Rolnik122894

3512, C-360 a może 4514?

Polecane posty

ursus1395    3

Dla mnie ten traktor jest za lekki i to dużo za wąskie koła ma . Ale nawet na szerokich ma dużo mniejszy uciąg jak c 360 . Mieliśmy w tamtym roku taką akcje wożenie torfu my ładowaliśmy tylko sąsiadowi cyklopem i c 360 a sąsiad woził dwoma mf 255 ten drugi to aihler ale to to samo co 3512 albo 255. I z przyczepą na mokrym torfie żaden z tych mf nie wyszedł a nasza c 360 dała rade bez trudu jak przyczepę zapieliśmy. Sąsiedzi nawet dwa do jednej przyczepy zapieli i nie dały rady. No do tego jeszcze sąsiad ma przy aichlerze szersze koła jak my w c 360 ale co z tego jak ma za lekki tył. Nie żebym nasza c 360 zachwalał ale moim zdaniem jest lepsza od 3512 chodź c 360 jest głośniejsza w środku . Jak bym miał do wyboru u 3512 albo c 360 to bym wybrał c 360 bez wahania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja tam stoję twardo za c-360. Wiem co ta maszyna potrafi. Moim zdaniem lepiej się spisuje od 3512. Nasz sąsiad ma 3512 i gdy kopaliśmy w tym roku buraki i my 60-tką a on 3512, to jego sprzęt wysiadał, choć jest to w miarę nowy sprzęt. Nie wiem dokładnie, ale ma chyba 6 lat. Nasza 60-tka robi tak naprawdę najwięcej w gospodarstwie. Chodzi przy prasie, rozrzutniku nieraz przy cyklopie, zwozi bele przy sianokiszonce, i uwierzcie mi, że pod moją nogą nie ma lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Panowie podstawowa sprawa to to do czego chce sie ciągnik używać. C-360 to ciągnik nie do zdarcia. Mój przeszedl tyle że szkoda gadac. Zdarlismy nim 4 komplety opon. Robił wszystko i dopiero w 2009 go sprzedałem. Jesli chce sie ciągnik, mocny i ciężki to c-360 jak najbardziej pasuje (oczywiście na male gospodarstwo). W pługu radzi sobie super w porównaniu np. 3P którego mam do tej pory czy 3512 którego ma sasiad. C-360 jest dobry do cięzkiej pracy pług 3x30 czy agregat 2,40 i w tym sprzecie chodził umnie. I o ile 3p też dawał rade w tym agregacie to np w pługu juz było duzo gorzej, trzeba bylo dociążać przód. A 3512 do pługa wcale sie nie nadaje chyba ze 2 skiby. Lub oczywiście lekkie ziemie wtedy z trójką pójdzie.

 

Mnie natomiast podoba sie 3512 jako ciągnik pomocniczy, fajnie sie nim jeżdzi. Chociaz demon prędkości to nie jest.

Ale jest maly, zwinny. Mały promień skrętu. Oczywiście mniejsze spalanie niz 360. A do lekkich prac w godpodarstwie jest poprstu super. Jedno co mi w nim przeszkadza to skrzynia ktora ma kiepsko dobrane prędkości biegów.

 

Moje zdanie jest takie jesli ktoś dużo bedzie orał, uprawiał, wogole duzo robił w polu polecam c-360!!

Jeśli ciągnik ma służyc bardziej do transportu, opryskiwacza, rosiewacza itp. i ma być ekonomiczny to 3512!!

A jesli ktoś bedzie używał go do wszystkiego czytaj jedyny ciągnik w gospodarstwie to polecam c-360 3P!!


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

dzięki Petekw za objaśnienie nie wiedziałem o tych wadach też myślałem o 3xx ale ciężko o takiego chyba że 399 to jest 4 na allegro ale to 6 garków.i w dodatku silniki perkinsa w moim 3p głowica już ma 2 remont w ciągu 700 mth bo wcześniej stary najął pijaków z pgr.a teraz sam remont robię ;[ ale ogółem silnik ekonomiczny to mojego 3p nie warto sprzedawać pierwszy w gospodarstwie był to zostanie ;[


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Wspominacie o masie ciągników, więc masa gołych to:

3P-2120kg

C 360-2170kg

MF 255/3512-2170kg

 

A z ciągników podanych w temacie najlepszym wyborem do prac typu orka i doprwianie roli byłby 4512 ze względu na moc i spalanie, natomiast do prac pomocniczych 3512 ze względy na niskie spalanie i dobrą zwrotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Do kolegi EDWIN.

Czyli zostaje ci jednak seria 30XX. W taki razie faktycznie najlepiej bedzie coś typu 3060 lub 3070.

W mojej okolicy jest chyba 5 szt. 3080. Z czego 2 już są na sprzedaż. Własciciele ich nie polecaja, zreszta u mnie w oklicy MF ma kiepskie opinie. Wszyscy raczej obecnie kupuja zetory badz JD. Ale to nie ten temat wieć nie bede ciągnał.

A może zamiast MF kup Zetora. Polecam serie XX40. Zwłaszcza model 9540.

 

A co do tego co napisał kolega KAMIL20.

To masz rację tzn. o ile masa całkowita tych ciągników jest podobna. O tyle mają inaczej zrozłożony środek cięzkośći co daje znaczne różnice w uciągu. Dla przykładu podam ze gdy sąsiad kupił nowego zetora 5211 to nie moglismy wyjść z podziwu jak ten ciągnik szedł (i w polu i w trasnporcie). c-360 bylo ciężko za nim nadążyc.

I to co napisałes ze 4512 byłby najlepszy to popieram. Ale ja bym go nie kupił! Dlatego że jest dość drogi i lepiej dołożyc ok 10tys i kupić 4514. Uciąg wzrośnie bardzo. A przedni naped w dzisiejszych czasach to podstawa.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Z tego co zauważyłem to 4512 z początku lat produkcji można wyrwać do 30 tys. zł a cena 4514 rośnie już tak jak mówisz o co najmniej 10 tys zł. Gorzej sprawa ma się z 3512 bo kosztują ponad 30 tys, więc może lepiej rozejrzeć się za MF 255 za ok 20 kilka tys.

No i w tych przedziałach cenowych łapie się też Zetor 5211 i nawet 7211 by kupił w przyzwoitym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Faktyczne drogie sa 3512 ale bardzo ekonomiczne a ja bym proponował c 360 -3p sa duzo tansze i tez mało pala i jest cos z 360 i z 3512

ja mam 2812 i 3512 ten mniejszy pali połowe tego co 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

No więc nie tylko ja jestem za c 360 hehe Pozdrawiam wszystkich tych co są tego zdania co ja hehe ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

nie miałem 3512 i nie chcę takie jest moje zdanie

 

wiesz kolego dlaczego nie odradzam kupowania JD lub NH czy tam innych i w ich miejsce nie polecam najlepszego na świecie ZETORA? Bo nie mam JD i NH czy tam innych i mam o nich takie pojęcie jak ty o 3512.

Twoje rady na temat 3512 to można między bajki włożyć... bez obrazy!

 

Jestem za 3512 (mam MF255 więc coś wiem) a jak chcesz większy to 4512/4514 i takie jest moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

oj wspominają mi się czasy gdy siedziałem za kierownicą 3512 :( "podział był i stary go zabrał :( .robiłem tym ciągnikiem i powiem że lekki on jest pali nie wiele i pługiem orać to ciężka sprawa była.aja w oraniu mało doświadczony bo użytki zielone i rzadko oram.i przez te 10 lat na tylu ha to siadły 3 paski klinowe :P a przez użytkowanie 3 lata pże ze mnie nic nie siadło tyle że płyny i olej w skrzyni wymieniłem.polecam ten ciągnik na małe gospodarstwa max 20 ha ciągnik nigdy mnie nie zawiódł.a zetora ja raczej nie kupię nie mam przekonania :) sąsiad ma 5340 ale psuć to skrzynia raz padłą ogółem spoko tylko że mówił o spalaniu 8l/mth w belownicy :) ale to już inny temat więc za rok dopiero zbieramy się na kupno ciągnika może 6014 albo 5714 dobry się trafi


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale dobrze ktos tutaj mówi o Zetorze. Taniej Ci wyjdzie 7211 niż 4514 nawet niż 4512 A w polu robote zrobi oj zrobi :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ewentualnie poszukać 3514. :P Idzie w polu o niebo lepiej niż 3512, nie wspominając o komforcie jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

3514, Ciekawa propozycja , ale wszyscy cenią se ten sprzęt. Nie widziałem jeszcze tańszego niż 50 tyś, a za taką kasę można już we wszystkich markach przebierać i wybrzydzać :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To są ceny zawyżone, ja swojego za 40 koła puściłem, miał 5tys mtg z 97 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Miał jakieś wady że go opchłeś ? Bo to raczej ekonomiczne są ciągniki tyle że mało komfortowe chyba że z kabiną KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie był już za mały. :P Poza tym można było do tanio wymienić. Co KK to NH przy otwartych oknach jest równie głośny w średnim i niskim zakresie obrotów. Jednak przy wyższych Ursus był wyraźnie głośniejszy, ach ten rasowy dźwięk Perszinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

@arek92---u nas ma gościu ze zwykłą z tymi "siedzeniami" z boku ,jak patrzę na ten ciągnik co oni wyprawiają to naprawdę twardy jest

W sumie nie wiem czy to jest identyczny silnik jak w 3512 bo chodzi dużo głośniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

No wyprodukowali kilka sztuk ursusów 3514 bo ja też raz spotkałem ze zwykłą kabiną ale bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

tak tylko gdzie kupić tego 3514 u nas ani jednego nigdzie nie ma raz na zywo go widziałem kabina jak w 4514 :P i ten napęd na przód raz był na aledrogo za ok 48k zł :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Witam... MAm ursusa 3512 od nowości inie mogę na niego narzekać zmieniłem opony na "18" z tyłu i śmiga aż trzeszczy z rozsiewaczem 1200l i na polu tylko widać delikatne ślady więc się super spisuje do transportu super sprawa lekko się rozpędza a do prac w obejściu niezastąpiony jest... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj