Marianko32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

ja miałem przegląd gratis tylko za oleje musiałem zapłacić i filtry :P


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a ile przybuliłes za te filtry? jakos musieli sobie gratis odbić :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Najnowsze doniesienia z frontu :) zakończyłem młocić moje plony. Wymłociłem 115 ha i na silniku nabiłem 78 godzin-na młocarni jeszcze nie sprawdzałem. Teraz jeszcze może coś po u sługach wpadnie. Oleje wymieniałem w hydraulice i hydro przed żniwami i stwierdziłem że wymiana tych filtrów to porażka olej leje się strumieniami cały się wybrudziłem- coś strasznego. Za to obsługa codzienna to przyjemność aż chce się smarować kombajn i jechać w nim w pole. Mój dzień kombajnisty wyglądał tak 6.30 pobódka i do 9.30 przegląd kombajnu(smarowanie, mycie szyb, dmuchanie silnika z plew i kurzu)., potem prysznic i o 10 w pole. W piątek przed deszczami wjecha łem w leżącą pszenicę i dawałem mu ostro bo deszcze już szły. Prędkość 3,7 km/h i straty gdzieś koło 1% sita mocno były otworzone i już mi klawiszami gubił. W takich warunkach wydawało mi się ze z wydajnością będzie kiepsko ale jak policzyłem to wyszło ponad 12 ton w leżącej pszenicy co uważam za bardzo dobry wynik. W takich warunkach spalanie wyszło mi dość spore bo 25 litrów(Bizonem i tak bi mi wyszło sporo więcej bo w tych warunkach by łyknął z 18-19 litrów a wydajność koło 7 ton.) Normalne spalanie to 20 litrów na godzinę przy wydajności 14 ton pszenicy. A jeszcze jedno jak wyliczyłem to dzinna wydajność przy dobrej organizacji pracy tego kombajnu to 30 ha jęczmienia. Dobra już nie zanudzam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

uf naszczęscie była pomyłka przegląd nie 2900zł a 2090zł no to odrazu lepiej się człowiek czuje


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Tc56 mam do ciebie jedno pytanie

w sąsiedniej wiosce gosciu kupił NHtc56 rok temu w tym roku jak cioł niedleko mnie i jak poszłem zobaczyc jak ta maszyna pracuje to cały czas szedł dymek z tłumnika(choc trzeba przyznac jechał dosc szybko)

czy u ciebie tez tak jest ze puszcza cały czas dymek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

no tki przeglad po sezonie wszystkie oleje i filtry troszke kosztuje

jest wymieniany olej w skrzyni hydrostacie hydraulice i zwojnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie ma żadnego dymku ale ja mam silnik z układem CR. być może wtryskiwacze mu poszły od kiepskiego paliwa. pozatym co ja moge powiedziec jak wykosiłem 130 hektarów i na tym skonczyły się moje żniwa.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

tc56 mam do ciebie takowe pytanko- czy zauwazyles co sie dzieje ze wskaznikiem temp. silnika jak przekrecisz pokretlo ogrzewania na max podczas gdy masz wlaczona klime? sprawdź co sie dzieje u ciebie w takim przypadku, najlepiej na rozgrzanym silniku. Jakbys mogl sprawdzic to napisz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No ale po co włączać ogrzewanie podczas gdy działa klima ? :)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Niestety chyba Ci w tym roku nie pomogę ponieważ zakończyłem już młócenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

no to gratuluje bo ja tylko rzepak skosiłem.u nas takie pogody ze masakra.stoi jeszcze 40h do koszenia a słonca nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mi zostało siedem hektarów jeczmienia sąsiada


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

W moim Tc 56 Rotary Separator mam już 210 mth odpukać nic się nie działo i nie dzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
No ale po co włączać ogrzewanie podczas gdy działa klima ? :rolleyes:

 

Klima osusza powietrze i szyby nie parują. A ogrzewanie żeby było ciepło, bo jak kosisz nie zawsze musi być ciepło, np. koszenie kukurydzy w wilgotny dzień :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Słuchajcie , ja nie wlaczam ogrzewania razem z klima w upalny dzień no co wy??? tylko co zauważyłem , że jak przekrece pokretlo ogrzewania na max to automatycznie wskazowka na zegarze od temp. idzie ostro poza 80stopni, i ciekaw jestem czy w innych nh jest podobnie, natomiast jak cofne pokretlo to temperatura zaczyna spadac ale juz nie tak szybko jak sie podniosla , i ciekaw jestem czy to jest powiazane tzn. pokretlo z zegarem temp????

