Marianko32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SOKAN    13

Temat tc 56 jest nie ważny. Kupiłem 88sl maxi. Który wymłócił niecałe 2000 hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HuBeRt94    0

Witam. Mam problem z moim New Holland-em TC54 2007r, w tamte żniwa zapalił nam się i przy silniku, pękł przewód od hydrauliki i olej poszedł na tłumik i się zapaliło. Spalił nam się czujnik temperatury i nie możemy go nigdzie dostać bo nie mamy numeru czujnika. Jeździliśmy do ludzi co mają takie kombajny i albo jest inny silnik, albo inna instalacja. Co radzicie z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Wejdź na katalog online new hollanda, wpisz numer VIN kombajnu, i poszukaj tego czujnika. Swoją drogą dziwi mnie dlaczego w sklepie tak nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

panowie mam na oku nh tc 56 1996 r z belgii.  4000 mtg.    heder najprawdopodoniej 5,5 m  ,  silnik 155 km  

 

1 pytanie czy taki silnik nie jest za slaby do takiego hederu? 

2. jaka wydajnosc maja te kombajny ?   czy kolo 2.ha na godzine jest mozliwe ??

 

czy ogolnie polecacie ta maszyne bo nie wiem co wybrac.  nie wiem czy taki nh bedzie dobrym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Sąsiad miał tylko RS z  hederem 5,5, i według mnie to ulepszony Bizon. Rewelacji nie było.

Ja mam TC 5060 RS z 4,6 hederem i na 1800 moje metrów wykoszone on zrobił 1200m w pszenicy pola w miedzę ale on miał dużo mi sypała z 5,5 t/ha jemu z 4t/ha, efekt wymrożeń, ja przesiałem on nie.

Mój spokojnie 12 ton na godzinę  da rady wykosić pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Wydajność TC 56 to jakieś 8 t/h (sypiąc w miejscu). W TC 5060 masz inne sita i dlatego jeździłeś szybciej niż sąsiad. Dziwi mnie tylko dlaczego twierdzisz, że przy TC 56 rewelacji nie ma, skoro seria TC 5000 poza sitami i delikatnymi zmianami blach i kabiny, właściwie nie różni się niczym.

Co do tego kombajnu z Belgii, to dla mnie wielkim minusem jest brak hydrostatu (chyba że mylę ogłoszenia na olx), heder też wolałbym 4.56, ze względu na przemieszczanie pomiędzy polami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Myślałem że 56 to dużo szybszy kombajn póki nie kosiliśmy razem w polu, ja akurat nówkę wtedy miałem, sąsiad z 5-6 lat.

Byłem pewny że to to samo tylko nowszy model a w polu 56 nie miała polotu do 5060 . Bardzo się zdziwiłem, na moją korzyść.

Mam heder 4,56 i narzekam za mały, tu chodzi bardziej o rozrzut słomy  z tyłu, a  po drogach i tak nie będziesz jeździł z polami dasz rady spokojnie, znajomy 6 metrami po drogach jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

TC 56 traci wydajnością na sitach. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem 5070 i twierdził, że u niego jak za bardzo przyspieszy to gubi na wytrząsaczach. Dla własnego przekonania kiedyś przez chwilę u siebie w TC 56 przyspieszyłem, żeby zobaczyć kiedy czujnik zacznie pokazywać straty na wytrząsaczach i faktycznie gdybym nie zwracał uwagi na straty na sitach to wydajność byłaby zbliżona do Twojej. Nie zmienia to faktu, że z kombajnu po 11 sezonach bez żadnej awarii jestem zadowolony i bez żadnego zawahania polecam go każdemu.

O co chodzi z tym rozrzutem słomy? Też mam 4.56 i jakoś nie widzę z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Rzuca mi słomę  na stojące zboże, nie zbyt mogę to doregulować, szkoda że nie mam elektrycznej regulacji kierownic słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/kombajn-tc-56-smiga-z-napedem-4-x-4/  napęd 4x4 w 56, ma gość fantazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniu34    1

woytek inne tzn jakie? bo z tego co się orientuje i w tc 56 i tc56 0 czy nawet 5080 masz powierzchnię sit 413 powiedz jaka moc silnika jest w tym tc 56 i czy to hydro statyk bo to jest dość istotne ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

No nie zbyt masz rację bo mój 5060 i co za tym idzie 5070 i 5080 po roku 2012 mają koszę sitowe z  CX tak twierdzą serwisanci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Witam, Posiadam  Nh TC 56 od nowości to już jakies 8 lat teraz będzie jego 9 sezon. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów, do tego tygodnia. Wyjechaliśmy na zmiane olejów filtrów i tak dalej. Niestety usłyszeliśmy dziwny dzwięk jak się okazało łożysko na napędzie ścinacza. No to bez większych problemów rozebraliśmy łożyska identyczne nawet z tej samej firmy. Dzisiaj zakładamy i się okazuje że już pas w innym miejscu chodzi nawet obciera lekko o koło. Nakrętka, która jest na zdjęciu jest strasznie gorąco po pracy 5 minutowej. Rozbieraliśmy to ponownie , sprawdzaliśmy czy tam nie obciera, czy coś źle złożone. Ale wszystko jest tak jak było. I tutaj jest moja prośba, do użytkowników tych modeli. Czy moglibyście sprawdzić to koło po kilku minutach pracy? czy śruba jest ciepła, gorąca  czy może bez zmian przed odpaleniem, i jeśli moglibyście załączyć zdjęcia takie same jak mam ja ,  będę wdzięczny niesamowicie :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

post-28750-0-72142000-1498739919_thumb.jpg

post-28750-0-89811800-1498739963_thumb.jpg

post-28750-0-82310700-1498739991_thumb.jpg

post-28750-0-73835900-1498740036_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniu34    1

Members sprawdzalem te sita w katalogu i sa identyczne

 


Members rozbierales wszystko lacznie ze sprzeglem? tam sa 4 podkladni takie wywiniete... maja za zadanie po  wylaczeniu elektromagnesu odpychac tarcze. dobrze je wlozyles? wszystkie maja isc po jednej stronie. kolo musi isc w kolo.

 


ewemtulanie jak nic nie rozbierales tylko ten napinacz to jest wytarta tulejka lub samo kolo tez juz ma swoje za soba i sciaga pasek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    63
Dnia 19.07.2007 o 22:32, Gość nigger napisał:

No i skoszone pierwsze 30 ha moim tc54 i pierwsze wrażenia...... super w kabinie klima wspaniały wynalazek!!!, piekne sterowanie w joysticku hydrostatik super sprawa nie zamieniłbym go nigdy na mechanica, co zauważyłem niesamowity wyżut slomy z sieczkarni w bs-sie czy suprze nie ma tego rozrzutu masy po polu tu można sieczkarke ustawic na kierownicach tak ze sloma bedzie leciala nawet na nieskoszone zboże niesamowity ma ten rozrzut!!! no i jeszcze jak tnie wspaniale!,

a teraz mlocarnia bardzo malo spadaja obroty z mlocarni powiedzmy jak nastawie 960 to spada przy duzej slomie do 910 ale to musi byc juz naprawde duza sloma , bardzo dobrze trzyma sie na obrotach mlocarnia jak i silnik. heder zupelnie co innego niż w polskich kombajnach zboże powalone idzie niesamowicie! slimak ma duza srednice i doskonale zabiera zboze , wogole nieporownywalnie do polskich kombajnow , spalanie jakie zauwazylem przez te dwa dni wynioslo jakies 15-17l /ha silnik ma moc 170koni.

Troszkę lat minęło od wpisu ale czy mógłby pan się wypowiedzieć teraz na temat tego kombajnu po tylu latach. Wydajność, awaryjność plusy wady kombajnu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj