Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzałka oleju we władku

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaszo

lukaszo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:57

grzałka oleju we władku witam ! czy posiada ktos grzalke oleju we władku T 25 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzałka oleju we władku Dzisiaj, 11:17
  •  

#2 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 06 luty 2010 - 15:16

grzałka oleju we władku Ja mam grzałke. Zobacz w mojej mojej galerii jesli chcesz.

#3 Share lukaszo

lukaszo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 luty 2010 - 17:05

grzałka oleju we władku i jak ci sie sprawdza ta grzałka ?? długo go podgrzewarz?

#4 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:18

grzałka oleju we władku Dobrze sie sprawuje. Urzywam jej jednak żadko bo tylko jak jest mróz większy niż -20 stopni. Grzeje około 10 minut. Dzieki temu lżej kręci i lepiej zapala bo nagrzewają sie też troche tłoki i cylindry.

#5 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:59

grzałka oleju we władku Odświeżę temat. Czy ma ktoś t-25 z fabrycznie zamontowaną grzałką w misce olejowej? Bo nie wiem czy w moim to twórczość poprzedniego właściciela czy fabryka :D W sumie to nie wiem czy wewnątrz coś jest bo był jeszcze nie rozbierany- niedługo się okaże. Poniżej zdjęcie

https://picasaweb.go...349692291715698

I jeszcze trochę dziwne pytanie: do czego to się podłącza jeśli by było w pełni sprawne ? :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 22 sierpień 2011 - 22:15

grzałka oleju we władku To radosna twórczość poprzedniego właściciela.Władki nie miały fabrycznej grzałki.
Weź kabel z wtyczką dwużyłowy,w drugim końcu na przewody zamontuj końcówki samiczki,
które później wsuń na wyjścia grzałki,a wtyczke pod 230V

#7 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:06

grzałka oleju we władku W moim Władku też zamontowna jest grzałka ,sam montowałem , od parnika w kształcie U

#8 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 13 styczeń 2012 - 12:52

grzałka oleju we władku Też mam grzałkę w misie olejowej. Też od parnika elektrycznego, ale rzadko jej używam. Niestety grzałki od parników są przystosowane do grzania wody. Olej nie tylko grzeją, ale też palą. Po kilkunastu minutach czuć spalony olej. Dlatego rzadko używam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 17:54

grzałka oleju we władku Tak czytam i sam sie zastanawiam- CO WART JEST OLEJ PRZEPALANY PO TAKIEJ GRZALCE?? Czy to idzie na dobre dla silnika?? Rozsadny wlasciciel ciagnika sam sobie na to odpowie.

#10 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:30

grzałka oleju we władku Nie trudno sobie wyobrazić co grzałka np 2000 wat robi z olejem ,dobra by była jakaś o małej mocy jak by taką się zdobyło np 100-200 wat ale byś musiał kilka godz grzać ja kiedyś jak władka używałem zimą miałem ustawioną skrzynkę pod miską i wkładałem taki grzejnik z nadmuchem chyba miał 1500 wat i przed rozruchem 15-30 min grzałem blok i nawet cylindry już miały letnią temperaturę i palenie bez ale

#11 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:47

grzałka oleju we władku Wlasnie. gdybym miam wladka i mial montowac mu grzalke w miske olejowa to wolal bym pod ta miske podstawiac zwykla farelke. Moze troche dlurzej by to trwalo ale napewno na niekorzysc silnika a nawet na korzysc bo strumien powietrza lecial by w strone cilindrow.

#12 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:04

grzałka oleju we władku Wymiany oleju zawsze dokonuję na wiosnę , tak że gdy bardzo mi zależało na odpaleniu władka to paliłem , podgrzewając kilkanaście minut , a co do mocy grzałki to jakieś chyba 1200wat.

#13 Share SSaPeRR

SSaPeRR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:49

grzałka oleju we władku Ja miałem grzałke z kaloryferka olejowego. Nie paliła oleju. Do temperatury 40-50 stopni nagrzewała olej w około pół godziny. Ale niestety zeszłej zimy, że tak powiem się skończyła ta grzałka. Przepaliła się prawdopodobnie.A jak do tej pory w tym roku nie było potrzeby podgrzewamia.

Edytowany przez SSaPeRR, 15 styczeń 2012 - 11:51.

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:44

grzałka oleju we władku na allegro są oryginalne grzałki w miejsce smoka oleju B)
Mój Wladimirec podbija świat

#15 Share SSaPeRR

SSaPeRR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:50

grzałka oleju we władku Widziałem to. Za niecałe 2 stówki to się opłaca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:09

grzałka oleju we władku

Nie trudno sobie wyobrazić co grzałka np 2000 wat robi z olejem ,dobra by była jakaś o małej mocy jak by taką się zdobyło np 100-200 wat ale byś musiał kilka godz grzać ja kiedyś jak władka używałem zimą miałem ustawioną skrzynkę pod miską i wkładałem taki grzejnik z nadmuchem chyba miał 1500 wat i przed rozruchem 15-30 min grzałem blok i nawet cylindry już miały letnią temperaturę i palenie bez ale

Nawet grzałka 2 kW nie musi palić oleju. Wystarczy, że będzie przystosowana do ogrzewania oleju tzn. odpowiednio długa. Grzałki od parników elektrycznych są z reguły krótkie, a więc siłą rzeczy generują dużą moc cieplną na małej powierzchni i dlatego palą olej.

Czy ktoś mógłby podać link do aukcji z tymi grzałkami zamiast smoka oleju, bo nie udało mi się znaleźć takiej? Są tylko grzałki do płynu chłodniczego w tym z wymuszonym obiegiem, ale jak wiadomo do Władymirca to się nie nada ;).