 

jakby ktos sprawdzil to niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

u mnie na wsi 2 gosci ma TC 56 I mówią ze to sa super kombajny i ze sie dobrze sprawuja!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hej "nigger" mamy chyba podobny sprzęt o ile dobrze skojazyłem. Mam New Hollanda TC56 Zakupiony na te żniwa wymłóciłem nim jakies 50ha rzepaku i 10ha przenzyta (75Mth) i nie mam zadnych zastrzeżeń do tego kombajnu super wynalazek tylko codzienna obsługa no i wczasie pracy kontrola wskażników i kontrolek i nic poza tym cie nie obchodzi!A poza tym też mam pronara 1523A od dwóch lat mozesz napisac jakie masz wrażenia z uzytkowania tego ciągnika?? na e-mail (jackmey@wp.pl) lub na gg (3359883) chcialbym pogadac o tym ciagniku.

 

W moim TC56 zaóważylem dosć spora różnicę w spalaniu podczas pracy w rzepaku (ok 4,5tony z hektara) z sieczkarnią (ok 19 litrów na godzinę) a w przenzycie (ok 10ton z hektara) bez sieczkarni (ok 14 litrów) u was też tak jest. Byłem zaskoczony taką róznica no i zadowolony że tak mało pali ten kombajn. No a klima w kabinie to juz nawet nie wspomne poprostu bajka. Zosatło mi jeszcze jakies 40ha zboza ni i plus usługi na koniec sezonu podziele sie kolejnymi wrażeniami a jutro rusam w jęczmień jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a może by tak spalanie na hektary podawać a nie na godziny bo ja nie wiem czy wy coś kosicie czy oglądacie przyrode


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

ty garek a ty taki mądry nie bądż no może i sie pomyliłem ale to przez nieuwage a jak juz taki filozof jesteś to spalanie sie podaje w przeliczeniu na wydajność w ciagu godziny bo naprzykład (podejżewam że jest tak u ciebie) przy wydajności w pszenicy jakieś 3 tony z hektara to skościcie ponad trzy hektary, a w moim przypadku przy wydajności pszenicy w granicach 9-10 ton z hektara trzeba się starać żeby ponad hektar skościć. No I moze się nie wymądrzaj tak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie trzy tony tylko 1,5 tony z hektara i nie trzy a cztery hektary także znowu NHTC56 się pomyliłeś i podejrzewam że niedoszacowałeś swojego plonu pewnie to jest koło 12 ton z jednego hektara ale jedno nas łączy oba :rolleyes: j mamy tc 56


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomson210    0

Mam problem z silnikiem w kombajnie zbozowym New Holland TC54.Ma przejechane 600mtg.Przywiekszym obciazeniu obroty silnika spadaja,filtry zalozylem nowe i nie ma poprawy.Nie dymi,ma rowna prace.Czy moglo zaszkodzic mieszanie paliwa oleju napedowego z czerwonym pol na pol?Mecze sie juz tak przez 50mtg.Pomozcie mi??Czekam na szybko odpowiedz,bo ma jeszcze duzo koszenia.

Tomson210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

a jak odczytujesz obroty silnika skoro w tc54 nie ma obrotomierza, wyczuwasz podczas pracy czy jak? a ja od nowosci od razu na czerwonym :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wez najlepiej zadzwon do serwisu oni powinni ci powiedziec co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

nhtc56 pogadamy jak bede mial troche mniej roboty bo u mnie teraz zniwa i roboty w cholere , a jak ci sie sprawuje tc54? nowego wziales?, ile pali na dniowke (10h) moj jakies 170litrow na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj