Ferdek07

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników

Polecane posty

hubertuss    4652

Z filtramni to trochę zagadka. Zależy do czego i gdzie. Na tych hydraulicznych raczej bym nie oszczędzał. Tylko te z serwisu. Stosuje w wileu pojazdach filtrona. Olej Audi 2.0 tdi sprinter 313 cdi i mf i dotąd mnie nie zawiodły. Ostatnio jednak miałem problem z filtrem paliwa w sprinterze 313 cdi. Pojawił się wyciek przy czujniku na dole. Stary włożyłem jak ręką odjoł. Generalnie palia i oleju silnikowego można śmiało stosować. Na hydraulice tak jak pisałem wyżej bym nie oszczędzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Szukałem w filtrach Mann, filtron i nie znalazłem, a potrzebuje takiego

http://www.kramp.com/shop/action/itemcatprd_10_-1_11101_97326_60854_545665_AF1856+Air+filter+outer+Fleetguard

Czy ma ktoś namiary na sklep z takimi filtrami Fleetguard?

Tu pytaj.Jako alternatywny masz podane Related inner filter AF 1857

http://www.agrorami.pl/?lang=pl&str=12,25,44&nr=13

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Gdzie można dostac filtr powietrza fleetguard czy donaldson???

 

 

donaldsona ja zamówiłem włsnie w grene u znajomego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Related inner filter AF 1857 to jest bezpiecznik http://www.kramp.com/shop/action/itemcatprd_10_-1_11401_97327_324544_627575_Air+filter+inner+Fleetguard i on wchodzi w ten większy. Dzięki za linki, pytałem się w motofan i tam chcą:

AF1856 - zamiennik - 250 netto - 2 tyg

AF1857 - zamiennik - 160 netto - 2 tyg

A co sądzicie jak bym zastąpił AF 1856 takim filtrem http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp=15&fd=&Typ_Pojazdu=1&Marka=7914&FC_Marka=7914&Identyfikator1=19672&TYP_SILNIKA_P=M102.989&Model=10481&SILNIK1=230GE%20%28463%29&MOC=126#idn19672

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

W mojej c 360 stosuje filtry oleju mann,do tego olej turdus.Uważam że nie ma sensu oszczędzać pare złoty i

kupić sędziszów.Mój znajomy mechanik odradza mi filtry sędziszowa,mówi że już o wiele lepszy jest filtron.

Mann to najwyzsza półka,podobnie Knecht.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rpalka    0

Ja tez nie rozumiem :P - mam do pchniecia oryginalne filtry NH i nikt nie chce :mellow:

Tylko jeden kolega sie wychylil i zaplacil 100zl mniej niz w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turlej    0

A co jest nie halo z tymi filtrami z Sędziszowa że każdy odradza ?

 

Niewiem mi je właśnie doradzali he ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Odnośnie filtra paliwowego mówicie że filtron to badziewie że się oberwie papier i pozatyka przewody, a filtr paliwa do agrofarma jest bardzo popularny do mercedesów audi i wielu innych idzie taki model i o ile filtron kosztuje chyba z 18zł to i filtr manna też w podobnych pieniądzach i filtr sędziszów, a znam przypadek że gościu od lat stosuje w agroplusie jakiś najtańszy filtr od mtz, więc czy ten mann będzie taki dobry jak oryginalny za 60zł a filtron bleee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja kiedyś miałem Nissana i miałem w nim filtr za 80 zł, sprowadzany na zamówienie.Jakiś dwuobwodowy nawet. To było z 8-10 lat temu. Raz ze złomu przywiozłem z 10 nowych filtrów z 360. Założyłem do samochodu i się jechało parę lat. A robiłem z 25 tyś rocznie.

Prawdę mówiąc jak niekiedy widzę że niektórzy kupują najtańsze rzeczy i niekiedy dłużej chodzą niż te co ja kupując droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Odnośnie filtra paliwowego mówicie że filtron to badziewie że się oberwie papier i pozatyka przewody, a filtr paliwa do agrofarma jest bardzo popularny do mercedesów audi i wielu innych idzie taki model i o ile filtron kosztuje chyba z 18zł to i filtr manna też w podobnych pieniądzach i filtr sędziszów, a znam przypadek że gościu od lat stosuje w agroplusie jakiś najtańszy filtr od mtz, więc czy ten mann będzie taki dobry jak oryginalny za 60zł a filtron bleee?

bo do mtz i audi idzie taki sam ;)

A tak poważnie - idę do sklepu i mówię jaki typ fitra oleju chcę i po wszystkim - nie biorę nieznanych mi marek, czasem PZL (takie srebrne), a głównie FW Włocławek, Filtron i ciapek zetor czy MTZ dobrze sobie radzą. Do Fiata Pandy na wymianach oleju też zakładają mi polskie fitry. Myślałem przy następnych wymianach olejów przejść na MANNa ale

Filtr jak filtr Sędziszów robi w Polsce ,Filtron na Ukrainie a Mann w Chinach(zaczyna)

jeżeli coś ma być z CHIN to dziękuję - nie będę wspierał ich gospodarki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jeżeli coś ma być z CHIN to dziękuję - nie będę wspierał ich gospodarki.

 

No to pozostaje chyba tylko to co sam wyprodukujesz :P Bo niestety większość światowych koncernów sporą część produkcji przenosi do Chin... Połowa plastików do europejskich samochodów w tym vw i opel robią plastiki, deski rozdzielcze, wycieraczki do szyb w Chinach.

 

Filtry mana kupuję od kilku lat i jak na razie tylko filtr powietrza trafił się chiński reszta made in germany ale nie zauważyłem pogorszenia jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wiem wiem ale staram się unikać chińsczyzny bo super produktów to oni nie robią.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Myślę, że markowych produktów nawet produkowanych w Chinach nie ma się co obawiać.

W innym przypadku john deere czy volkswagen by tam nie produkowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dla mnie jest jeszcze jeden aspekt ekonomiczny tzn wymiana oleju i filtrów w C330, MTZ952.3, Z10145 i Bizonku. Zakłdadając że kupię sprawdzone przez lata polskie odpowiedniki filtrów do trzech maszyn to do bizona wychodzą mi za gratis w porównaniu cenowym z filtrami zachodnimi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj