Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2010 - 10:18

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Czy stosujecie polskie filtry do nowych zachodnich ciągników sdf, cnh, jd itp? ceny zamienników są atrakcyjne nawet 1/2 - 1/3 ceny, czy lepiej dołożyć kilka pln i stosować filtry tańszych ale zachodnich producentów jak dolandson mann itp. a może jedyne i słuszne są orginały?
Proszę o opinie, bo np. filtr powietrza do r3 jak kosztuje komplet 350zł to donaldson jest za 130zł czy filtr paliwa filtronu 15zł a orginał deutz 43zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Dzisiaj, 02:49
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 luty 2010 - 10:55

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Producenci ciągników zwykle nie robią swoich filtrów czy olejów, jednak nie przeszkadza to markować je swoim logiem, za co użytkownik stosownie dopłaca :)

Gdzieś w tym dziale wrzucałem linki do filmików pokazujących jak różnią się filtry olejowe różnych producentów. Ja generalnie celuje po środku czyli droższy zamiennik.

#3 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 luty 2010 - 13:47

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Jak Ci papier z tandety pójdzie w obwód to bedzie wtedy niezła oszczędność...
Tym bardziej jak ktoś ma wydajne układy, z dużym przepływem na minutę. Nas taki znajomy mechanik poinformował jak to przyjemnie jest czyscić układ po tanim filtrze, także dziękuję.
Stosujemy metodę wyżej opisaną, w zależności od sytuacji i podzespołu do którego kupujemy filtry - stosujemy zamienniki, ale z wyższej półki.
DEZERTER

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2010 - 14:02

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Powierzchnia separacji/filtracji jest wprost proporcjonalna do ceny. :) Moja opinia jest zgodna z opinią przedmówców. :)

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2010 - 15:07

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników problem się skomplikował bo pompuje pompką a paliwo nie leci czy to bardziej możliwe że pierwszy filtr ten z odstojnikiem zapchało parafiną? Co zrobić z takim filtrem podgrzać w ropie czy co?
czy można czyścić ten filtr?

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 14 luty 2010 - 09:56

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników My stosujemy do silników Perkinsa filtry z Sędziszowa są dużo tańsze. Mam założony filtr w kombajnie w silniku 4 cyl bez turbo zwykła czwórka 80km i ten filtr chyba nie jest w zamiennikach ma inne oznaczenia wydaje mi się że sprzedawca dał nam zły filtr, czy może to negatywnie wpływać na silnik?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:46

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Nikt nie zakłada filtrona do zachodnich ciągników? mam ten filtron paliwowy założony bo nic innego nie było i mam trochę jeżdżenia i tak strachacie, że aż strach na tym jeździć a specjalnie po orginalny filtr jechać mi się nie chce, no i kwestia czy te filtrona filtry to są kijowe jako filtry paliwowe czy hydrauliczne bo różne wersje słyszałem?

#8 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 28 luty 2010 - 11:58

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników ja też jade na filtronie moim zdaniem nie są wcale gorsze
kupowałem ostatnio do kombajnu powietrzny z wkładką filtron kosztował 230zł a fleetguard 205zł - zagramaniczny tańszy od naszego zdziwiło mnie to troche

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 12:30

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników jak to jest że niby orginał http://www.allegro.p...amborghini.html kosztuje ponad 200zł a na tym filtrze jest "donaldson" a u innego sprzedawcy ten sam filtr donaldsona jest za 62zł to w końcu tak może być czy ten pierwszy w pudełko po oryginalnym włożył donaldsona czy ten 2gi sprzedaje podrobionego donaldsona!!!!!!!

#10 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 14:53

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników filtry z sędziszowa czy filtrony to niestety filtry jakosciowo adekwatne do ceny

żadna rewelacja

ja używam filtrów firmy fleetguard - i jestem z nich zadowolony
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 maj 2010 - 19:44

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników To jak jest w końcu z tymi filtrami warto kupić filtry powietrza Donaldson czy lepiej dołożyć i kupić oryginał bo mam do wymiany w swoim New Hollandzie, Donaldson na 2 filtrach wychodzi około 100 zł taniej

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 maj 2010 - 10:26

filtry z sędziszowa czy filtrony to niestety filtry jakosciowo adekwatne do ceny

żadna rewelacja

ja używam filtrów firmy fleetguard - i jestem z nich zadowolony

mozesz podac wiecej szczegolow?
uzywam ich w c330m i Z10145 i teraz po przegladzie w belarusie tez wstawili ktorys z tych firm.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 maj 2010 - 10:53

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Co do Filtrona (olejowego) to do samej jego budowy nie mogę mieć zastrzeżeń, zrobiłem sekcje jednego z modeli i jest to naprawdę konkretny produkt. Dywagować można jedynie nad jakością filtracji.

To jak jest w końcu z tymi filtrami warto kupić filtry powietrza Donaldson czy lepiej dołożyć i kupić oryginał bo mam do wymiany w swoim New Hollandzie, Donaldson na 2 filtrach wychodzi około 100 zł taniej

Podobno nalepka New Holland zwiększa skuteczność filtracji o 37% :rolleyes: Dajesz dobry zamiennik i śmigasz, a za ta stówę kup coś fajnego dzieciakom albo dziewczynie :D

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 maj 2010 - 12:59

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Albo dzieciakom dziewczyny Dodany obrazek -tak jak kol. powyżej napisał-dobry zamiennik nie jest zły-zresztą ostatnio kupowałem zamienniki filtrów i różnica w cenie pomiędzy oryginałem a zamiennikiem to jedynie skromne 400 %Dodany obrazek .

#15 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 11:15

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Przyjaciele,a od kiedy Filtron jest polski?Dzis nie ma słabych jakościowo filtrów.Ja używam niemieckich filtrów firmy Mann-Filter.Są dobre i co dla mnie ważne ich internetowy katalog on-line jest bardzo jasny i przejrzysty.Fleetguard i Donaldson to żadna rewelka,no ale są nieporównywalne do jakiejś chińszczyzny.

#16 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3764 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 16:59

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Ja również używam filtrów mann. Ale z zetorach i bizonie filtron ;)

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 październik 2010 - 16:56

Przyjaciele,a od kiedy Filtron jest polski?Dzis nie ma słabych jakościowo filtrów.Ja używam niemieckich filtrów firmy Mann-Filter.Są dobre i co dla mnie ważne ich internetowy katalog on-line jest bardzo jasny i przejrzysty.Fleetguard i Donaldson to żadna rewelka,no ale są nieporównywalne do jakiejś chińszczyzny.

Zapodaj jaki filtr MANN-FILTER można wstawić do MTZ/Bealrus 952.3 (za nowego był wstawiony filtr Made in Russia-nie pamiętam modelu, na pierwszym przeglądzie wstawili polski FO-05.219, obecnie jest FO-03.239 WFS Włocławek). Wstawiłbym Manna ale jaki jest jego numer?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 15:01

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników to jaki lepezy... donaldson czy sędziszów? bo raz miałem donaldsona i kosztował 65zł a sędziszów kosztuje 25 zł więc różnica nie jest duża... może mi sie tylko wydaje ale jak mam sędziszów to traktor gorzej dymi...

#19 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3764 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:04

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników Filtr czego?
Imho donaldson to też nie są jakieś super filtry,jakościowe porównywalne do filtrona :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:18