Marianko32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

Polecane posty

tomek73    579

Co do 5060 to ma zwykły silnik. W tamtym roku kupowałem i sam diler się zdziwił jak szukał gazu i nie było go na przycisk tylko na rączkę za siedzeniem.

A twardo wpierał mi że ma Comon rail.

Po przyjechaniu do domu i dokładnym oglądnięciu zadzwoniłem do niego , on sprawdził w komputerze i sam zdziwił się że ma zwykły silnik.

Więc zażądałem zwrotu kasy za comon raila, bo przecież taki kupowałem, niestety nie zgodził się.

Stwierdził tylko żebym się bardzo cieszył że mam zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toledo    0

pomóżcie mi drodzy rolnicy chcę zakupić sobie nowszy kombajn NH tc54 i mam dylemat jak się on sprawuje i ile pali paliwa na 1h bo ja mam DEUTZ FAHR-a 2680 86rok i spala mi do 12 lit 1h z śeczkarniom

 

pomóżcie mi drodzy rolnicy chcę zakupić sobie nowszy kombajn NH tc54 i mam dylemat jak się on sprawuje i ile pali paliwa na 1h bo ja mam DEUTZ FAHR-a 2680 86rok i spala mi do 12 lit 1h z śeczkarniom

 

pomóżcie mi drodzy rolnicy chcę zakupić sobie nowszy kombajn NH tc54 i mam dylemat jak się on sprawuje i ile pali paliwa na 1h bo ja mam DEUTZ FAHR-a 2680 86rok i spala mi do 12 lit 1h z śeczkarniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

QQ zawsze się kosi bez dolnego sita ;)

Są osoby które zostawiają ale tylko do czasu jak się dowiedzą, że się dolne sito wyjmuje.

 

Ile palą wasze TC w kukurydzy(jaka przystawka i plon)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Zależy jakie masz plony zbóż, jak do 6t/ha to 4.5m jak większe to 3.9m, chociaż 4.5m w mocnym zbożu też się sprawdzi tylko będziesz wolno jeździł co jest dla kombajnu wskazane bo po co pędzić po polu kombajnem, czasami nierównym polu mam na myśli usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ma ktoś sita do rzepaku z kragłymi otworami ? planuje takowy zakup tylko nie wiem z jaką średnicą otworów brac. Jacyś doświadczenie się wypowiedzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniu34    1

Witam mam problem z obrotami bębna młócącego w tc 56 hydro. kombajn ma 3 lata regulacja elektryczna działa jednak obroty mogę ustawić między 800 a 1100. Jeśli zmniejszam obroty poniżej 800 luzuje się pas napędowy. Poproszę o podpowiedź może ktoś miał taki problem.

 

Na przyszłość, przy wariatorze jest regulacja szczeliny dla paska gdy jest za duża a pasek juz trochę dostal w d*pe to trzeba zmniejszyć szczelinę. To samo sie tyczy gdy obroty nie dobijają do 1000

 

ma ktoś sita do rzepaku z kragłymi otworami ? planuje takowy zakup tylko nie wiem z jaką średnicą otworów brac. Jacyś doświadczenie się wypowiedzą ?

 

Kolego z tymi sitami to nie wiem czy jest sens wydawac kaske kolega ma 5060 z sitami do rzepaku ja tc56 ze zwyklymi i ogólnie nie widzę różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

mam problem z zegarem obrotów młocarni/wentylatora w TC54, brak prądu na przewodzie sygnałowym, czujniki, zegar są napewno sprawne, przełącznik też, ginie gdzieś prąd między przełącznikiem a zegarem, w czym tkwi problem, miał ktoś z was podobny problem w swoim TC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jaką macie wydajność TC56? Gdzieś tu wyczytałem 12t pszenicy na godzinę? Ja ledwo wyrabiam 7t w pszenicy 6,5t/ha?. Jak jadę szybciej to odrazu choinka na czujnikach strat. Dodatkowo wczoraj coś się zepsuło, bp maszyna traci moc. Nieco więcej materiału pod nóż i obroty w dół....Filtry paliwa, powietrza wymienione. Problem pozostał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Hmm, myślałem, że 5060 to TC56 z większą kabiną, zbiornikiem i silnikiem CR. Gdzieś wyczytałem, że CX6090 to 1,5xTC56. Rzeczywiście?

Ma ktoś pomysł na ten spadek mocy?

Dzisiaj pewnie po południu wznowimy żniwa i pasowałoby mieć jakieś warianty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Taż tak myslałem jak kupowałem. okazało się że 5060 ma sita z CX i ma 3 sita. I nie ma CR.

Sąsiad kosił w miedzę 56 RS to na odcinku 600 metrów ja zrobiłem 3 przejazdy, a on 2, ale on miał heder 5,2 ja 4,6. Druga sprawa ja miałem wydajność jakieś 5t/ha pszenicy, on jakieś 3 t/ha. to było 3 lata temu po wymarznięciach pszenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Co do czujników strat, to one nie zawsze pokazują rzeczywiste starty. Czasami rejestrują plewy wylatujące z tyłu. Jednym słowem, trzeba odpowiednio dobrać pokrętłem czułość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie co możecie powiedzieć na temat nh tc 56 z roku 96, produkcji belgijskiej ?

Te 155 kucy do 4,5 kosy nie jest za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

O km to ty się nie martw, ja w TC 5060 mam 170 km i nie mam żadnych problemów, a heder mam 4,6 i tu jest za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Czyli że motor da sobie radę, a wręcz przeciwnie. Że heder jest za mały. Tak mam to rozumieć?

Wiesz coś może o maszynach które były produkowane w belgi. Różnią się czymś od krajowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przy 56 heder 4,6 spokojnie, ale mi chodzi że przy wietrze słoma  z sieczkarni  wpada na nie skoszone zboże.  Ja mam taki problem, ale to przy bardzo dużej słomie wystęmpuję.

Sąsiad miał takiego i był bardzo zadowolony, żadnych problemów przez 10 lat, jedynie co miał problem to że nie smarował jednego miejsca, nie wiedział, i koszt naprawy duży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Generalnie mam dwa typy do wyboru. Tc 56 lub JD2054 lub 2056. Jd mają hedery 4,8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JD będzie miało chyba większą wydajność, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Tak. Będzie mieć trochę większą wydajność.

Czy 4000 - 4500 godzin pracy na kombajn z 96 r to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trudno wyznać, wszystko zależy jak o niego dbali. 56  z wydajnością nie powala, z 50% lepsza niż rekord.

Kolega teraz mówił że widział VW Pasatta B5 z przebiegiem 740 tyś i stwierdził że w super stanie, lepszy niż w Polsce widział z przebiegiem 300 tyś Auto z  serwisu autostrady w Niemczech. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Mógł byś mi wskazać (o ile jest ) gdzie jest jakiś numer na ramie wybity w tc56?

Są może gdzieś w necie online instrukcje obsługi takiego kombajnu?

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak. Będzie mieć trochę większą wydajność.

Czy 4000 - 4500 godzin pracy na kombajn z 96 r to dużo?

 

Jak dla mnie to duży przebieg. Przyjmując wydajność 1-1,5ha/h to przy 4500h daje  6750ha dzieląc przez 18 lat daje 375ha rocznie.

Może być w dobrym stanie jeśli ktoś dbał ale troche elementów może być już znacznie zużyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj