Skocz do zawartości

Zdjęcie

Protesty rolnicze

88 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:36

Protesty rolnicze

A poco wysypywać jeśli jutro będzie to co głoszą w prognozach to drogi same się zasypią śniegiem.

I przyjedzie pług i odgarnie. Za pługiem trzeba zaraz wysypać :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Protesty rolnicze Dzisiaj, 19:19
  •  

#42 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:38

Protesty rolnicze Nie od razu kilka przyczep i jeszcze udusić żeby mieli lepiej to zbierać :)

#43 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 02 luty 2010 - 14:59

Protesty rolnicze Najgorzej jest zacząć strajk...
Ktoś chce tego, ale myśli że nie zacznie bo wyjdzie na głupka jak sam z Ciągnikiem zatarasuje drogę, zaś
ten kto zaczął będzie czekał aż się do niego przyłączą, ale także może pomyśleć "Co ja tu robię, jestem sam a nikt mi nie pomaga".
Każdy powinien strajkowiczowi pomóc BO KUPY NIKT NIE RUSZY, a nie że jedna osoba strajkuje druga się patrzy i nic nie robi. Takie osoby nie mają szans wytrwać Każdy To Każdy!!!
(wiadomo każdy znajdzie sobie wymówkę np. że nie ma czasu, albo że jest to bezsensu itp.)

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 02 luty 2010 - 15:51

Protesty rolnicze By musiała być osoba w każdym powiecie która by miała kontakt z głównym z wojewodzctwa i ci by ustalili termin i jak ma wyglądać strajk ci z powiatu by jeździli po domach informowali rolników ze za tydzień o tej i o tej rusz strajk i tak będzie wyglądał będzie walka o to i o to i myślę ze to by wypaliło jak rolnicy chodziłby z 10-20 z każdego powiatu uderzyło to już by było spora grupa wiadomo ze najlepiej by było jak by wszyscy uderzyli

#45 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 02 luty 2010 - 16:00

Protesty rolnicze Planujecie akcje a zobaczcie że co drugi z Was z własnym sąsiadem nie potrafi się dogadać...

#46 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:50

Protesty rolnicze A co zrobić?? Policzcie sobie w mojej okolicy tona owsa po żniwach chodziła po 200zł z groszem i co nawet gdyby namłócił 5ton tego owsa( a to nie możliwe po tej wiośnie w mojej okolicy to jaki zamieniły sie w trawę) to za 1ha jest 1000zł i co starczy za ten tysiak zasiać zorać posypać pod ziarko opryskać wymłócić?? No według mnie to nie. Ale wiadomo takie gospodarstwo sobie jakoś radzi (100 ponad hektarowe z trudem ale jedzie) ale ja mam 17ha i muszę się nieźle na zapie**alać z życiu do szkoły do roboty i na pole bo gdyby wychodziło się na dosyć fajny plus to z roboty mogę zrezygnować a nie że czasami jeżdżę ciągnikiem w robocie do 3 rano a o 7 trza wstać do obory i do szkoły;/ Na razie zaczynam przygodę z gospodarstwem od 4 lat przejołem je po babci było o areale 5ha i dobieram ziemi ale co dzień to bardziej się zastanawiam po co mi to. Właśnie trzeba coś zmienić tylko trzeba było by kogoś kto by nas godnie reprezentował ;D a nie Lepper pomogę wam (tak samo na agrotechu głosujcie na mnie a wam pomogę) już raz miał szansę i co byle sobie kasy natrzepał

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 17:04

Protesty rolnicze

To po co wy wszyscy kupujecie nawozy opryski nic nie kupować to może zaczną opuszczać ceny. A wy narzekacie że drogie i tak kupujecie wszystko do produkcji rolnej.

Bo myślimy jak tu drugiego przechytrzyć. Zwiększamy plony, rozmnażamy świnie, dzierżawimy pola na każdych warunkach, płacimy za nie nierealne pieniądze, kupujemy sprzęt, nie ważne czy potrzebny, ważne by lepszy od sąsiada i droższy.
A potem mamy pretensje do "wszystkich świętych", że świnki za tanie, na zboża nie ma kupca, ziemia za droga, kredyt w banku do spłacenia.
Czemuś biedny, boś głupi, czemuś głupi boś biedny.
P.S.Zobaczycie jakie "Eldorado' zapanuje po żniwach, jeśli matka natura nie weźmie spraw w swoje ręce. Może być ciekawie :)

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 19:06

Protesty rolnicze @xemit czyli co przewidujesz ze po żniwach sytuacja obróci się o 360 stopni, czy to zdanie z tym eldorado było tylko taką przenośnią? :)

#49 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 03 luty 2010 - 20:07

Protesty rolnicze Znowu chcecie protestować, przeciwko komu? Chyba przeciwko kapitalizmowi, gospodarce rynkowej, "niewidzialnej ręce rynku" no i pewnie przeciwko złej Unii. Poczytajcie trochę, zobaczcie co kilkanaście lat temu działo się na zachodzie, to co się dzieje w polskim rolnictwie, to naturalna kolej rzeczy i protesty tego nie odwrócą.

Smutne ale prawdziwe.

#50 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 luty 2010 - 22:31

Protesty rolnicze Porównujecie rolników do górników. Górnicy są w jednym rejonie ida do pracy pracują dla pracodawcy nie dla siebie. A rolnik co? Pracuje sam dla siebie jak ma hodowle to zapomnijcie że będzie sterczał na blokadzie 24h bo przecież trzeba np krowy wydoić nakarmić oprzątnąć. Rolnicy są rozrzuceni po całej Polsce wiec musi być jakiś lider tak jak pisaliście. A co do tego co myślą miastowi to wiem najlepiej bo pochodzę z miasta i ucze się szkole nie rolniczej. I wszyscy myślą że rolnicy mają dobrze. Dopłaty dodatki z uni wypłaty za mleko trzodę opasy czy zboże. Wszyscy rolników mają za wsiurow. A media zauważyłem że gdy dzieje się coś na wsi to zawsze biorą ludzi starszych którzy nie mówią poprawnie po polsku są brudni itd (wiecie o co mi chodzi i bez obrazy dla nikogo) i później społeczeństwo myśli wszystko co najgorsze o ludzi ze wsi. I tak szczerze to podajcie jakie wy byście mieli żądania w tym strajku? Najważniejsze to chyba zmiany w ARiMR wyższe ceny skupów płodów rolnych mleka trzoty i opasów. Czy coś jeszcze byście dodali?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 22:36

Protesty rolnicze Jeśli nie wydarzy się nic szczególnego z zasiewami ozimymi,jeśli jesienne obniżki cen nawozów będą przyczyną zastosowania większej dawki NPK jak w roku ubiegłym, jeśli dopłaty do materiału siewnego spowodują masową jego wymianę, jeśli zadłużone gospodarstwa będą sprzedawać plony bez względu na cenę i jeśli kurs euro spadnie jak w prognozach do 3,5-3,7 to moi drodzy widzę kiepsko naszą przyszłość.25-30 zł/q to może być cena z jaką przyjdzie się zmierzyć w sezonie 2010/11.
I co najgorsze, sami sobie będziemy winni.Cóż taka rola chłopa, słusznie uważanego w społeczeństwie za prostaka.
P.S. Obawiam się że najlepszym wyjściem będzie szybka bankrucja 60-70% rolników, i prośba do rządu, zgodna ze słowami Sienkiewicza-Kończ Waść, wstydu oszczędź.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 23:36

Protesty rolnicze Xemit oby 25-30 zł/q zdarzyło się jak najszybciej- im bardziej to się odwlecze tym bardziej twardą d*pę trzeba będzie mieć.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2010 - 10:11

Protesty rolnicze Powoli dojrzewamy do wniosków że prośba o "eutanazję" będzie lepsza niż powolne umieranie. Można opierać się prawom ekonomii 3-5-7 lat, ale będą to lata zmarnowane,stracone dla "rozwinięcia skrzydeł" w innej dziedzinie niż rolnictwo,okupione biedną egzystencją i nie daj Boże balastem kredytu, który w wypadku braku możliwości spłaty,obciąży posiadany majątek. Dla pozostałych 30-40 % rolników mogą wtedy powstać warunki na godziwą egzystencję, pod warunkiem że potrafią się "dogadać" i powstrzymać falę nadmiaru żywności. Blokowanie dróg, śmiganie po Warszawie ze sztandarami Samoobrony, oraz wybieranie jaj z pod pingwinów, niestety nic nie da, jeśli sami nie potrafimy okiełznać własnej produkcji i uczyć się na własnych błędach.

#54 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 luty 2010 - 02:32

Protesty rolnicze Z tego co widzę to co nie którzy uważają ze maja za wysokie plony i mówią żeby nie stosować nawozów będzie mniej wszystkiego i będzie droższe. A gówno prawda
Ty nie posiejesz nawozu i nie będziesz miał co sprzedać a sąsiad posieje nawozy i będzie miał plony i kto na tym zyska ty czy on. Ja uważam ze żniwa są raz w roku i cały rok trzeba się troszczyć o to żeby wyciągnąć jak najwięcej z ha i w sprzęt trzeba inwestować bo bez sprzętu tez nic się nie zrobi

25-30 zl/q to jest chyba żart
ale wiecie co zauważyłem na rożnych zebraniach rolników. Najwięcej do powiedzenia maja ci którzy maja kilka ha i nie dają nawozów i nie zbierają plonow.
A mój sąsiad ma 60 ha i sypie ile się tylko da i pryska na rożne coda i się z wszystkich śmieje ja razem z nim i jak się tak wszystkim nie opłaca to niech oddadzą nam pole w dzierżawę albo je sprzedadzą ale nie im się nie opłaca ale pola to by jeszcze dobrali dzierżawy najlepiej te pola które my dzierżawimy i doprowadziliśmy je do porządku wtedy przez rok chwalą się jaki to oni plon mieli jak nasz nawóz został na polu .

#55 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 luty 2010 - 06:34

Protesty rolnicze Panowie pomimo tego że całym sercem jestem z wami w sprawie opłacalności to powiem może przewrotnie ze takowy strajk czy blokada dróg - zwał jak zwał - nikogo to nie ruszy - a stanie się tylko pożywką dla telewizorni i innych hien - "jacy to rolnicy są pazerni nie dość ze dopłaty to im jeszcze mało" - jest też ryzyko że znów na fali rolniczych protestów wypłynie jakiś "lider" - którego rolnicy wybiorą później do parlamentu - a on jak każdy kto się dorwie do koryta nie popuści (co się stało z poprzednim tego typu "liderem" sami wiecie)

Po prostu gadające głowy z Warszawy mają w nosie to czy tiry stoją w korkach bo zasypało śniegiem czy stoją w korkach bo jest blokada - "jak stoją to nieche se stoją - u nas w gabinecie jest ciepło" i nikt w tej sprawie tyłka zza biurka nie ruszy

A telewizornia znowu pokaże jaki to polski chłop jest zacofany bo "mechanizmów wolnorynkowych nie rozumie"; znowu wytkną nam dopłaty "jeszcze im mało"; i jeszcze jedna sprawa "protestują że się nie opłaca a na blokadę przyjechali nowymi ciągnikami zakupionymi z dotacją unii" polityka to bagno i niestety protesty kogokolwiek górników pielęgniarek czy rolników nic nie zmienią - wracając jeszcze do opłacalności to dużo racji ma @Xemit - po żniwach może okazać się ze pszenica będzie po 800 zł/t (pamiętacie rok 2008)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 11:18

Protesty rolnicze @Mechanizator bardzo fajnie to napisałeś i ująłeś. Będzie dokładnie tak jak piszesz...tylko nie zgodzę się z tym, że po żniwach pszenica będzie po 800zł/t. Napisałeś, że może się tak okazać, nie twierdze, że tak myślisz, Ale zewsząd napływają informacje, że na świecie zbiory w tym roku będą wysokie. Jedynie chyba Argentyna będzie miała jakieś problemy, ale jest wiele innych krajów produkujących zboża gdzie zanosi się na obfite zbiory. Dodatkowo wiosna w Europie ma być mokra i wilgotna co też będzie skutkowało zwyżka plonów u rolników. Wiec według mnie ceny będą albo na poziomie cen z 2009 albo nawet niższe.

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 16:24

Protesty rolnicze wystarczy ze koniec maja i czerwiec będą suche i więcej nie trzeba, a te prognozy pogody co oni mówią to mogą sobie miedzy książki włożyć, bo już klimat miał sie ocieplać a tu zima na całego ^^

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 16:25

Protesty rolnicze Właśnie taka zima to efekt ocieplenia

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 16:32

Protesty rolnicze szczerze mówiąc nie znam się na meteorologi, wiec nie mogę powiedzie z czego taka zima się bierze, ale jedno jest pewne ze kiedyś ta susza nastąpi tylko niewiadomo kiedy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 luty 2010 - 16:37

Protesty rolnicze a tam susza teraz raczej jest coraz bardziej mokro . ja na ciezkiej ziemi wole susze niz wilgoc bo w czasie suszy byly rekordowe plony a w tym roku gdy bylo mokro to choroby grzybowe tak atakowaly ze masakra plon do d*py 5-6 t/ha