Skocz do zawartości

Zdjęcie

Protesty rolnicze

88 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gienio

gienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:04

Protesty rolnicze Co byście powiedzieli (wasi rodzice) na temat protestów rolniczych w związku z niską opłacalnością produkcji rolnej. Na co by was stać w tej sprawie? (Jeżeli nie w tym temacie to proszę o przeniesienie.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Protesty rolnicze Dzisiaj, 03:42
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2010 - 19:40

Protesty rolnicze Tak weźmy jeszcze Leppera, ja strajkować mogę razem z moją c330 żeby tylko to coś pomogło :)

#3 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 01 luty 2010 - 19:45

Protesty rolnicze Ja też bym się chętnie przyłączył jakby to coś dało i moi kumple też by się przyłączyli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dawidziel3

dawidziel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:46

Protesty rolnicze Zrób protest jak w filmie PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO-tzn.blokada+c360+beczkowóz z zawartością i dalej chyba wiesz co zrobili :)

#5 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:58

Protesty rolnicze Jak bym miał teraz protestować-to po prostu szkoda zdrowia! No i tak by to nic nie polepszyło :) :) :)
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#6 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:05

Protesty rolnicze Era Leppera się skończyła...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#7 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:08

Protesty rolnicze A czemu by nie przyłączył bym się moim 1014+tur z widłami+brony

#8 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:12

Protesty rolnicze Też bym się przyłączył trzoda 3zł masakra trzeba strajkować

#9 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:17

Protesty rolnicze Kilka lat temu przeczytałem w gazecie wypowiedź pewnego rolnika, który stwierdził, że on nie ma czasu na protesty (dość duża hodowla trzody), a dołki i górki świńskie były są i będą. Należy tylko w okresie wyższych cen zabezpieczyć się finansowo na czas niskich cen. Moim zdaniem facet miał w tym trochę racji, choć obecne wahania są zbyt gwałtowne żeby były wywołane tylko popytem i podażą. Osobiście tez nie mam ochoty "wietrzyć się" na protestach - szczególnie zimą

#10 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:17

Protesty rolnicze No racja czy te prosty byś coś dały to wątpię. Ale jak by tak ŻYCZLIWIE każdy nagle miał w tyle i nie sprzedawał żywca ani żadnych produktów rolnych, no może po za tymi co maja umowy bo wiadomo ze za to są kary umowne i by dostali kare ze ho ho pewnie, no ale tak po za nimi jak by nikt nie dostarczał surowców to by chyba przejrzeli na oczy. Chociaż jak widziałem protest mleczarzy w Brukseli to bylem załamany strajk a tam same nowe JD i MF były pokazane jak stać ich na kredyty na takie sprzęty to chyba nie jest tak złe chociaż nie które ceny te co dostaje rolnik a ja place w sklepie to załamka jest np. Ile mleka jest w mleku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:21

Protesty rolnicze Też myślę, że protesty uliczne dużo nie pomogą:)
A myśleliście może, żeby producenci mleka, wieprzowiny itd, z regionu, zebrali się, przegadali problemy i zaprosili na taka debatę posła, albo nawet ministra??? Dało by to co??
No bo to co się dzieje to niekiedy jest tak głupie że płakać się chce - chodzi mi np. o działanie ARiMR. Żywy dowód: historia z dopłatami do 10 krów. I wiele jeszcze innych niuansów.

#12 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:24

Protesty rolnicze Myślę że Izba Rolnicza powinna już reagować, ale ... pewnie jeszcze nie dostrzegają problemu. Swoją drogą zbliżają się wybory więc ktoś sobie o rolnikach przypomni - na krótko :)

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2010 - 20:30

Protesty rolnicze Nie chce nikogo obrażać ale wydaje mi się ze jak PSL dojdzie do władzy to cena produktów rolnych zaczyna malec

#14 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:32

Protesty rolnicze Witam panowie swego czasu byłem wielkim zwolennikiem protestów o czym można było przeczytać w moich wypowiedziach na af ale teraz po doświadczeniach ostatniej świńskiego dołka powiedziałem ze wołami mnie na żaden protest nikt nie wyciągnie
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#15 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:38

Protesty rolnicze Damian z tymi nowymi ciągnikami na protestach w Brukseli to jest tak że stać ich było na wzięcie kredytu na zakup ale teraz na spłatę już ich nie stać. Niebezpieczeństwo takiej sytuacji jest też i w Polsce!To co pośrednicy wyrabiają z cenami nie od dziś woła o pomstę do nieba ! A co do protestowania na ulicach to w mojej okolicy jest coraz mniej rolników żyjących z pracy na roli a coraz więcej mieszkańców którzy zarabiają w mieście lub za granicą, tak więc ci którzy mieliby interes w protestowaniu nie mają na to czasu a ci co czas by mieli to im na tym nie zależy.

#16 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:39

Protesty rolnicze

nie chce nikogo obrażać ale wydaje mi się ze jak PSL dojdzie do władzy to cena produktów rolnych zaczyna malec

PSL to często jest przy władzy raz z leymi raz z prawymi po prostu komu brakuje paru głosów do większości. Tylko już chyba nie z rolnikami.....

#17 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:48

Protesty rolnicze @samex69 I to mnie denerwuje-tylu ludzi bierze dotacje a nie mają żadnej gospodarki. Np. dodatek paszowy: znam osobiście kilka osób we wsi co w 2006 mieli gospodarkę, załapali się na dodatek-po czym zrezygnowali, a dodatek dalej im przysługyje. A my, do 20 krów dojnych już drugi rok piszemy odwołanie w sprawie tego paszowego.
Myślę że cała ta ARiMR to powinna przejść gruntowne zmiany. Ekologie to sprawdzają, a tego że ktoś żeruje to mają gdzieś.
No ale, jak to ktoś kiedyś powiedział"A TO POLSKA WŁAŚNIE"

Więc ja jestem za zmianami na lepsze-choć by te zmiany miały być nietypowe;D

#18 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:53

Protesty rolnicze Czy PSL, czy inna partia, to w gruncie rzeczy nie jest żadna partia chłopska, to są partie ludzi grup interesu lub wzajemnego zaufania. Tak naprawdę partie te mają swoją silna scentralizowaną grupę ludzi członków, którzy tylko o to dbają aby obsadzić się w urzędach gminy, radach gminy urzędach powiatowych itp. i dalej...
Zaczynają być głośno tylko kiedy zbliżają się wybory i wtedy oczywiście zwracają się do nas rolników jako jednej z największej grupy społecznej obiecując gruszki na wierzbie i dając najczęściej obietnice i propozycje które zazwyczaj nie maja żadnego sensu merytorycznego, ani pokrycia. Bo w gruncie rzeczy, żadna partia nie ma w swoich kadrach specjalistów od spraw rolnictwa i co najważniejsze ekonomistów rozumiejących potrzeby tej specyficznej formy produkcji i związanego z nią życia ludzi. Mam trzydzieści parę latek i długo już obserwuje scenę polityczna i tak naprawdę znam tylko kilku polityków, którzy są w pewien sposób oddani wsi i chcieli lub chcą coś dla niej zrobić to tacy ludzie jak Wojciech Olejniczak, Roman Wierzbicki, Gabriel Janowski no i może kilku mniej znanych... ci ludzie naprawdę coś robili lub się chociaż starali...
Moim zdaniem prawda jest taka, dopóki my rolnicy nie dorobimy się silnego lobby rolniczego tak jak maja np. rolnicy we Francji czy w Niemczech, tak dopóty politycy, korporacje, handlarze będą jeździć po naszych grzbietach jak po burej kobyle.....
Dlaczego my nie możemy byc silni jak górnicy, hutnicy, czy lekarze....??? Bo oni potrafią walczyć o swoje i się z nimi liczą, a my...??? O ja nie pojadę bo zimno... inny- a ja to pierd... bo to i tak nic nie zmieni...
Górnikowi jak się dzieje krzywda to nie patrzą czy zimno czy palują, tylko jadą i trzęsą Warszawą a my...???? d*pa za przeproszeniem.... pozdrawiam!

#19 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:54

Protesty rolnicze @samex69 pewnie masz racje bo jeszcze nie tak dawno ci co byli nastawinie na mleko to sobie nie złe radzili ale teraz cena chyba sięga 60-70gr za litr a w sklepie po wyżej 3zl i w dodatku sama woda zero smaku mleka nie ma to jak prosto od krówki :).. Jak będą wybory to będzie pełno obietnic stadiony będą w miesiąc postawione autostrady w dwa miesiące ceny w skupach będą opłacalne i zadowalające producentów poszczególnych produktów roślinnych jak i zwierzęcych, będzie tyle obietnic ale żeby chociaż 1% był zrealizowany to by było dobrze, a no chyba ze szeptem powiedzą ze będzie kolejnych kilka afer podniosą sobie 13 to tro na pewno im się uda na 100%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:11

Protesty rolnicze Ja mam tych wszystkich polityków gdzieś i uważam ze protest pomógł by gdy do niego przyłączyli się wszyscy rolnicy i były by zablokowane wszystkie dzrgi w Polsce na 24 godziny ostrzegawczo. Atak trzeba robić swoje i nie przejmować się tak polityka bo zdrowia szkoda i nerwów