Pajej

MTZ 82 spalanie

Polecane posty

Jarekmf255    6

mój belarus 820 pali 10-12 l/ha z 4 skibowym pługiem na głębokość 20-25cm :rolleyes: obroty 1400 do 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

mtz r.94 vogel&noot zagonowy 4x40 ale przyjmuje ze 150 cm szer.roboczej , + wal cammbel 1,6 m pierscienie 90 cm , glebokosc 20-22 cm gleba srednia mozaika (4a-4B) 11-12 l/ha , obroty 1400-1500, wiecej nie ma sensu ,szkoda ze malo przelozen bo na mozaikach ciezko predkosc optymalna dobrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0

orałem o kumpla ziemia 4a 3b lekkie wzniesienie na nim glina , plug 4x35 + kolczatka 3 rzędowa 1.5m 4 bieg 2000rpm wydajnść 1ha/2godz ,głębokosć 22-25cm spalanie 10l/hektar :)

Edytowano przez urszula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal709    0

witam mam takie pytanie ile mtz 82 może spalić w transporcie ciągnąc przyczepe HL pełną buraków bo zostałem tu przekierowany ale tu jest rozmowa o spalaniu w orce a ja wiem ile mi mtz pali w orce a mi chodzi o transport z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trudno powiedzieć. Mój przy odśnieżaniu pali 5,5-6 na godzinę. trzeba założyć że z przyczepą podobnie. Z pełna pewnie z litr więcej ale nadrobisz z pustą. To oczywiście teoria. Nigdy nie mierzyłem ile pali mtz w transporcie.

 

Może to ci pomoże.

 

http://www.uslugirolne.pl/

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&sqi=2&ved=0CF4QFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.zk.bip.kleszczow.pl%2Fres%2Fserwisy%2Fbip-kleszzk%2Fkomunikaty%2F_001_002_210054.doc&ei=Lmx6UMWrMeT74QSVtYH4Ag&usg=AFQjCNFJTu4gIi1H8oAluXJJEAc_3GLZEA&sig2=rCV6uB5cX-ZSF60dUWvQyg

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

absolutnie jest to możliwe. mój mtz 82 w orce pług 3 x 40 pali ok 18 -20 litrów hektar, czas orki to ok 2 godziny. zazdroszce tym co piszą że do mtz zapinają pługi 4 i jazda 1 ha w godzinę. mam takie gleby że 3 pługi to max do mtz bywają takie lata że c 360 ciagnie tylko 1 korpus w orce na 15 cm. to nie żart gleby to ciężkie iły

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z tym jednym korpusem to trochę przesadziłeś. Musiała by 60-ka mieć albo pion w górę albo orasz asfalt.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z jednym korpusem przy 360 to faktycznie chyba żart ale znam gościa z okolic Otmuchowa co polską trójkę z Unii ciągnie 360 i 330 z przodu na linie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo 60-ka jak ciężko się trafi to z trójką bida. 3-p ma ciężko z dwójką. Przynajmniej na 3 biegu gdzie zwykła idzie.

Mtz zgodzę się całkowicie że są dla niego sytuacje gdy czwórka to za dużo. To znaczy silnik daje rady, biegów cała kupa ale masa ciągnika nie puszcza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jak jest ciężka ziemia to zwykły stary mtz 82 ma co robić z większym pługiem trzyskibowym ,a nie daj boże jak będą wzniesienia dodatkowo ,a spalanie jesli ktoś mówi że w orce wychodzi 5 l na godz ,to chyba mtz nie widział ,te 8 l trzeba liczyć ,miałem już kilka i tak to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że i w 8l ciężko się będzie zamknąć. Zależy kto jak orze. Jak depniesz w podłogę to z baku idzie jak po wyciągnięciu korka z wanny, ale na 3/4 obrotów to już o niebo lepiej.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Ech, macie takie fajne te zużycie...

Ja do bela niestety wlewam ok 18l/ha, ale gleba jest ciężka. A z tą jedną skibą w c-360 to wierzę, Sam moim co prawda słabszym 3p orałem 1 skibą. Jak przyschnie to 2 skiby albo wychodziły albo ciągnikowi brakowało trakcji.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No jak ma ciężko ,to i 9L na godz pracy :D ale tak mniej więcej te 8 zawsze wychodziło plus minus

 

Przy 914 to mi wychodziło 10-11 L na godzinę orki ,wiec mtz ciut mniej ,no mówię o godzinie pracy a potem można to przeliczać na ha w zależności od pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda z ta c 360 i jedną skibą, poprostu jest taka ciężk ziemia że nie idzie ją ruszyć jak jest sucho to lecą takie "pustaki" które trzeba 10razy bronować ciężką broną żeby rozbić a jak troszkę mokro to traktor jeździ jak na lodzie, mój mtz 82 pługi 3 naprawde ma co robić, czasem trzeba nawet na pompie poderwac bo tak jakby ktoś za pług złapał i trzymał, koła sie krecą a traktor stoi. c 360 mozna orać na 2 skiby ale max 10 cm. limit ropy jaki daje państwo na zwrot akcyzy w moim przypadku to o połowę za mały. jak widze na you tuba jak mtzty latają z 4 pługami to aż mi szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie! Na moich ziemiach standardem jest orka 80 konnym ciągnikiem pługiem 4 skibowym. Kolega orał mtz 82 pługiem czteroskibowym obrotowym na ażurowych odkładniach. A przodek wkładał + 200Kg i kita.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
    • Przez ZeTuR_7011
      Witam może ma ktoś na zbyciu taki katalog???

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj