Skocz do zawartości

Zdjęcie

Protesty rolnicze

88 odpowiedzi na ten temat

#21 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:13

Protesty rolnicze A gdzie jest Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego ? I gdzie pieniądze które sciagli do taj pory od rolników :) a co do mleka to to naprawdę jest przegięcie rolnikowi dadzą 70 gr za litr potem wyciągną śmietanę i sprzedadzą ten sam litr mleka za prawie 3 zł :) zresztą nie tylko na mleku robią takie walki, tylko rolnik zawsze jest w d.... kopany :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Protesty rolnicze Dzisiaj, 11:31
  •  

#22 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 01 luty 2010 - 21:30

Protesty rolnicze Z całym sercem bym się dołączył... :)
Tyle płacą rolnikom, których nawet nie stać na nowy sprzęt (a tylko używane)
Także nad takim pomysłem myślałem :)

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#23 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:37

Protesty rolnicze Jak by się działo, to i ja w domu bym nie siedział:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:42

Protesty rolnicze Kierowcy tirów kiedyś blokowali trasy pamiętam to było w te albo poprzednie żniwa jeździli z prędkością 30-40 km/h jak się nie mylę przez 2dni bo tez płaca kupę kasy a autostrad jak nie było to nie ma przez rok zbudują 20km i zadowoleni, no mleko sprzedać za 3zl jeszcze śmietanę albo jakiś twaróg czy coś, za dużo kasy biorą pośrednicy w tym wszystkim kiedyś słyszałem o spółce rolników sami mieli swoje mleczarnie czy jakieś hale do produkcji dżemów czy coś takiego to wiadomo ze oni siebie w tyłek nie kopali bo oni byli tym pośrednikiem i od nich bezpośrednio szlo do sklepu.

A jak by tak rolnicy wpadli na miasto to tych największych w Polsce tak od 11 do 16 godziny szczytu i w te najbardziej ruchliwe drogi to już by sparaliżowało nie źle ruch miejski w tych godzinach

A ja bym siedział chyba żebym z kuzynem wyruszył drugim ciągnikiem w trasę haha

#25 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 01 luty 2010 - 21:50

Protesty rolnicze Powinno ten strajk zrealizować, żeby ci z Warszawy wiedzieli jak to jest bez rolnika,który pracuje aby ONI mieli co jeść!!! Tak jak kolega w jednym z poprzednich postach napisał aby był na początek ostrzegawczy 24h.

PS. Ja mam wielki zamiar zostać rolnikiem gdyż to moje hobby i pasja ale jak to realizować jak tu trzeba pracować jeszcze dokładać. Zapewne każdy rolnik poniżej 20ha dorabia w pracy,gdyż z tego nie da się wyżywić rodziny :)
Warszawiacy nie doznali głodu!! :) To tak nie powinno być!! :)

Co niektórzy w mojej wsi palą zbożem gdyż jest zbyt niska cena,a opał drogi :) Aż płakać się chce na to wszystko!!

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#26 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:55

Protesty rolnicze @pawelll48 mieszkam w mieście i widzę ci co nie co wiedza o wsi się śmieją z tych cen w sklepie a to co odstaje rolnik i ze nie jest łatwo robić w polu i przy zwierzakach ale są tez i tacy co tylko narzekają ze rolnicy najlepiej jakby za darmo oddawali swoje produkty, wiesz jak by rolnicy strajkowali i by nie dostarczali żywności to ten co ma rodzinę na wsi sobie poradzi bo pojedzie zabije sobie świniaka i jedzenie ma a ten co chciał żeby rolnik dawał za darmo będzie głodowa albo płacił 2 razy więcej niż w sklepie było :) ..
Tez chętnie bym zajął się gospodarstwem rolnym z nastawieniem na bydło opasowe no ale cóż w raczej to jest nie realne w tym czasach zacząć od zera kupić gospodarstwo sprzęt rozpocząć hodowle itd..

#27 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:59

Protesty rolnicze Protest na drogi chyba by nie wypalił bo wyjedzie 20% rolników i tak dostana w d*pę że się nie pozbierają. A może wart by czegoś był protest np. Nie kupować nawozów przez 4miesiace lub nie odwozić bydła 1miesiac ani trzody może by się opamiętali. Jeśli mnie pamięć nie myli to chyba miał być taki protest z nawozami ale nic chyba z tego nie wyszło?? koledzy trzeba coś myśleć wymogi coraz wiesze a dochody coraz niższe. Pamiętacie kiedy było paliwo po 2 złote?? I co ciągnik nadal pali 10l na godzinę i zrobi tyle samo kiedyś za 20zł to teraz za 40. Kiedyś polifoska jak się nie mylę koło 60zł 50kg a teraz 130-140. Sanbul w ciągu pół roku o 11zł na worku a powiedzcie mi co jest z cenami bydła i trzody jak nie spadają to jest dobrze ale o podwyżkach to jedynie można usłyszeć w telewizji że jakiś ministerek powie za parę tygodni będzie dobrze albo zrobimy cuda tylko na mnie zagłosujcie?? Zgadzacie się ze mną???

#28 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:04

Protesty rolnicze Weśmy się zbierzmy i chodźmy wszyscy na drogi co wy na to :)

#29 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:08

Protesty rolnicze Tylko jak będziecie blokować drogi to ktoś inny nie zarobi bo nie dostarczy swojego towaru do celu.

#30 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:09

Protesty rolnicze @super to jest nierealne powiedz mi ilu nas będzie 100 może 300na cały kraj?? To jest polska każdy to pierd.. zaciśnie zęby i robi dalej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:17

Protesty rolnicze

Protest na drogi chyba by nie wypalił bo wyjedzie 20% rolników i tak dostana w d*pę że sie nie pozbierają. A może wart by czegoś był protest np. Nie kupować nawozów przez 4miesiace lub nie odwozić bydła 1miesiac ani trzody może by się opamiętali. Jeśli mnie pamięć nie myli to chyba miał być taki protest z nawozami ale nic chyba z tego nie wyszło?? koledzy trzeba coś myśleć wymogi coraz wiesze a dochody coraz niższe. Pamiętacie kiedy było paliwo po 2 złote?? I co ciągnik nadal pali 10l na godzinę i zrobi tyle samo kiedyś za 20zł to teraz za 40. Kiedyś polifoska jak się nie mylę koło 60zł 50kg a teraz 130-140. Sanbul w ciągu pół roku o 11zł na worku a powiedzcie mi co jest z cenami bydła i trzody jak nie spadają to jest dobrze ale o podwyżkach to jedynie można usłyszeć w telewizji że jakiś ministerek powie za parę tygodni będzie dobrze albo zrobimy cuda tylko na mnie zagłosujcie?? Zgadzacie się ze mną???

Zgadzam się i popieram!

#32 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:41

Protesty rolnicze Nie idzie się nie zgodzić z @wlodiw w sensie ze rolnicy nie są grupą społeczna zgrana. Gdybyśmy byli tak zgrani jak górnicy to może i jakiś protest by pomógł bo im pomaga! Ktoś kiedyś powiedział ze więcej zrobi tysiąc górników niż milion rolników. I to jest święta prawda. I dlatego w każdej formie protestu jesteśmy na przegranej stronie bo np. co z tego ze połowa z nas nie będzie sprzedawać swoich produktów przez miesiąc jak ta druga połowa będzie se z tego jaja robić. Jeśli się rolnicy nie połączą i nie zaczną mówić jednym głosem to cały czas będą na nas jeździć. Ale tak było jest i chyba niestety będzie! Z miła chęcią bym się przyłączył do każdego rodzaju protestu bo krew człowieka zalewa jak świnie poniżej kosztów produkcji a oni importują mięso z zagranicy i to jak było ostatnio 20 letnie. paranoja

#33 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 01 luty 2010 - 23:05

Protesty rolnicze Moim zdaniem brakuje uczciwego lidera, bo ktoś w imieniu rolników musi się wypowiedzieć, a leper i serafin już za dużo razy pokombinowali. Jak znajdzie się lider to protest wypali. Kiedy - najlepiej teraz - bo jest najmniej pracy, ja bym dla rozrywki pojechał :)
Protest protestem, ale co powinien dać - moim zdaniem nie chodzi o to żeby pod jego wpływem rząd coś zadziałał tylko powinien przynieść zrozumienie społeczne i presje społeczną na rząd, a nie tylko presję rolników. Ludzie naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego jak i ile rolnik zarabia i kto tak naprawdę wyciąga kasę z ich kieszeni. Jakim cudem gdy cena żywca spada o 40% w sklepach szykuje się kolejna podwyżka.
Propo IR z tego co się orientuję jedyna instytucja która zrzesza wszystkich rolników nie ma prawa protestować. Od protestów są związki, a nie Izby. Pomóc zawsze co prawda nieoficjalnie może :)
Ja narazie czekam aż jakiś działacz namówi lokalnych działaczy, a jeden z nich bez problemów namówi mnie.

#34 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 luty 2010 - 23:07

Protesty rolnicze wszystko ładnie i pięknie, tylko nasz rząd jak zwykle wykręci się sianem i zwali winę na rynek europejski. Wyjdzie jakiś ministerek i oznajmi że gdyby tylko mógł to już by działał, ale nie może bo unia nie pozwala, bo trzeba wniosek napisać o dodatkowe dopłaty do eksportu a naszym urzędnikom zajmie to minimum 2 miesiące, następne 2 miesiące będą rozpatrywać w UE. Tymczasem problem się rozmydli, znudzi po prostu sam zniknie i wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni no może z wyjątkiem kilku tysięcy upadłych gospodarstw no ale kto by się takimi drobnostkami w naszym pięknym kraju przejmował. Co do protestu myślę że rolnicy powinni protestować tak samo jak inne grupy społeczne bo to żaden wstyd dopominać się jakiejś minimalnej opłacalności z tym że taka akcja powinna być bardzo zorganizowana i objąć cały kraj, a nie że gdzieś tam wyjdzie grupka pokrzyczy, media wszystko zmontują w szyderczy kawałek i pójdzie w kraj informacja z podtekstem że bambry mają gigantyczne dopłaty do wszystkiego i jeszcze mordy drą że mają mało. Podsumowując to wszystko to po pierwsze potrzebny nam jest dobry organizator który wykrzesał by z nas jeszcze iskierkę nadzieji że może być lepiej, a po drugie zmiana mentalności reszty społeczeństwa odnośnie rolnictwa

#35 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 02 luty 2010 - 12:32

Protesty rolnicze Oglądałem przed chwilą agrobiznes i maja problem z definica ROLNIK kto to taki kogo do tej grupy zaliczyć jakie wymogi, a jakiś koleś od prezydenta powedział ze to jest tylko szukanie żeby było mniej osób i wtedy mniej kasy dadzą w dopłatach dla rolników.

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:10

Protesty rolnicze Teraz to by było łatwo protestować. Wysypać kilka przyczep śniegu na drogę i gotowe :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:18

Protesty rolnicze To po co wy wszyscy kupujecie nawozy opryski nic nie kupować to może zaczną opuszczać ceny. A wy narzekacie że drogie i tak kupujecie wszystko do produkcji rolnej.

#38 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:18

Protesty rolnicze A poco wysypywać jeśli jutro będzie to co głoszą w prognozach to drogi same się zasypią śniegiem.

#39 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:31

Protesty rolnicze

Oglądałem przed chwilą agrobiznes i maja problem z definica ROLNIK kto to taki kogo do tej grupy zaliczyć jakie wymogi, a jakiś koleś od prezydenta powedział ze to jest tylko szukanie żeby było mniej osób i wtedy mniej kasy dadzą w dopłatach dla rolników.

Ale weźcie pod uwagę taka grupę co mają 1,5 hektara gruntów rolnych i nic nigdy z uprawą ziemi nie mieli i nie mają wspólnego, a zaliczają się do grona rolników. Np. mój sąsiad ma właśnie taki areał nie posiada nawet "motyki" także ziemię oddał w dzierżawę a sam zajmuje się handlem ziemniakami i czym tylko się da. Nie prowadzi żadnej działalności tylko opłaca KRUS i jeszcze się z tego śmieje. Właśnie takimi rolnikami powinni się zająć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:34

Protesty rolnicze Ale jak się wysypie parę przyczep na drogę to jak oni to ruszą tylko ciąszkim sprzętem i już droga zablokowana na kilka godzin. A tak po za tym to jakby wszyscy przestali kupować środki chemiczne do produkcji i zaprzestali sprzedawać trzodę to z pewnością ceny poszły by na korzyść rolników.