Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 31 styczeń 2010 - 19:21

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Dzisiaj, 10:59
  •  

#2 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 19:37

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Witam
U mnie zwierzaki pija wodę z poidal izolowanego DeLaval
http://www.delaval.p...alAbout_DeLaval
W zupełności wystarcza dla 60 jałówek w wieku ponad 18 m-cy. zamarzła mi kilka razy woda lecz nie w poidle lecz źle zaizolowanej rurce doprowadzającej. Naprawdę polecam. cena w grudniu to 2100 zł brutto

Jako alternatywę miałem poidło podgrzewane DeLaval typu E2
http://www.delaval.p...alAbout_DeLaval
Które mogłem kupić za 1300 brutto.
Myślę ze dokonałem dobrego wyboru Dodany obrazek

#3 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:51

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Jak to robisz ze temp spada do takiego poziomu, u mnie jeszcze nigdy nie spadła ponizej 0 a mieszkam na Podlasiu gdzie wiadomo ze jest najzimniej

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 22:31

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Przecie napisałem "oborze". Stodoła przerobiona do trzymania mięsnych. Jak na zew jest -25 to w środku z -15. Jakbym dobrze uszczelnił to zgniłyby belki z więźby. Ja mieszkam w górach i ciepło też nie jest

#5 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 23:47

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Polecam takie poidła http://www.jfcpolska...-izolowane.html

#6 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:53

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Ja używam podgrzewanych firmy la buvette http://www.nokaut.pl...la-buvette.html model lakcho. Można go montować ma rurę betonową 50. Zamarzło mi raz jak wąż doprowadzający wodę oparł się na rurę betonową. Miałem kiedyś takie jak pawel156 problemem z zamarzaniem tez nie było problem był z zaworami i głównie z higieną. Na dznie zbierało się dużo resztek paszy.

#7 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:47

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ A na czym polegał problem z zaworem? Coś nie tak z pływakiem było? Łatwo się je czyści?

#8 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 luty 2010 - 23:17

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Zawory w 2 poidłach po roku się zepsuły. Może innej firmy to się nie psuja ale problem z higiena w tym typie jest nie do poprawienia poniewaz problemem jest zbyt doża ilość wody, jak jest mało wody to krowy na bieżąco czyszczą poidło z resztek

#9 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 13 luty 2010 - 18:11

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Ja polecam izolowane kulowe. Ich jedyną wadą jest to że kula potrafi przymarznąć do obudowy ale wystarczy ręką stuknąć rano i wieczorem i będzie dobrze.

#10 Share Bazanto

Bazanto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 luty 2010 - 23:02

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Poidło niezamarzające to piękna sprawa, na szczęście zainwestowałem w poprzednim sezonie i teraz nie murze się martwić. Ja mam dokładnie to poidło:
http://www.hodowlany...ce_2kulowe.html

Jak narazie w drugim sezonie zimowym bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:18

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Ja również polecam te poidła co @Pawel156. Mam 2 podwójne i 5 pojedynczych 3 zima z rzędu i nigdy jeszcze nie miałem problemu z zamarznięciem
jestem bardzo zadowolony

#12 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 14 luty 2010 - 15:28

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Odnośnie poideł jfc @Pawel156 i @bayer pisaliście że jesteście zadowoleni, z kolei inni użytkownicy pisali że ciężko w nich utrzymać higienę, to jak to jest??? @arturs860 twoje poidło stało w oborze czy na wybiegu, no i czym się brudziło ( paszą, sianem)??? Myślę że u mnie nie było by takiego problemu na wybiegu bo krowy jedzą tam siano i słomę, paszy nie dostają, no i poidło by było z dala od "miejsca karmienia", no a u byczków to by była inna sprawa ^^ Razem z owijarką z jfc zamówiłem 2 poidła i padło na ID80.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#13 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 luty 2010 - 18:36

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Jeśli ma się poidła blisko paszy to może się w nim nabrudzić, ale ja mam TMR i nie mam problemu. Poidła są czyste.

#14 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 luty 2010 - 21:38

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Ja miałem poidło 6m od stołu paszowego z tmr i krowa na pysku miała resztki tmr-u i to wszystko zostawiała w poidle

#15 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 12:23

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ Odświeżę temat. Jak się sprawdza takie poidło w opasach takich ponad 500kg nie rozwalą tego rogami. Poidło naprawdę wytrzyma -30C bo u mnie takie mrozy występują a poidło było by zamontowane tylko pod wiata

#16 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 05 grudzień 2014 - 20:07

Odświeżam temat, czy ktoś ma poidła przepływowe, przy których podłącza sie podgrzewacz z pompką do centralnego ogrzewania? Takie rozwiązanie ma arntjen. Ponoć ustawia się temp. minimalną, np kilka stopni i zimą woda nie zamarznie, tylko należy przewody zaizolować piankami. Nie wie ktoś ile to kosztuje?

#17 Share Edmund_p

Edmund_p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 październik 2016 - 08:18

Ja mam poidło izolowane dwukulowe Lagee http://www.hodowlany...ce_2kulowe.html, nie mam z nimi problemów zimą, nawet jak temperatura spadnie do -10 st. Niby może pracować do - 30 stp., ale nigdy nie było mi dane tego sprawdzić bo nie było tak niskiej temp. od dawna. 

Jedynie 3 lata temu przy tych silnych mrozach w styczniu musiałem zabezpieczyć dodatkowo rury i owinąć je kablem grzewczym...

#18 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 08 październik 2016 - 18:06

Długo  trwało  nauka  bydła  picia  z tego  poidła  żeby  się  napić  muszą  wcisnąć  tę  kule  tak ???

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Edmund_p

Edmund_p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 październik 2016 - 12:36

Tak, żeby się napić muszą ta kulę wcisnąć, u mnie akurat to bardzo szybko, bo jeszcze tego samego dnia zrozumiały na czym bajer polega z piciem.