Jarecki21

Trwałość pługów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jarecki21    35

Witam!

Interesują mnie opinie na temat różnych pługów odnośnie trwałości ich poszczególnych elementów pracujących w ziemi: lemiesze, dłuta, płozy, odkładnie, półpiersi. Oczywiście w odniesieniu do rodzaju gleby i prędkości orki. Interesuje mnie ile hektarów dany element wytrzymuje. Ja ze swojego doświadczenia mogę napisać że:

Kverneland ED 100. Ziemie - mozaika (od lekkich piachów po ciężkie gliny.) Kamienie - średnio. Prędkość pracy - jak dobrze idzie to 7-8km/h. Trwałość: dłuta-jedna strona na ok. 20h. Po 200h wymiana lemieszy, regenarcja płóz i półpiersi. Odkładnie na razie OK. Wykonywana była tylko orka zimowa, czyli przy dobrej wilgotności. Dodam, że sporo połączeń śrubowych w tym pługu trzeba dokręcać. Nie wiem, czy to normalne i wynika z pracy i drgań, czy też fabrycznie było nie najlepiej podociągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nux1    0

można napawać powierzchnie natarcia części -pługa specjalnymi elektrodami i pracują dłużej kilka razy

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie cytuj poprzedniego postu!

Mi w Kwerdziu EM100 przy prędkości wytrzymują przy glebie ciężkiej:

-lemiesze około 100 ha

-dłuta do około 20-25 ha na strone

-odkładnice to jeszcze sporo pochodzą :D

-półpiersi raz napewno wymienialiśmy ale nie pamiętam kiedy :)

-płozy też raz były wymieniane a zrobiły około 500 ha


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas wiosną 2009 oraliśmy kawałem 40Ha, była potworna susza jak każdy wie. Na tym kawałku lemiesze wymieniliśmy 2x a dłuta wymienialismy co 5 godz, tzn przekrecalismy, wymienilismy po 10 godz.

Oralismy Kvernelandem EM 84 4x45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja się "podepnę" do tego tematu. Piszecie tylko o Kvernelandzie i dlatego mam pytanie jak jest z wytrzymałością pługów obrotowych Vogel& Noot (stosunkowo tanie) oraz Overum (niby "lekko idą")????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj