Skocz do zawartości

Zdjęcie

padniecie cilaka

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZETORc330

ZETORc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 18:45

padniecie cilaka Witam Nie cały miesiąc temu kopiłem cielaki. Pojone są mlekiem w proszku i zaczynają podjadać siano i srut. Wczoraj jeden z nich dostał biegunkę i dałem mu okolo południa kawy zbożowej do picia wieczorem tez. Rano cielak już nie żył. Co mogło spowodować tak nagle padniecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
padniecie cilaka Dzisiaj, 13:02
  •  

#2 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 19:49

padniecie cilaka Nie mam pojęcia ale najlepszy na biegunkę dla cieląt jest lek o nazwie ENTEROGAST. Wcześniej stosowałem rożne metody ale odkąd weterynarz polecił mi ten lek niczego innego nie stosuje a koszt takiego pudelka to ok 15zl

#3 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:08

padniecie cilaka Przy biegunkach u tak małych cieląt biegunka jest bardzo nie bezpieczna i może zdrowe cielę rozłożyć w kilka godzin. Nie ma wtedy miejsca na zabawy w kawę zbożową lub podobne tylko od razu enrofloksacyna w formie roztworu iniekcyjnego podskórnie (preparaty typu Enroxil, Enrobiofloks), po 24h poprawka
Co do przyczyn podaj więcej szczegółów, tzn jakie to mleko, w jakiej ilości, jak podawane? Gdzie i jak są utrzymywane?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#4 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:11

padniecie cilaka Kawa na biegunkę? Może do człowieka
pewnie się odwodnił i padł, tak jest przy biegunce trzeba było podać jakiś antybiotyk np.vetoflok,enroxil,ganadexil,enrobioflox przez 3 dni :)
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:33

padniecie cilaka U mnie cielakom na biegunkę daję się tylko enroxil :) , i rzadko kiedy trzeba powtarzać ,bo jedna dawka jest wystarczjąca :) A o tym żeby dawać kawę zbożową jeszcze nie słyszałem :)

#6 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 01 luty 2010 - 07:31

padniecie cilaka Panowie pomieszacie chłopakowi w głowie z tymi lekami każdy pisze inny a chodzi o tą samą substancję czynną w leku Enrofloksacyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 01 luty 2010 - 08:39

padniecie cilaka Kawa zbożowa to bardzo dobry sposób na biegunki, ale u trochę starszych cieląt, takich powyżej 3 tygodni, lub w łagodnych przypadkach. U kilkudniowych cieląt pomagają tylko leki i to nie zawsze. Możliwe że cielak zjadł coś niedobrego, lub napił się nieświeżego mleka lub po prostu wiadro było nie doczyszczone i to wystarczy u bardzo małych cieląt
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#8 Share ZETORc330

ZETORc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 luty 2010 - 18:40

padniecie cilaka Cieląt w kojcu jest tzn. było 5 jest 4. Mleko doje z firmy LNB bo zawsze się sprawdzało. A jak działa cejotka może za wcześnie podawałem do jedzenia. Cielak z beginką żył 12 może 14 godzin i padł.

#9 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 01 luty 2010 - 19:34

padniecie cilaka U nas cielaki pojone są cały czas mlekiem z jednej firmy i nie ma biegunki ale jak zmienialiśmy na inne to mało który przechodził to dobrze. Większość po dniu dostawała biegunkę i wtedy robiło się nie wesoło. Jak masz możliwość zapytaj poprzedniego właściciela czym je poił. A jak to nie pomoże wtedy leczyć trzeba

#10 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 20:42

padniecie cilaka Ja stosuję florofenikol doustnie 2x co 3 tygodnie lub w razie potrzeby. Drogo ale nie ma problemów. Warto dawać drożdże i takie inne cuda.
The Truth Is Out There

#11 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 21 marzec 2010 - 10:18

padniecie cilaka Może biegunka wirusowa? U mnie cielęta miały, nic nie można zrobić. :( Trzeba szczepić matki i tyle. Cielę dostało biegunki, 3godz i po nim.
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 13:15

padniecie cilaka Ja tez tak miałem pil mleko od jednej krowy czyli matki, po miesiącu cosik się zrobiło raptownie dostał biegunki nim leki zadziałały to pagib. Teraz daje mleko przez 2 tygodnie, potem mieszam mleko czyste ze sztucznym ale ono jest z siemieniem cielaczki robią się inne i szybciej łapią się żarcia