesjonalnie APS nazywa się podzespół intensywnego wymłacania, dzięki niemu kombajn jest o 20% wydajniejszy niż na konwencjonalnym- większa ilośc przeroboinej masy,

http://www.korbanek....d_omlotowy.html

seria TC56 a teraz 5080 ma montowane za młocarnią tzw separator - coś na zasadzie dodatkowego domłacania

na stronie w poniższym linku jest zdjęcie do powiększenia systemu:
http://www.newhollan...feature=6112611

a CS mają System Opti-Thresh™, coś podobnie jak w Claasie

http://www.newhollan...feature=6110711

pozdro <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 00:54

megi (poza 350) i tucano 400 posiadają APS

mega 350 tez posiada 2 bebny, a wiec caly ten system APS, rozni sie od pozostalych 5 klawiszami

seria TC56 a teraz 5080 ma montowane za młocarnią tzw separator - coś na zasadzie dodatkowego domłacania

on juz nic nie domlaca