Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:11

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Ta grzałka nie posiada zabezpieczenia termicznego, ani termostatu.
Nie bój się tak łatwo w zimie nie zagotujesz w nim wody.
Możesz sobie kupić jeszcze wyłącznik czasowy i ustawić żeby grzała tylko 20, 40 albo więcej minut jeśli nie chce ci się stać i pilnować.
Lub zaadoptować termostat z pralki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Dzisiaj, 08:05
  •  

#22 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:19

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Zdążyłeś odpisać jeszcze przed zmianą posta :P No tak, ale jak zostawisz na dłużej to się zagotuje, co raczej dobre nie jest. Grzałki do MTZ (wiem bo mam takową) mają zabezpieczenie i grzeją bodajże do 70'C Wiec jak podłączysz to nie musisz sie martwić, czy tam się płyn gotuje, czy jeszcze nie :P

mtracz podsunąłeś ciekawy pomysł z tym wyłącznikiem czasowym :) np. taki: http://allegro.pl/ti...2036317522.html za śmieszne pieniążki można mieć fajne urządzenie :)

#23 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:54

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Mam grzałkę w 914 i nigdy mi się nie zdarzyło "zagotowac" ale w jakim celu chcesz grzać płyn do takich temperatur. Ja jak zawsze sprawdzam to grzałka nagrzeje płyn do ok +/- 40. A nagrzewa go okolu 1-1,5h Ciężko ci iść ja odłączyć?

#24 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:45

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Aa no to spoko, jeśli tak trudno jest zagotować. Myślałem, że szybciej 'będzie się gotować' :) w którym miejscu jest 40'C? Ponad godzinę grzejesz ciągnik? Długo trochę, w MTZ po 30 min już jest blok ciepły, ale tam jest 1800W Do 912 i pochodnych grzałki mają chyba tylko 1000W Czasami zdarza się, że ciężko :lol:

#25 Share wojtas4

wojtas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 15:40

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Koledzy ja mam w swoim zetorku 8011 mam zamontowaną grzałkę , i ras z powodu (sklerozy) zająłem się inną robotą i zapomniałem ją wyłączyć .Wieczorem dopiero doznałem olśnienia po 12 h pracy grzałki :D ją wyłączyłem !!!, cały silnik był równiutko cieplutki aż molo. Nie ma mowy o jakimś punktowym nagrzaniu!!!!.Mimo dość sporego mrozu ok -10 i pompie wtryskowej (szmelcowatej) odpalił na na jeden króciutki TYK

#26 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 15:03

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Ja w swoim Ursusie c-385 też mam grzałkę płynu i se ją bardzo chwale. Mi jest ciągnik potrzebny codziennie niezależnie od pory roku bo pracuje w lesie. Grzałkę mam zamontowaną w blok silnika i mam taki kąputerek w gniazdko który mi sam włącza tą grzałkę jest to super sprawa. Te grzałki są zamałe żeby zagotowały tyle płynu więc niema się o co bać że się zagotuje.
Grzałka mi się włancza 1/h przed rozruchem silnika i silnik jest ciepły a poniżej -10 to jeszcz rozruch podłanczam i musi odpalić.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:51

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu A masz ten stary typ silnika? czy też nowy? bo u mnie nie ma wejścia na gzałkę..

#28 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 29 styczeń 2012 - 18:49

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Zenon385
Do starego typu silnika oczywiście da się założyć grzałkę. Na początku zimy założyłem do 1204(silnik bez tego dekielka na grzałkę która jest przykręcana dwoma śrubkami), a zastosowałem taka grzałkę z Zetora http://allegro.pl/gr...2062815744.html . Przecinakiem i śrubokrętem usunąłem tą zaślepkę co jest w bloku silnika nad filtrem oleju i tam umieściłem tą grzałkę może 15min roboty i grzeje aż miło Dodany obrazek
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#29 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 luty 2012 - 16:05

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Niewiem jaki mam typ silnika stary czy nowy wkażdym razie pisze na nim ,, Zetor 8001,, to jest typ silnika.
Widze że ty kolego zamątowałeś tą nowszą grzałkę bo ja w c-385 mam taką starszą różnią się tym że twoja jest większa i trudniej ją włożyś a moja jest mniejsza i łatwiej jest ją umocować ale ta Twoja szybciej nagrzeje ciecz niż moja.

Chciałbym jeszcze podkreślić to że grzałka niegrzeje całego płynu tylko część która jest w górnej warstwie silnika i grzeje jeszcze powietrze w komoże spalania i DLATEGO szybciej odpala.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#30 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:39

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Kolega ma grzałkę w U-912 i przy -20 st. pali na dotyk a ja mam U-1012 i krew mnie zalewa jak mam zapalać w takie mrozy. Grzałkę zamówiłem i wiem ze to będzie dobra inwestycja.

#31 Share wojteczek

wojteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:25

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Kledzy mam ursusa c385 stary typ silnika brak wejscia na grzalke, gdzie ja moge zamontowac czy w tej zaslepce bloku tuz pod glowica?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 16:00

Ursus 1012 - grzałka elektryczna płynu Tak właśnie tam, a pasuje np. taka http://allegro.pl/gr...3835185102.html