Marianko32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

Polecane posty

Jarecki21    35

Witam!

Czy ktoś użytkuj TC56 Hydro Plus z oryginalną przystawką do kukurydzy 6 rzędową? Czy jest wogóle możliwa taka kombinacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak widziałem taki kombajn nawet u mnie kosił tylko nie hydro bez plusa. z orginalną żółtą przystawką 6 rzędów. O dziwo nawet sobie radził dość dobrze byłem w szok. Zresztą już drugi sezon nim koszą i jakoś idzie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Witam;) jestem zainteresowany kupnem new hollanda tc 56 z 98 r. Czy one jeszcze były produkowane w belgi? Jaka jest wydajność, awaryjność i ilość koni. fajnie by bło jak by ktoś napisał z góry dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukupuku4    0

nie wiecie ile trzeba mieć ha żeby dostać NH TC 5040 z programu moernizacja gospodarstw rolnych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Jestem zainteresowany New holladnem tc 56 i mam do wyboru na rotory separator na mechanicznej skrzyni lub na hydrostacie bez separatora. I co byście polecili dla mnie?? Mam wątpliwości i co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

ja bym wybral separator + mechanik

ile nadgonisz na uwrociach ????? 2 sekundy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

jak pszenica położona dziesiątki sekund przy dosypywaniu przyczep 10 sekund jak mokro i błoto dziesiątki sekund i tak dalej dalej i dalej. Raczej postawił bym na szersze koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jestem zainteresowany New holladnem tc 56 i mam do wyboru na rotory separator na mechanicznej skrzyni lub na hydrostacie bez separatora. I co byście polecili dla mnie?? Mam wątpliwości i co myslicie?

Najlepszym wyjściem to jest połączyć separator i hudrostat atu już sie kłania 5070 i chyba warto dożucić troche i mieć jeszcze w dodatku 5 klawiszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

co ty piszesz tc 56 miały dokładnie to samo więc nie wiem po co to tc 5070 każda 56 ma pięc klawiszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No fakt rypło mi sie coś, myślałem że mowa o nowych kombajnach TC5060 anie tc56.Mój błąd. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

witam tc 5040 w jeczmieniu oz duzo osci nie oblamanych leci do zbiornika

szczelina jest na 1 , obroty 850 moze nie dojrzaly jeszcze ???

mam jeszcze maly problem z ustawieniem sit - moze ktos napisze "na zabki" jak to ustawic na oko bo 8 -12 mm nic mi nie mowi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

Witam mam problem z obrotami bębna młócącego w tc 56 hydro. kombajn ma 3 lata regulacja elektryczna działa jednak obroty mogę ustawić między 800 a 1100. Jeśli zmniejszam obroty poniżej 800 luzuje się pas napędowy. Poproszę o podpowiedź może ktoś miał taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Miałem to samo w zeszłym roku i nikt nie potrafił mi odpowiedzieć jaka jest przyczyna. U nas wreszcie się okazałoże tarcze koła od młócarni nie dochodziły do końca i się nie stykały przez co na wolnych obrotach pas miał luz, spowodowane to było wytworzeniem się tulej ze smaru i kurzu(bardzo twardej) - za dużo smarowałem tą przekładnią. Musisz zdjąć pas i uderzyć jedną tarczą koła o drugą jeśli nie usłyszysz metalicznego dźwięku to znaczy, że nie dochodzą do siebie obydwie tarcze koła i też masz taką tuleję z kurzu jak ja. W tedy tylko lampka długi pręt i czyszczenie- gwarantuję efekt murowany. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

Dzięki za podpowiedź w serwisie też podobnie sugerowali na razie kosimy na 800 obrotach gdy pas jest napiety a w sobotę zdejmiemy pas i wyczyścimy ten smar to napiszę co było

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Maszyna nie zawodna 120ha przerobiła w około 50h pracy w tym sezonie.Lecz nowy kierowca i kierował jak cio**.No i ta prędkość wysypywania na najwyszych obrotach zbiornik wysypywał w 2-3 min... ;/.Paski nieraz spadały ale naszczęscię tylko paski większych awarii nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1606    0

Witam, czy ktoś mógłby powiedzieć jak się jeździ ta maszyną? mam na myśli TC56. w nowym sezonie a może jeszcze na kukurydzę będę nim jeździć. jestem zupełnie zielony nidgy nie jeździłem kombajnem. dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koledzy powiem tak piąty sezon kombajnem tc 56 zakończony wczoraj wieczorem Najlepsze jest to że piąty sezon bez awarii :). Jedyna awaria w tymroku to taka że nie chciały się wysuwać motowidła. Po 30 minutach kombinacji odpowietrzana siłowników wpałem na pomysł żeby dokręcić szybkozłącze :). Pozdrawiam i życze każdemu tak działającego kombajnu. A i jedna żyletka została wymieniona.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!

Mam pytanie odnośnie ustawień TC56. W pszenicy leci do zbiornika sporo niedomłóconych kawałków kłosa (w zasadzie ziarenko w plewie). Nie wiem jak to wyeliminować. Dolne sito mocno przymknięte (4 zapadka). Obroty młócarni na maksa (950 obr./min.), klepisko dociągnięte. Ziarno suche. Co jeszcze można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj