Skocz do zawartości

Zdjęcie

obrócić opony

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 luty 2010 - 22:40

obrócić opony nie czytasz postow czy jak?? :blink: oczywiscie ze na odwroconych sie wolniej zdzieraja, ale za to maja slabszy "uciag". przeczytaj pierwszy post kolegi @brzozaka to nie bedziesz glupot pisal :huh:
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obrócić opony Dzisiaj, 03:47
  •  

#22 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 06 luty 2010 - 00:21

obrócić opony Czy ja się musze zgadzać z tym co powiedział kolega @brzozaka. Jak masz normalnie założone opony to się mniej ździerają niż założone odwrotnie i nie piszcie głupot

#23 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 luty 2010 - 00:27

obrócić opony Głupoty jak narazie to tylko ty piszesz.

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2010 - 00:32

obrócić opony pomysl sobie w ten sposob.
krecisz kierownica stojac w miejscu i co widzisz czarny slad na asfalcie, robiac to w ruchu nie zauwazasz takiego, albo tylko minimalny. to wskazuje na to, ze opona jest dosc diametralnie zuzywana.
dokladnie taka sama sytuacja ma miejsce gdy opona toczac sie natrafia na asfalt, jest ona po nim przesuwana i w tym momencie dochodzi do najwiekszego zuzycia, reszte drogi pokonuje juz lagodnie. teraz jesli masz opone zalozona normalnie to scierasz srodek opony, jest to dosc waski punkt, ktory przenosi duze naciski jednostkowe. odwracajac opone trafia ona w tym momencie, na 2 waskie klocki, ktore wytrzymaja dluzej niz jeden taki sam waski klocek.
to tylko moja teoria, ale faktem jest ze poruszajac sie nawet po suchym asfalcie jezdzimy w permanentnym poślizgu, a on odpowiada za zuzycie opony najbardziej. pewnie sa jeszcze inne teorie wynikajace z uksztaltowania bieznika, ale do nich jeszcze nie doszedlem. moje doswiadczenia potwierdzaja teorie obroconych kol i wolniejszego zuzycia, jak masz inne to je przedstaw tylko poprzyj jakimiś argumentami, nie krzykiem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 luty 2010 - 12:16

obrócić opony Jest tak faktycznie jak pisze brzozak2 i nie są to żadne czary :blink: . To że nie pasuje komuś do jego przekonań nie oznacza, że tak nie jest. Swoją drogą na asfalt przydałby się międzyosiowy mechanizm różnicowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 06 luty 2010 - 20:48

obrócić opony Ja w swoim Ursusie904, jest w galerii mojego brata nick Dante mam założone odwrotnie tylne opony. Musiałem tak zrobić, żeby móc kosić kosiarką Famarol 1,65, a nie chciałem przerzucać kół z lewej na prawo bo to więcej roboty. Zajrzyjcie to zabaczycie.
Zauważyłem, że uciąg w orce jakby wzrósł, ale jak mam piaszczyste ziemie więc nie zakładam normalnie,gdyż opony nie muszą się oczyszczać,bo się nie oklejają. Uciąg wzrósł, bo jak napisał kolega brzozak2 opony założone odwrotnie mają większą powierzchnię do zaparcia.
W pewnej starej książce Mechanizacja rolnictwa było napisane, że na lekkie ziemie opony mogą być odwrócone, właściwie to chyba był obrazek z podpisem. Miałem gdzieś tę książkę, ale wątpię, że mógłbym ją znaleźć i wam pokazać.

#27 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 luty 2010 - 22:52

obrócić opony Racja, na lekkie piaszczyste gleby odwracamy oponki i ciągnik ma większy uciąg i nie zakopuje się tak(odpada wygarnywanie ziemi na boki koła). Ma to sens tylko na piasku. Było w starych książkach do mechanizacji rolnictwa,jeszcze pamiętam.

#28 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 luty 2010 - 13:25

obrócić opony Tak zgadza się na piach sie odwraca i nawet poszerza, mój deutz pracował u szwabiny na piachach i miał odwrócone jak go kupiłem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:34

obrócić opony moj ursus 912 tez mial odwrocone i poszerzone jak byl sprowadzony z Holandii...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy