Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

310 odpowiedzi na ten temat

#101 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 07:24

mi tez sie bardzo podoba ten kombajn seri TC ale jednak zdecydowalem sie na na CX 8070 zobaczymy jak sie bedzie spisywal kupilem tez ciagnik T7060 i T6050

No to czekamy na fotki, bo ostatnio też pisałeś że "coś" tam kupiłeś, zdjęcia są tyle że na wystawie :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Dzisiaj, 23:01
  •  

#102 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 16:29

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 zdaje mi sie ze kiedys widzialem zdjecia 7060 kolegi tvt, ale w sumie nie jestem pewien moze to byly kogos innego
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#103 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 10:50

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 kombajn tc 56 kosztuje jakieś 320 000 brutto ale wersja mechaniczna a tc 54 będzie w podobnej cenie, kolego tvt mógł byś napisać ile spala NH T 6050 i wogóle jak się sprawóje bo jestem zainteresowany kupnem T 6030 ale to zależy czy mi wniosek przejdzie, a te ciągniki widziałem tylko na wystawie jak narazie, no ale wczoraj jeżdziłem T 8020 to dopiero maszyna 246 km +power buster razem koło 280km obecnie stoi w firmie Warpol-Agro Broszków.pozdrawiam

#104 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 18:50

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 witam potrzebuje opini o tym kombajnie i ile kosztuje w wersji mechanicznej i hydraulicznej ... z góry dziekuje:D

#105 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 22 listopad 2007 - 19:02

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 eh wystarczy poszukac poco nowy temat

http://www.agrofoto....?showtopic=2401
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#106 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 19:16

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 no ok... ale tam za dużo nie ma wiadomości ...ja chce sie dowiedzieć jaka może być jego cena bo chce go kupić a raczej na wniosek złożyć...mnie interesuje wersja mechaniczna ale cena tej wersji i tej by mi sie przydała ...

#107 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 09:51

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a ty wiesz kolego o tym że żeby na wniosek złożyć to musisz mieć 80 ha i kombajn musi pracować w sezonie 100 godz a jeśli chodzi o ceny to zadzwoń pod nr 025-641-47-78 i wszystkiego się dowiesz,

#108 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 17:20

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 byłem z ojcem a agencji i powiedzieli ze można składać bez problemu w moim przypadku....

#109 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 19:57

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Witam posiadam new hollanda tc 56 hydro i moja opinia nie jest najlepsz materiały w kabinie są niskiej jakości i nie najlepiej to się prezętuje.Miałem już kilka poważnych awari a zwłaszcza elektronika. Posiadam tagże mediona 340 i jestem z niego bardzo zadowolony jest bardzo wydajny bezawaryjny i dobrze wykończony. Nigdy nie kupię już kombajnu new hollanda

#110 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 grudzień 2007 - 20:47

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a moglbys napisac dokladnie jakie podzespoly ci sie rozlecialy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 16:47

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Na początku był problem z klimą chyba była nieszczelna i jest do dzisiaj serwis był pare razy i jak dotąd nic nie zrobili tylko w żniwa przyjeżdżali i cochwile nabijali żeby chołodzila. Potem pojawił się problem z łożyskami na wytrząsaszach jedno się rozleciało i do dzisiaj nie wiem dlaczego potem dwa dni męczylismy się z silnikiem nie mógł wejśc na obroty a teraz na końcu jakieś kosteczki w joistiku czy coś takiego. Nie wiem czemu ciągle sie psuje ma zaledwie ok 1200 godzin na młocarni. Mamy też Mediona 340. 2500 godzin i jak dotąd poszło tylko jedno łożysko które złożyliśmy po 18 godzinach. Kupiliśmy new hollanda ponieważ cena była dosyc konkurencyjna. Mamy zamiar go wymienić na tucano 340 lub jd 1550 ale jeszcze zobaczymy bo ostatni sezon tc przeszedł bez większych awari może teraz będzie ok zobaczymy w sezonie 2008

#112 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 15:41

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Użytkuje New Hollanda TC 56 Hydro plus z chederem 5.18 m , stół do rzepaku ma Chewala z 2 kosami elektrycznymi (piekna sprawa). Mamy go juzod dwóch sezonów praktycznie żadnej awari jedynie co to nie chciały nam sie zwiekszac obroty młocarni (zaśniedział elektryczny przekażnik) ale popryskłem WD- kiem i wszystko było ok. Mam w nim poziomowane sita (dobra sprawa) ale tylko na pagórkowate tereny akurat nam sie przydaja, ale gdy ktos ma przewage równych pól to nie ma co tego brac ponieważ troche zmiejsza sie powieżchnia sit a to ważne , pozatym bardzo fajna sprawa to automatyczne poziomowanie chedera nie żałóję wydania tych 10 000zł. No a z wydajnoscia to bym sie kłocił to co niektórzy piszą że 15 ton na godzine gdy pszenica sypie około 7-8 ton to gdy uzyska sie niecałe 13 ton/h to jest dobry wynik oczywiscie z separatorem. Apropo claasa to medion 340 ma chyba 16 ton/h. Cały zestawik FULL Opcja kosztował mnie 458 000 zł brutto. W sumie za te pieniądze nie znalazł bym porównywalnej nowej maszyny oczywiscie z wyższej półki. Nie żaałuje zakupu tego kombajnu. pzdr

#113 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 18:59

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Claas medion 340 ma wydajność do 3 hektarów na godzine

#114 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:02

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 tak no może do 3 hektarów ale wtedy pszenica nie sypie 8 ton tylko 6 to sie zgodze

wszyscy to wiedza że claas 340 jest kombajnem potęzniejszym od TC 56 Hydro plus lecz nie może byc takiej róznicy w wydajnosci wystarczy spojżec na powierzchnie sit new Holand TC 56 Hydro plus ma powierzchnie 4,13 m(kwadratowego) natomiast Claas Medion 340 ma 5,10 m(kwadratowego) czyli o 1 m (kw) wiecej a gdy przykladowo TC wymłócimy 12-13 ton (bo wiecej nie przerobi na sitach) to wtedy medionem 3- 4 ton wiecej to wychodzi około 15-17 ton. (to sa tylko i wylacznie moje spostrzeżenia) bez urazy na innych uzytkowników tych kombajnów.

#115 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:39

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 ale medion jest mniej awaryjny a wydajnośc 310 i tak jest większa od tc 56 wiem bo w sąsiedniej wiosce pracuja takie kombajny a poza tym claas jest o wiele lepiej wykończony od nh

#116 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 20:11

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 claas medion 310 ma taka sama wydajnosc co New Holland TC 56 hydro plus ( z separatorem ) jest lepiej wyposarzony nie zaprzeczam tylko nie podoba mi sie silnik za kabina w nowych kombajnach claas odszedł od tego (teraz z wyposarzeniem new holland zrobił dosc duzy postep np TC 5080 jest podobnie wyposażony jak claas medion 310 ) ale dzieki za opinie pisz dalej swoje spostrzeżenia

new holland TC 56 hydro plus (z separatorem) ma ta sama wydajnosc co medion 310 a z wykonczeniem to tak claas miał lepsze troche nowoczesniejsze rozwiazania. Nie podobał mi sie silnik za kabina ciekawe dlaczego claas w nowych kombajnach od tego odszedł biggrin.gif:D Teraz New holland zrobił ogromne postepy w unowoczesnieniu TC i standardy w obydwu kombajnach sa podobne. A apropo awaryjnosci to nie ma maszyny bezawaryjnej raz popsuje sie new holland raz claas a raz john deere. poprostu wszystko sie psuje i nie ma maszyny doskonałej.

#117 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:08

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Tylko że ja miałem new hollanda tc i nie byłem z niego zadowolony claas jest o wiele lepszą maszyna jest lepiej wykończony mniej awaryjny i chyba troche bardziej wydajny a silnik za kabina mi nie pszeszkadza i tak jest ciszej jak w new hollandzie a poza tym nh ma kabine bardziej usytułowana po prawej stronie i gorzej się jezdzi

#118 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:30

Tylko że ja miałem new hollanda tc i nie byłem z niego zadowolony claas jest o wiele lepszą maszyna jest lepiej wykończony mniej awaryjny i chyba troche bardziej wydajny a silnik za kabina mi nie pszeszkadza i tak jest ciszej jak w new hollandzie a poza tym nh ma kabine bardziej usytułowana po prawej stronie i gorzej się jezdzi

a porownaj omlot i czyszczenie ziarna, bo w sumie to ciekawy jestem spostrzezen, gdyz nie mialem bezposrednio okazji porownywac mediona z tc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#119 Share koza

koza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 21:39

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Wydaje mi się że omłot w claasie jest chyba taki sam jak w new hollandzie może w rzepaku claas jest troche lepszy a co do nh wiem że są nowe tc ale nie można zapominać o tym że claas wprowadził nową serie tucano i silnik jest z tyłu a zbiornik ziarna za kabiną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 21:56

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 ja bym wolał claasa ale NH tc jest tani i nie wiem czy bym sie nie skusił