Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

310 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 21 lipiec 2008 - 07:56

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 A ty na jakim młocisz? Bo ja na pierwszym od dołu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Dzisiaj, 20:43
  •  

#202 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 09:02

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a teraz jakie uwstawienia do pszenicy stosujesz ? tak średnio mniej więcej? szczególnie sita bo z tym mam największy problem .

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#203 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 lipiec 2008 - 11:08

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Ja też bym prosił o to :)

@Tc56 ja mam na 6 pozycji od dołu bo rzepak nie do końca dojrzały jest. Jutro może się sprawdzi inne ustawienie, bo u drugi rolnik ma bardziej suche łodygi.

#204 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2008 - 19:31

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Moze sie wtrące :) my stosujemy takie ustawienia u siebie w pszenicy:
-Młocarnia na 800obr/min
-Klepisko na pozycji -2
-Wialnia na 650 obrotów
- Sita:
1. Górne (duża cześć) -15
2. Górne (częśc końcowa) -18
3. Dolne - 17
W pszenicy odmiana Bogatka (ma bardzo lużny kłos i łatwo się ją młoci), w odmianie Nawra-były trochę inne ustawienia ;)

#205 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 06:00

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Rozumiem ze zabki na sitach liczysz od dolu??? a tak poza tym to normalnie plus minus korekty na polu... ;)

#206 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2008 - 07:29

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Ząbki sa liczone od dołu oczywiscie, korekty na polu zawsze sa jakies ;)

#207 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:03

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 mój TC machnął dzisiaj 16 hektarów pszenicy w trzech kawałkach o wydajności około 6,5-7 ton z hektara i już jestem w domku wykąpany

#208 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:52

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 bez obrazy dla użytkowników new holland z serii tc produkowanych w płocku ale jeśli zobacztlibyście jak są te kombajny produkowane to z pewnością niekupilibyście ich. dziennie z taśmy zchodzi około 20 sztuk z czego 8-10 wraca na taśmę naprawy usterek.............

#209 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 27 lipiec 2008 - 23:10

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 wierzę Ci, porównaj renault traffic składanego w Polsce do tego składanego we francji... różnica niebotyczna... tak samo jest z NH składanymi w Belgii a w naszym kraju. najważniejszy w każdym bądz razie jest serwis, a ten w mojej okolicy nie jest zbyt dobry (mimo zapewnień dealera że działają w 48h ;) :) ) w okolicy niektóre egzemplarze stoją nawet ponad tydzień... czekając na ''fachowców'' lub części i to nie pierwszy rok

#210 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 06:39

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 dlatego każdy użytkownik TC jes swietnym mechanikiem i ma w polu wyposażenie zakłądu mechanicznego. Ja bez szlifierki tokarki agregatów prądtwórczych wiertarki stołowej i innych tego typu rzeczy nawet w pole nie wyjezdzam. A najważniejszy jest młotek i przecinak no i obowiązkowo kable rozruchowe bo to przecierz nie pali czasami. A te dwa serwisy w promieniu 7 kilometrów od mojego domu kompleltnie są nie przystosowane do współpracowanai z rolnikami. Jade klepać mojrgo TC narazicho jacekbee i maciek 08

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2008 - 07:46

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Tc to prosta maszyna dlatego się na niego zdecydowaliśmy, jeżeli ktoś miał Rekorda t z TC tez sobie poradzi.

#212 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 01 sierpień 2008 - 00:25

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 kloedze garkowi życzę powodzenia z tym przecinakiem i innymi narzędziami chociaż za bardzo nie wiem o co mu chodziło...

#213 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 19:27

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 jak to o co? poczytaj swój post troszke wyżej i będziesz wiedziało o co.

#214 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 20:55

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 To może lepiej zainwestować w JD CWS klepanego w Brazylii ;)

#215 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2008 - 12:07

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 JD to na malowaniu oszęczędza malują kombajn po złożeniu buhaha ;)

#216 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 21:00

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 III. Pszenica:
 Młocarnia 850obr/min
 Klepisko pozycja -2
 Wialnia 650 obrotów
 Sita:
1. Górne głowne-17
2. Górne koniec-19
3. Dolne 18
W tym roku sita bardziej otwarte bo plony wyższe były jutro pójdę do garażu i policzę te sita. Ja w piątek zakończylem swoje żniwowanie i już mogę kombajn czyścić zrobiłem na silniku 95 godzin i już wszyscy na okolice pomłoceni więc na zarobek nie ma co liczyć. Kombajn chodził ładnie tylko pewnego wieczoru zgubiłem sworzeń od dźwigni zmiany biegów i zostalem na 3 na stałe ale wystarczyło wlożyć śrube 13 i już było po sprawie. Ten rzepak niby słaby przez suszę to dał czadu kombajnowi niby słaby slaby a badyl zielony i na młocarni go 6 razy zabiłem , przez to mam pas do wymiany . |Mówcie sobie co chcecie ale jak dla mnie jakość TC jest ok i kupił bym go jeszcze raz jedyne co mnie wnerwia i to porządnie to ta kabina może na początku lat 90 to było coś ale teraz to już po niżej standardów.

#217 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2008 - 07:32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Ja w swoim 5070 też mam pas po rzepaku do wymiany, staruszek za bardzo szalał ;) też go zapychał.
Za pas z logiem CNH starszy dał 900 - 1000 zł, a ten sam ze Stomilu bez loga 300 zł. :/

#218 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 22:09

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 a mi się wytarły rolki od motowideł i już blacha trze o blache a rolek w okolicy nie ma ba poniedziałke mają byc ( odrazu blache zamówiłem żeby nie było chyba juz się wytrze do poniediząłku )

#219 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 22:23

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Ja tam w te orginalne to i tak nie wierze pasy bo pisze na nich made im poland, planuję jak już kupić to porządny markowy pas z firmy Optibet sprawdzone i dobre produkty mają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2008 - 09:34

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56 Cenowo jak wychodzą??? Też właśnie widziałem, ze na pasach jest napisane made in poland