Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

310 odpowiedzi na ten temat

#61 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 18:31

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 no to gratuluje bo ja tylko rzepak skosiłem.u nas takie pogody ze masakra.stoi jeszcze 40h do koszenia a słonca nie widac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Dzisiaj, 05:13
  •  

#62 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 21:39

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 mi zostało siedem hektarów jeczmienia sąsiada

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#63 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 08:43

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 W moim Tc 56 Rotary Separator mam już 210 mth odpukać nic się nie działo i nie dzieję.

#64 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 17:07

No ale po co włączać ogrzewanie podczas gdy działa klima ? :rolleyes:

Klima osusza powietrze i szyby nie parują. A ogrzewanie żeby było ciepło, bo jak kosisz nie zawsze musi być ciepło, np. koszenie kukurydzy w wilgotny dzień :lol:

#65 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2007 - 19:56

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Słuchajcie , ja nie wlaczam ogrzewania razem z klima w upalny dzień no co wy??? tylko co zauważyłem , że jak przekrece pokretlo ogrzewania na max to automatycznie wskazowka na zegarze od temp. idzie ostro poza 80stopni, i ciekaw jestem czy w innych nh jest podobnie, natomiast jak cofne pokretlo to temperatura zaczyna spadac ale juz nie tak szybko jak sie podniosla , i ciekaw jestem czy to jest powiazane tzn. pokretlo z zegarem temp????

jakby ktos sprawdzil to niech napisze.

#66 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 19:00

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a jaką wydajność ma tc54 ???

#67 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 11:16

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 u mnie na wsi 2 gosci ma TC 56 I mówią ze to sa super kombajny i ze sie dobrze sprawuja!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#68 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 01 sierpień 2007 - 21:47

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Hej "nigger" mamy chyba podobny sprzęt o ile dobrze skojazyłem. Mam New Hollanda TC56 Zakupiony na te żniwa wymłóciłem nim jakies 50ha rzepaku i 10ha przenzyta (75Mth) i nie mam zadnych zastrzeżeń do tego kombajnu super wynalazek tylko codzienna obsługa no i wczasie pracy kontrola wskażników i kontrolek i nic poza tym cie nie obchodzi!A poza tym też mam pronara 1523A od dwóch lat mozesz napisac jakie masz wrażenia z uzytkowania tego ciągnika?? na e-mail (jackmey@wp.pl) lub na gg (3359883) chcialbym pogadac o tym ciagniku.

W moim TC56 zaóważylem dosć spora różnicę w spalaniu podczas pracy w rzepaku (ok 4,5tony z hektara) z sieczkarnią (ok 19 litrów na godzinę) a w przenzycie (ok 10ton z hektara) bez sieczkarni (ok 14 litrów) u was też tak jest. Byłem zaskoczony taką róznica no i zadowolony że tak mało pali ten kombajn. No a klima w kabinie to juz nawet nie wspomne poprostu bajka. Zosatło mi jeszcze jakies 40ha zboza ni i plus usługi na koniec sezonu podziele sie kolejnymi wrażeniami a jutro rusam w jęczmień jary.

#69 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 23:51

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a może by tak spalanie na hektary podawać a nie na godziny bo ja nie wiem czy wy coś kosicie czy oglądacie przyrode

#70 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 10:41

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 ty garek a ty taki mądry nie bądż no może i sie pomyliłem ale to przez nieuwage a jak juz taki filozof jesteś to spalanie sie podaje w przeliczeniu na wydajność w ciagu godziny bo naprzykład (podejżewam że jest tak u ciebie) przy wydajności w pszenicy jakieś 3 tony z hektara to skościcie ponad trzy hektary, a w moim przypadku przy wydajności pszenicy w granicach 9-10 ton z hektara trzeba się starać żeby ponad hektar skościć. No I moze się nie wymądrzaj tak!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 14:46

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 nie trzy tony tylko 1,5 tony z hektara i nie trzy a cztery hektary także znowu NHTC56 się pomyliłeś i podejrzewam że niedoszacowałeś swojego plonu pewnie to jest koło 12 ton z jednego hektara ale jedno nas łączy oba :rolleyes: j mamy tc 56

#72 Share tomson210

tomson210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 18:55

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Mam problem z silnikiem w kombajnie zbozowym New Holland TC54.Ma przejechane 600mtg.Przywiekszym obciazeniu obroty silnika spadaja,filtry zalozylem nowe i nie ma poprawy.Nie dymi,ma rowna prace.Czy moglo zaszkodzic mieszanie paliwa oleju napedowego z czerwonym pol na pol?Mecze sie juz tak przez 50mtg.Pomozcie mi??Czekam na szybko odpowiedz,bo ma jeszcze duzo koszenia.
Tomson210

#73 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2007 - 21:42

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a jak odczytujesz obroty silnika skoro w tc54 nie ma obrotomierza, wyczuwasz podczas pracy czy jak? a ja od nowosci od razu na czerwonym :rolleyes:

#74 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 04 sierpień 2007 - 07:47

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 wez najlepiej zadzwon do serwisu oni powinni ci powiedziec co jest

#75 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2007 - 08:08

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 nhtc56 pogadamy jak bede mial troche mniej roboty bo u mnie teraz zniwa i roboty w cholere , a jak ci sie sprawuje tc54? nowego wziales?, ile pali na dniowke (10h) moj jakies 170litrow na dzień.

#76 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 22:29

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 hej!! nigger mi głównie zalezało na rozmowie o tym traktorze u mnie tez jeszcze zniwa no i kupa roboty ja mam TC 56 mechaniczny bez separatora no u mnie dniówka to jakies dwanaście godzin pracy bo młócę z ojcem na zmiany to wychodzi jakies 195 litrów średnio moim zdaniem to całkiem dobrze. Powodzenia przy zniwach i dobrej pogody życzę!!

#77 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 23:50

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 kurcze to straszne wszyscy mają żniwa a ja juz po nie moge wysiedzec w domu naszczescie sąsiad wpadł i mu machnałem 6 pszenicy i siedem jęczmienia i znowu nudy

#78 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 20:10

hej!! nigger mi głównie zalezało na rozmowie o tym traktorze u mnie tez jeszcze zniwa no i kupa roboty ja mam TC 56 mechaniczny bez separatora no u mnie dniówka to jakies dwanaście godzin pracy bo młócę z ojcem na zmiany to wychodzi jakies 195 litrów średnio moim zdaniem to całkiem dobrze. Powodzenia przy zniwach i dobrej pogody życzę!!

weż zdrać mi tajemnicę ile taki mechaniczny tc 56 kosztuje :rolleyes:

#79 Share tomson210

tomson210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 20:26

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 słysze że się dusi i zapalają mi się kontrolki od malych obrotow sieczkarni i przenosnika ziarnowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2007 - 20:57

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 no to niedobrze hmmm a filtry paliwa wymienileś , moze pompa nie moze podac odpowiedniej ilosci paliwa?

Zobaczcie sobie koledzy wlasciciele tc 54 i tc56 co sobie zalozylem, normalnie rewelacja.

http://www.fotosik.p...4d4549fe9c.html
http://www.fotosik.p...117e10a7a5.html
http://www.fotosik.p...9d9fe85103.html
http://www.fotosik.p...89d4522a97.html

teraz cofajac juz nie musze sie domyslac czy za kombajnem jest jakas przeszkoda.