Skocz do zawartości

Zdjęcie

RENAULT 103-54

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:03

RENAULT 103-54 ha! polac mu!
czytanie ze zrozumieniem

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RENAULT 103-54 Dzisiaj, 15:39
  •  

#22 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 24 luty 2013 - 12:50

RENAULT 103-54 Na wstępie jako nowy forumowicz chciałbym wszystkich powitać :)

A teraz do sedna: nabyłem Renault 103-54 1994 rok, silnik MWM, skrzynia 16+16 w najprostszej wersji (tzn bez elektryki) w związku z czym mam kilka pytań:
czy w tym modelu jest blokada mechanizmu różnicowego?
czy zna ktoś wymiary linki od gazu? Muszę wymienić bo u mnie jest pęknięta osłona i linka mi się blokuje.
słychać u mnie stuki w tylnym napędzie, najprawdopodobniej przy prawym kole, słychać je przy wyższych prędkościach na najszybszym 2 i 3 biegu (na 4 nie sprawdzałem), gdy włączę napęd na przód stuki ustają. Miał ktoś taki problem bądź mógłby mnie nakierować na przyczynę tego stukania?

Z góry dzięki za pomoc :)
C328, U-912 i R 103-54

#23 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:50

RENAULT 103-54 mam tylko pytanie po co wy kupujecie renie i inne ciągniki zachodnie do remontu to już nie ma takich co nie trzeba remontować ile wy chcecie zaoszczędzić bo nie wierzę że można zaoszczędzić na remoncie to nie ursus podam każdemu kto chce kupić renie z dobrego źródła a nie do remontu ja rozumiem że może wyskoczyć uszczelka , uszczelniacz itp ale nie poważne rzeczy jeśli ktoś ma pytania to proszę na priv

#24 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 luty 2013 - 15:05

RENAULT 103-54 Zachód wypiera się takich ciągników. Oni pracują ,pracują i gdy wychodzi magiczną liczbę mtg to sprzedaje się go i tyle . Nie chcą ich remontować, bo to bardzo drogo kosztuje. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:12

RENAULT 103-54 Dzięki za te dwa konstruktywne posty. Oczywiście, wiecie co kupiłem i kiedy kupiłem i poco kupiłem. Skoro tak wiele wiecie to może byście tak na moje pytanie odpowiedzieli?

PS. Jaka to magiczna granica mtg?
C328, U-912 i R 103-54

#26 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:32

RENAULT 103-54 misiek38- bez urazy, ale jak to rozumieć że masz nadprzyrodzone zdolności co do spodziewanych usterek? AAA jeszcze jak byś dał taką gwarancję jak KIA (7 lat) to czemu nie. piotrus19- a magiczna liczba to ile ???

#27 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:03

RENAULT 103-54

Zachód wypiera się takich ciągników. Oni pracują ,pracują i gdy wychodzi magiczną liczbę mtg to sprzedaje się go i tyle . Nie chcą ich remontować, bo to bardzo drogo kosztuje. ;)

to nie tak że się ich wypiera ich stać na nowy ciągniki można kupić z różnym przebiegiem ja swój kupiłem z niespełna 6000mth ale u znajomego można kupić z 8000 i 10 000 można kupić że wymienisz olej i filtry i jedziesz w pole ale sa i takie jak powyżej że trzeba 2 skarpetkę wyciągnąć ale np we francji niektóre stoją w komisach po parę lat aż cena będzie atrakcyjna np.dla polaka wiem byłem widziałem - kabiny zimą pootwierane śniegu i deszczu pod dostatkiem ale kogo to tam interesuje a później "elektronika siada"

misiek38- bez urazy, ale jak to rozumieć że masz nadprzyrodzone zdolności co do spodziewanych usterek? AAA jeszcze jak byś dał taką gwarancję jak KIA (7 lat) to czemu nie. piotrus19- a magiczna liczba to ile ???

nie mam zdolności ale podstawowe rzeczy trzeba sprawdzić ja rozumiem że handlarz który ma ładny ogród to nie ma warunków bo nie da pojeździć i dać mu rurę albo zaprzeć się o drzewo aby sprawdzić napęd albo zawiesić pług itp ale trzeba szukać i pytać anie tylko bo ładny albo tani
albo opuszczę ci 1000pln a ty sobie zrób
ja swój jak kupywałem miałem go okazję zobaczyć w polu z pługiem także wiele rzeczy nie musiałem się bać ale drobne rzeczy jeszcze muszę odebrać u handlarza
np brak przedniego silnika wycieraczki ; musiałem wymienić przednie halogeny
ale zmieniał mi jego mechanik uszczelki pod głowicą to próg nawet nie wyczuwalny na tulejach
ale gościu jest słowny mieszka trochę w lesie lecz możesz sprawdzić ciągnik pod każdym względem nawet z 4obrotową itd

Edytowany przez misiek38, 24 luty 2013 - 18:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:54

RENAULT 103-54

A teraz do sedna: nabyłem Renault 103-54 1994 rok, silnik MWM, skrzynia 16+16 w najprostszej wersji (tzn bez elektryki) w związku z czym mam kilka pytań:
czy w tym modelu jest blokada mechanizmu różnicowego?
czy zna ktoś wymiary linki od gazu? Muszę wymienić bo u mnie jest pęknięta osłona i linka mi się blokuje.
słychać u mnie stuki w tylnym napędzie, najprawdopodobniej przy prawym kole, słychać je przy wyższych prędkościach na najszybszym 2 i 3 biegu (na 4 nie sprawdzałem), gdy włączę napęd na przód stuki ustają. Miał ktoś taki problem bądź mógłby mnie nakierować na przyczynę tego stukania?

Raczy mi ktoś odpowiedzieć na moje pytania?
C328, U-912 i R 103-54