Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

310 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 lipiec 2007 - 22:00

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 moim zdaniem ma za małą kabinę jak jezdzisz we dwóch to niemam mjejsca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Dzisiaj, 01:13
  •  

#42 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 17:01

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 jaką wydajność ma tc54 itc56 ??

#43 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 20:38

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 TC 56 z separatorem ma około 15 t/h

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#44 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 17:15

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Trzeba bylo wziasc siobie 56
jak macie jakies pytania na temat tc i cx walcie jak bede mial czas to wam odpisze ostatnio kupilem sobie CX8070 Z wysowna kosa do rzepaku (pierwszy w polsce bylem z tym hederem) ale dali mi wczesniej na testowanie TC 56 z nowym typem silnika i samo poziomujacym sie hederem czyli kopiowaniem to tez niezla maszyna

#45 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 08:14

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 tc 56 dobra maszyna kosimy dziennie okoo 20 hektarów pszenicy idzie ładnie pali góra 15 litrów na hektar (po górach ) w nienajgorszej pszenicy problemem jest mały zbiornik paliwa, to dla tych co lubia powalczyć dłużej trzeba się dotankować. w moim gospodarstwie 120 hektarów pod kose problemem jest rozładunek ogranicza nas na poziomie około 120ton (dmuchawa konskilde suc 300 e) za dzien wiec i tak 20 hektarów to max co moge wykosić. no i rozrzut przy wyładunku jest za duży musze coś z tym zrobic bo to jest męczące.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#46 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 08:31

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Zna ktoś ceny tych kombajnów?
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#47 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 18 lipiec 2007 - 21:45

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Od kuzyna taty za TC56 Hydro z hederem 5,18m i separatorem chcieli 330 tys netto. Ja młociłem w poniedziałek swoim przez 13 godzin i spalanie mi wyszło 19,5 litra na godzinę a zrobiłem w tedy nie całe 18 ha tylko że to był rzepak i nie można liczyć maksymalnej wydajności. W zeszłym roku w pszenicy przy plonie 6,5 ton z ha uzyskałem wydajność 14,5 tony i spalanie 10l/ha. Polecam ten kombajn(a już nie będę się powtażał) szczególnie jego nową wersję.

#48 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2007 - 21:32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 No i skoszone pierwsze 30 ha moim tc54 i pierwsze wrażenia...... super w kabinie klima wspaniały wynalazek!!!, piekne sterowanie w joysticku hydrostatik super sprawa nie zamieniłbym go nigdy na mechanica, co zauważyłem niesamowity wyżut slomy z sieczkarni w bs-sie czy suprze nie ma tego rozrzutu masy po polu tu można sieczkarke ustawic na kierownicach tak ze sloma bedzie leciala nawet na nieskoszone zboże niesamowity ma ten rozrzut!!! no i jeszcze jak tnie wspaniale!,
a teraz mlocarnia bardzo malo spadaja obroty z mlocarni powiedzmy jak nastawie 960 to spada przy duzej slomie do 910 ale to musi byc juz naprawde duza sloma , bardzo dobrze trzyma sie na obrotach mlocarnia jak i silnik. heder zupelnie co innego niż w polskich kombajnach zboże powalone idzie niesamowicie! slimak ma duza srednice i doskonale zabiera zboze , wogole nieporownywalnie do polskich kombajnow , spalanie jakie zauwazylem przez te dwa dni wynioslo jakies 15-17l /ha silnik ma moc 170koni.

#49 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 23:41

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 brrrr pierwszy przegład na 70 motogodzin 2900 złotych a robocizna gratis ale za o potem 4.40 hektara pszenicy za jedyne 2 godziny ale nie sypała rewelacyjnie około 26 ton z tego kawałka przez susze wypaliło ją troche

a tak w ogóle powie mi ktoś dlaczego w hederze odległosc miedzy węzem olejowym od regulacji odległości motowideł jest tak blisko wtyczki od elektryki ze za każdym razem mam poobijane palce kto to robił ten wie o o co chodzi

#50 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 00:50

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 JD 1450 CWS pierwszy przegląd po 100 godzinach kosztuje 1000 zł. Już niedługo... teraz mam 55h.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 lipiec 2007 - 06:09

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 ja miałem przegląd gratis tylko za oleje musiałem zapłacić i filtry :P

#52 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 22 lipiec 2007 - 22:20

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a ile przybuliłes za te filtry? jakos musieli sobie gratis odbić :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#53 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 11:59

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Najnowsze doniesienia z frontu :) zakończyłem młocić moje plony. Wymłociłem 115 ha i na silniku nabiłem 78 godzin-na młocarni jeszcze nie sprawdzałem. Teraz jeszcze może coś po u sługach wpadnie. Oleje wymieniałem w hydraulice i hydro przed żniwami i stwierdziłem że wymiana tych filtrów to porażka olej leje się strumieniami cały się wybrudziłem- coś strasznego. Za to obsługa codzienna to przyjemność aż chce się smarować kombajn i jechać w nim w pole. Mój dzień kombajnisty wyglądał tak 6.30 pobódka i do 9.30 przegląd kombajnu(smarowanie, mycie szyb, dmuchanie silnika z plew i kurzu)., potem prysznic i o 10 w pole. W piątek przed deszczami wjecha łem w leżącą pszenicę i dawałem mu ostro bo deszcze już szły. Prędkość 3,7 km/h i straty gdzieś koło 1% sita mocno były otworzone i już mi klawiszami gubił. W takich warunkach wydawało mi się ze z wydajnością będzie kiepsko ale jak policzyłem to wyszło ponad 12 ton w leżącej pszenicy co uważam za bardzo dobry wynik. W takich warunkach spalanie wyszło mi dość spore bo 25 litrów(Bizonem i tak bi mi wyszło sporo więcej bo w tych warunkach by łyknął z 18-19 litrów a wydajność koło 7 ton.) Normalne spalanie to 20 litrów na godzinę przy wydajności 14 ton pszenicy. A jeszcze jedno jak wyliczyłem to dzinna wydajność przy dobrej organizacji pracy tego kombajnu to 30 ha jęczmienia. Dobra już nie zanudzam. :)

#54 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 12:59

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 uf naszczęscie była pomyłka przegląd nie 2900zł a 2090zł no to odrazu lepiej się człowiek czuje

#55 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 14:33

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Tc56 mam do ciebie jedno pytanie
w sąsiedniej wiosce gosciu kupił NHtc56 rok temu w tym roku jak cioł niedleko mnie i jak poszłem zobaczyc jak ta maszyna pracuje to cały czas szedł dymek z tłumnika(choc trzeba przyznac jechał dosc szybko)
czy u ciebie tez tak jest ze puszcza cały czas dymek??

#56 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 17:00

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 no tki przeglad po sezonie wszystkie oleje i filtry troszke kosztuje
jest wymieniany olej w skrzyni hydrostacie hydraulice i zwojnicach

#57 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 18:26

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 nie ma żadnego dymku ale ja mam silnik z układem CR. być może wtryskiwacze mu poszły od kiepskiego paliwa. pozatym co ja moge powiedziec jak wykosiłem 130 hektarów i na tym skonczyły się moje żniwa.

#58 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2007 - 19:38

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 tc56 mam do ciebie takowe pytanko- czy zauwazyles co sie dzieje ze wskaznikiem temp. silnika jak przekrecisz pokretlo ogrzewania na max podczas gdy masz wlaczona klime? sprawdź co sie dzieje u ciebie w takim przypadku, najlepiej na rozgrzanym silniku. Jakbys mogl sprawdzic to napisz na forum.

#59 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 21:30

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 No ale po co włączać ogrzewanie podczas gdy działa klima ? :)

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 17:53

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Niestety chyba Ci w tym roku nie pomogę ponieważ zakończyłem już młócenie.