Marianko32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

Polecane posty

caseaudi    0

W swoim nh tc 56 (hydrostatyc, rotary separatory z 2002 ) mam mały problem z klimatyzacja a a mianowicie przepala mi się bezpieczni odpowiedzialny za wiatrak i chłodzenie gdy włacze sam nawiew nic złego się nie dzieje ale gdy włacze jeszcze chłodzenie bezpiecznik zaraz się przepala czy ktoś gdzie powinienem szukać zwarcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jakie macie ustawienia TC56 w kukurydzy?

U mnie bardzo śrutuje ziarno. Pomimo że:

- wymienione klepisko

- zamontowane przesłony na bębnie

- podniesiony łańcuch w przenośniku pochyłym

- obroty na bębnie -600

- zmniejszone obroty na separatorze

- klepisko wyregulowane

- sita żaluzjowe

Śrutuje i ni huhu nie idzie się tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Witam

Warto dać 110tys zł za TC 56hydro heder 4,7m bez wózka stół do rzepaku, sieczkarnia przebieg 3600mth? Kombajn z 97 roku w polsce od 3lat. Obecny właścicel zmienia na nowy TC5060 i na tyle wycenił mu diler stary kombajn.

Cena wydaje sie bardzo atrakcyjna tylko ten przebieg... Z drugiej strony może lepiej kupi 15letni kombajn z takim przebiegiem niż w tych samych pieniądzach dwudziestoletniego Claasa z przebiegiem 2500mth cofniętym z 4500...

Edytowano przez Przemo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy tc56 seperatorem heder 5.1

kolega posiada taki model z 2006czy2007r i ma dwa problemy

 

1 jak jest zielono w pszenicy to nie mozna kosic kombajn sam mu sie rozlancza i wszystko randapuje bo przejechal sie w pierwszym roku uzytkowania i bardzo go to denerwoje w tym kombajnie bo bizonem kosil wolniej i powoli ale szlo a nh sie mu sam rozlancza i wtedy ma droge przez meke

2 podczas koszenia rzepaku kombajn ma moc ale mocarnia mu zaczyna wyc i jeczec jak chce przyspieszyc i robi 1ha/godz tylko i nie wie dlaczego rzepak tak ciezko idzie przez nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koledzy jest szansa na nowy kombajn i być może oddam swojego tc56hydro RS koła 650 poziomowane sita stół 4,5 plus do rzepaku polski w dobre ręce, tanio nie będzie ale maszyna zadbana tylko jeszcze nh zrobi przygotowanie do sezonu żeby. W sumie to mi go szkoda bo za***ista maszyna jesli chodzi o awaryjnośc tylko ziemi zrobiło się dużo a pogody nie pewne.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

garek jaka cena tego new Hollanda tc 56?

 

witam wszystkich. mam pytanie chodzi tu o new Hollanda tc 56 2006r. awiec dwa lata temu pekl mi pasek od mucarni, wiadomo czs zniwny wiec żeby nie tracic czsu zalozylem pas od bizona który miałem w domu, ale na tym pasie nie mam już takich osiagow jak na tym orginalnym jest znaczna roznica w koszenu nie można tak pospieszyc. i teraz chciałem się dowiedzieć jaki jest orginalny rozmiar tego pasa bo chciałem porownac jaka jest roznica miedzy orginalnym a bizonem i ewentulalnie bym dokupil orginalny rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

już dawno nie aktualne w sumie to było aktualne przez 3 dni bardzo szybko poszedł


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

2007 250netto kierunek Irak foty z załadunku w galerii


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Kolego rocznik nawet nie robi mi dużo ruznicy a masz tc 56 ktury rok jaka cena? Seperator czy bez hydrostat?

 

Jak coś to daj znać mój nr teł 665585677

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

Szmergiel to masz tam cos

Posiadam tc 56 2005,240km,1000mtg ,ogumienie 650cena 240 000,umowa kupna sprzedazy ,dostepny połowa sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Kolego napisz mi esma bym miał twój numer a myślę ze sie dogadamy na kukurydze by był.

 

Mój numer znajdziesz wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Czy silniki montowane w TC 5060 rzeczywiście nie mają Common Rail'a, tak jak jest to napisane w specyfikacji technicznej tego kombajnu na głównej stronie New Hollanda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Właśnie to wydaje mi się dziwne. Też myślałem, że mają, ale odwiedziłem stronkę New Hollanda i się zdziwiłem. Teraz to już sam nie wiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Kolego dziś widziałem ten kombajn i jednak tylko tc 5060 ma zwykły układ paliwowy gaz dodawany na linke i pompa rotacyjna. Sam jestem w szoku. Dziś byłem po pas do kombajnu u dilera wiec ta informacja jest pewna bo widziałem na własne oczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj