gienio

Protesty rolnicze

Polecane posty

blacha    26

No ja tylko streściłem artykuł zamieszczony na onet.pl, sam uważam, że rolnik maksymalnie wpływa na 50 % ceny, ale za to ponosi największe koszta produkcji w porównaniu do zysku ze sprzedaży, czyli jego dochód jest stosunkowo dużo niższy, no i na wyprodukowanie towaru rolnik potrzebuje znacznie więcej czasu, niż np. dochód pośrednika lub przetwórcy.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nie no durnota jak nic.... mleko kosztuje koło 2,50zł a rolnik dostaje do 1,30zł ta wyższa półka średnio 1zł wiec gdzie tu 70% ceny? Liczmy że opakowanie nalepka prąd i pewnsje dla pracowników są wysokie tylko tyle że oni to mają w wielkich ilościach i im to redukuje koszta. A rolnik i tak ma tylko tą 1zl i tak wiec gdzie tu sens? W Grecji rolnicy potrafili się zmotywować może i w Polsce tak trzeba?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ciekawe czego nie tanieją produkty mięsne czy produkty mleczarskie (masło, śmietana, zapakowane do kartonika mleko itp.) i produkty pochodzące ze zbóż (jak np. chleb czy mąka) jak po kolei: świnie są bardzo tanie, a o pszenicy i mleku nie wspomnę. Ceny na półkach powinny być adekwatne do tych, które rolnik otrzymuje za swoją pracę i produkty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To i Ja wtrącę swoje trzy grosze. W październiku zawiozłem znajomemu na giełdę ziemniaki, bo był wczorajszy, no ale do rzeczy. Powiedział 55gr/kg, a sam poszedł do znajomego po coś tam nie pamiętam. Przeszła jedna baba i pyta się o cena to na 55gr a ona że ja sobie kpie z niej ona za więcej jak 30 gr to nie kupi bo ona po 1,2 zł w sklepie sprzedaje i jej się nie opłaca ;) . Powiedziałem jej grzecznie spier***** i sie dowiedziałem, że to żona właściciela giełdy i lepiej będzie jak się więcej tutaj nie pokaże. Szok gdzie tu sprawiedliwość


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

No właśnie to jest traktowanie rolnika! Wszystkim ma się opłacać a rolnik ma produkować i żyć powietrzem! I jeszcze wszyscy gnoją rolnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ja na szczęście mam niezłe zarobki spoza gospodarstwa i miałem z czego dołożyć do tegorocznych strat. A was to mi w ogóle nie żal bo jak jesteście głupi to wasza sprawa. Jak w rządzie był Lepper to każdemu rolnikowi się żyło dobrze. To wy uwierzyliście w podrobioną aferę i go kopnęliście w d*pę. A popatrzcie na to co zrobił dla zwykłych ludzi, i co mógł jeszcze zrobić przykładowo z biogazowniami chciał żeby to polska je produkowała to Gilowska nie podpisała mu ustawy i teraz od Niemców kupujemy a mogliśmy mieć stały zbyt na rzepak i kukurydzę. Jak tak dalej będzie to odstawicie swoje ciągniki i sami będziecie brony ciągać po polu bo na paliwo nie będziecie mieli. Mieszkam niedaleko czeskiej granicy i tam już w tym rogu zaczną produkować biogaz a my tylko się cofamy w rozwoju przez takich jak tusk czy pawlak. A w telewizji to tylko o pierdołach gadają albo propagandę sieją, zapamiętajcie jedno najlepsze programy w telewizji (tam gdzie nie kłamią) lecą tak miedzy 22-24 godziną, a dlaczego? Przez resztę dni to wam tylko wodę z mózgu robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@Pirell - pierd..isz bracie - co takiego Andrzej L. zrobił (oprócz obmacywania Anety K.) akurat powiem ci taką sytuacje ze we wsi w której mieszkam jest w starym dworku hotel i ten burak tu nocował - jak przyjechał to się ku..wa czuł jak dziedzic na włościach - interesował się odrestaurowanym pałacem - ale to ze setki hektarów popegeerowskiej ziemi leżało odłogiem i rosła na niej 2 metrowa lebioda to go za przeproszeniem ch..j obchodziło

 

A w rządzie to co robił - pierwsze co jak został ministrem to zrobił szum o to ze jego gabinet nie ma osobnego sracza - a później chciał wcisnąć na listę gatunków hodowlanych bizony bo jego synalek toto hoduje

 

a Biopaliwa proszę bardzo - ustawę o biopaliwach ro***erdoliło lobby paliwowe z panami Gudzowatymi i Kulczykami na czele - a biogaz w Czechach chłopie jesteś daleko za murzynami twierdząc ze w Polsce nie ma biogazowni rolniczych - znam co najmniej 5 tego typu inwestycji w naszym kraju i działających na pełnych obrotach

 

Dziękuje dobranoc koniec imprezy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

No i popatrzmy jaką słabą pamięć mają ludzie. Teraz pamięta tylko bizony i jakąś wymyśloną sex-aferę. To normalne że będąc w rządzie załatwiał coś dla siebie bo tak robią wszyscy politycy, nawet na zachodzie. Z tą różnica że on coś załatwiał dla ludzi. A Tusk Pawlak i Kaczyński gówno robili. Już nie pamiętasz dlaczego podniesiono najniższą krajową z 600 do 800zł, że ci podnieśli dopłaty do nasion i paliwa i wiele innych których nie będę teraz wymieniał. A reszta oszołomów tylko mu kłody pod nogi rzucała. To wystarczy pomyśleć logicznie (jeśli cię na to stać chociaż raz w życiu) że skoro on był ciągle na podsłuchu (a dowodem do tego jest niby afera gruntowa) i nic nie mogli na niego znaleźć. To musieli mu sex aferę załatwić bo w ten sposób nawet własna żon/dziewczyna cię załatwi. Dlaczego nie odtajnili procesu? On miał na wszystkie terminy podana przez krawczykową alibi. Raz nawet kiedy ona podała że doszło do kontakty fizycznego to Lepper był w gipsie po wypadku. Ale pewnie o tym nie wiesz bo lepiej głosować na Tuska bo on się lepiej prrrrrezentuje.

 

A coś mi się jeszcze przypomniało, w sprawie gazu łupkowego. Tego się z telewizji nie dowiesz bo nawet o tym nie mówią że sprzedaliśmy amerykanom złoża na 150 lat za 5,63zł za 1000m3 gdzie Rosji płacimy 400 dolarów na 1000m3. I co powiesz że polakom się nie opłaca wydobywać? Czy może taką pierdołę że polska nie ma takiej technologi bo to gówno prawda. Otwórz oczy, zacznij myśleć nad informacjami które otrzymujesz a nie biernie je łykać bo za niedługo skończymy bardzo źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Andrzej L. miał według mnie charyzmę. Potrafił "wezwać rolników do broni" gdy tylko cenny lekko spadły. Zauważmy jak jest na Zachodzie. Ceny np. mleka spadają- wówczas farmerzy od razu protestują, wjeżdżają ciągnikami do Paryża, wylewają mleko. A głupi Polaczek ? Siedzi i patrzy jak go okradają- ktoś na tym kasę robi. Ceny świń spadają, a w sklepie albo są na niezmienionym poziomie lub nawet lecą w górę. Polski rolnik cieszy się że dostanie parę euro, które stanowi prawie połowę tego co dostaję Zachód. Polski rolnik cieszy się również jak głupi, że dostanie dofinansowanie na modernizację maszyn rolniczych. Tu występuje taka różnica między nami a Zachodem, iż my tych maszyn raczej tak szybko się nie pozbędziemy, a nasi sąsiedzi sprzedadzą je za kilka lat i znowu wezmą nowe.

 

@MECHANIZATOR- jak dawała Andrzejowi to co miał odmówić. Świadczy to tylko o niej (każdy domyśla się jakie pasuje tu określenie). Ponadto Andrzej brał łyżeczką, a obecna ekipa chochlą wojskową. A swoją stroną skąd tą panią d@jkę stać było na najlepszych adwokatów- z pracy rąk ???

 

@Pirell masz całkowitą rację. Ps również oglądam programy późnym wieczorem, w których mówią prawdę !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

A wiesz dlaczego tak jest, bo normalni ludzie jak zazdroszczą sąsiadowi że ma więcej to się zastanawiają jak zrobić żeby mu dorównać. A polaczki zastanawiają się co zrobić żeby sąsiad miał gorzej. Jeżeli nie zmieni się rozumowanie tych ludzi to nigdy nie będzie tak jak na zachodzie że wszyscy rolnicy strajkują. A co takiego UE nam daje dopłaty? Oni mają w tym interes bo produkcja polska od czasu wstąpienia polski do unii spada np. mleko, cukier, tytoń, świnie i wiele wiele innych a wszystkie limity idą do Niemiec Francji itp. Ludzie poschodzili z krów, buraka, ziemniaka i świń na produkcje roślinną bo się bardziej opłacała. A teraz mamy wszystkiego nadmiar bo nie ma co tego zjeść i cenę zamiast dyktować rolnik narzuca pan Komorowski (członek PSL) który ma 70% magazynów zbożowych w Polsce.

 

@MECHANIZATOR- sorry za pomyłkę nie wiem dlaczego napisałem o biopaliwach chodziło mi o biogazownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to głosujcie sobie na Andrzeja L. - może jak wygra to się sam ułaskawi i bedzie bez wyroku B)

 

Pirell a za to "pomyśleć logicznie (jeśli cię na to stać chociaż raz w życiu)" to tobie polecam to samo zanim znów (o ile masz prawo do głosowania) zagłosujesz na jakiegoś oszołoma

 

żeby była jasność - nie głosowałem ani na Tuska ani na Kaczyńskiego - nie mam też zamiaru głosować na Komorowskiego ani drugiego Kaczyńskiego - bo cała polityka to jendo wielkie bagno (żeby nie powiedzieć szambo)

 

aha i jeszcze jedno - daj link do tej wiadomości gdzie piszą o tej sprzedaży złóż gazu łupkowego ?? chetnei poczytam bo o ile się orientuję to złoża naturalne i pokłady surowców są niezbywalne


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

A proszę bardzo http://www.newworldorder.com.pl/artykul,1847,Megaprzekret

 

Jest tu też wiele innych ciekawych artykułów poczytaj trochę. Dla twojej wiadomości posiadam prawo do głosowania, a scenę polityczną w Polsce obserwuje dokładnie od 10-ciu lat i na pewno mam większe kompetencje w tej kwestii niż Ty. Potrafię rozróżnić kto jest oszołomem a kto nie, a ty (jeżeli w ogóle nie głosujesz) to chcąc nie chcąc zgadzasz się z obecną sytuacją Polski i polaków, innymi słowy nie różnisz się za wiele od tych którzy głosują na jak to nazwałeś "oszołomów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Pozwól że pozostawię to bez komentarza - a na wybory chodze


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj