Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podgrzewacz do pronara 1221A

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolpi

rolpi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:35

Podgrzewacz do pronara 1221A Witam!
Chciałbym się zapytać czy "zainstalował" ktoś z Was podgrzewacz do pronara1221A z silnikiem 6 cylindrowym, jeśli tak, to jaki i gdzie dokładnie go umieścić?
Pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podgrzewacz do pronara 1221A Dzisiaj, 04:54
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 15:17

Podgrzewacz do pronara 1221A zarzuć fote silnika -tak w okolicach rozrusznika :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 02 luty 2010 - 22:28

Podgrzewacz do pronara 1221A Ciekawo jak tam wyglada blok. Jezeli tak jak w kazdym mtz-cie to taka grzalke mozna zalozyc jak ja mam i marcin http://www.agrofoto....mage&img=191855

#4 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 luty 2010 - 14:29

Podgrzewacz do pronara 1221A No juz musiał mnie wyprzedzić... :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#5 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 03 luty 2010 - 19:37

Podgrzewacz do pronara 1221A Hehe.

Kto pierwszy ten lepszy hahhaa :)

#6 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 03 luty 2010 - 20:27

Podgrzewacz do pronara 1221A marcin chciał już się swoją grzałką pochwalić
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#7 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:20

Podgrzewacz do pronara 1221A Witam
Odświeżam temat. Mam pronarka 1221 od dwóch lat na początku na niego narzekałem, ale teraz się obaj do siebie dotarliśmy i jest jak cię mogę. Pronarek jest u mnie od nowości tj. od 2011 i zeszłej zimy pojawił się problem z odpalaniem dla mnie nie mały, bo mam pług śnieżny i dorabiam zimą odśnieżaniem dróg gminnych. Rozwiązaniem wydało mi się złożenie takiej grzałki, tak, więc czytając to i inne fora nabrałem takiego przekonania, że ta grzałka będzie pasowała, że nawet nie zdiołem boczka żeby zobaczyć gdzie ona ma być zamontowana. Zakupiłem grzałkę, zdiołem boczeki a tu zong :) zaślepka i owszem jest w bloku, ale nagwintowanych otworów, aby ją przykręcić już nie ma i co teraz, ktoś gdzieś pisał, że w tym modelu taka zaślepka jest z tyłu silnika od strony kabiny no i jest, ale na cztery śruby nie na trzy jak ma grzałka a do tego ni czorta nie widzę jej w ty miejscu, bo poprostu jej tam nie zmieszę. Poradźcie, co z tym fantem zrobić wiercić i gwintować czy zwrócić grzałkę i szukać innego rozwiązania. Zima już za płotem zaraz się wprosi w gościnę a mój pronar nie lubi mrozu jak i ja zresztą, a odpalać musi na żądanie, co w zeszłoroczne mrozy wcale nie było takie proste.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 11 październik 2013 - 08:31

Podgrzewacz do pronara 1221A Rozwiązaniem może być zakup auto startu lub wrzucenie zapalonej szmaty na kiju do filtru powietrza po pracy na noc podłączaj prostownik. Ale to już są drastyczne rozwiązania. Świecy żarowej nie masz?

#9 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 październik 2013 - 17:41

Podgrzewacz do pronara 1221A no właśnie nie, grzałka by napewno pomogła ale niestety ten typ to niewypał. Sprzedawca napewno się nie ucieszy ale będę musiał mu zwrucić towar.
Do tego dzisiaj spadła mi tylna szyba, rozkręcił się jeden zawias drugi nie wytrzymał i całość zrobiła bęc. naszczęście spadła na glebę i się niepotłukła ale jazda bez szyby to lipa, trza szukać zawiasu.

Edytowany przez rkuban, 11 październik 2013 - 17:49.

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 11 październik 2013 - 17:52

Podgrzewacz do pronara 1221A Zrób coś na wzór adaptera do przykręcenia. Rurka najlepiej z nierdzewki. Będzie wyglądało fachowo choć nie musi. I tak nie zardzewieje. Rurka a z jednej strony kołnierz który oprze się na bloku silnika a z drugiej kołnierz z trzema otworami pasujący do grzały. W środku poprzeczka z otworem. Druga poprzeczka z gwintem będzie przełożona przez otwór w bloku. Przełożysz ją przez otwór w bloku, ustawisz tak by się zaparła o jego boki i przykręcisz adapter.
Jest jeszcze inny patent. A pytanie czy możesz ją zwrócić?
KPK Kumurun Team

#11 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:47

Podgrzewacz do pronara 1221A zwrócić zawsze możesz, według prawa masz 10 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny zwrotu. adapter odpada z boku tam gdzie brakuje gwintowanych otworów nie da się nic zrobić a z tyłu nie zdało by egzaminu bo trzeba by daleko wyprowadzić do boku a wtedy grawitacja by nie działała i grzałka by nie spełniała założonych wymagań i prawdopodobnie długo by nie popracowała.
Zetor Team

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:25

Podgrzewacz do pronara 1221A Kup taki
http://allegro.pl/po...3581546007.html
Lub przerób ten co masz. Podłączasz dwoma przewodami do bloku silnika tak by tylko w nim grzał płyn. Obieg będzie nawet gdyby węże miał metr długości.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 październik 2013 - 20:03

Podgrzewacz do pronara 1221A no... ten model jest jakimś rozwiązaniem, jutro oblukam jak ewentuanie ją zainstalować.
Zetor Team

Dodaj odpowiedź