Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trwałość pługów

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:00

Trwałość pługów Witam!
Interesują mnie opinie na temat różnych pługów odnośnie trwałości ich poszczególnych elementów pracujących w ziemi: lemiesze, dłuta, płozy, odkładnie, półpiersi. Oczywiście w odniesieniu do rodzaju gleby i prędkości orki. Interesuje mnie ile hektarów dany element wytrzymuje. Ja ze swojego doświadczenia mogę napisać że:
Kverneland ED 100. Ziemie - mozaika (od lekkich piachów po ciężkie gliny.) Kamienie - średnio. Prędkość pracy - jak dobrze idzie to 7-8km/h. Trwałość: dłuta-jedna strona na ok. 20h. Po 200h wymiana lemieszy, regenarcja płóz i półpiersi. Odkładnie na razie OK. Wykonywana była tylko orka zimowa, czyli przy dobrej wilgotności. Dodam, że sporo połączeń śrubowych w tym pługu trzeba dokręcać. Nie wiem, czy to normalne i wynika z pracy i drgań, czy też fabrycznie było nie najlepiej podociągane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trwałość pługów Dzisiaj, 01:07
  •  

#2 Share nux1

nux1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2010 - 15:59

Trwałość pługów można napawać powierzchnie natarcia części -pługa specjalnymi elektrodami i pracują dłużej kilka razy

Edytowany przez Matey, 18 luty 2010 - 17:11.
cytowanie poprzedniego posta

#3 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 18 luty 2010 - 16:35

Trwałość pługów Nie cytuj poprzedniego postu!
Mi w Kwerdziu EM100 przy prędkości wytrzymują przy glebie ciężkiej:
-lemiesze około 100 ha
-dłuta do około 20-25 ha na strone
-odkładnice to jeszcze sporo pochodzą :D
-półpiersi raz napewno wymienialiśmy ale nie pamiętam kiedy :)
-płozy też raz były wymieniane a zrobiły około 500 ha
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2010 - 17:19

Trwałość pługów U nas wiosną 2009 oraliśmy kawałem 40Ha, była potworna susza jak każdy wie. Na tym kawałku lemiesze wymieniliśmy 2x a dłuta wymienialismy co 5 godz, tzn przekrecalismy, wymienilismy po 10 godz.
Oralismy Kvernelandem EM 84 4x45

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 luty 2010 - 18:19

Trwałość pługów Ja się "podepnę" do tego tematu. Piszecie tylko o Kvernelandzie i dlatego mam pytanie jak jest z wytrzymałością pługów obrotowych Vogel& Noot (stosunkowo tanie) oraz Overum (niby "lekko idą")????
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl