Skocz do zawartości

Zdjęcie

dofinansowanie?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mf60hxturbo

mf60hxturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:42

dofinansowanie? witam,
mam firmę usługową (posiadam samochód cięzarowy TATRA),w marcu minie rok jak mam firmę czy mógł bys sie starc o dofinansoowanie kupna koparko-ładowarki uzywanej lub nowej ile moge dostac dofinansowania
gdzie muszę sie udac aby cos takiego załatwic (jestem w tym ciemny).
Moze by mnie ktos pokierwał gdzie musze sie udac.Czy musze zatrudniac pracownika na pełen etap. W tej chwili samochodem jeżdzę sam.Nie ma zatrudnam nikogo jestem włascicielem i zarazem pracownikiem.Jestem rolnikiem.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dofinansowanie? Dzisiaj, 15:54
  •  

#2 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:48

dofinansowanie? z tego co wiem to na uzywke nie masz szans na dofinansowanie . Takie rzeczy to na różnicowanie ale to musza byc nowki...

#3 Share mf60hxturbo

mf60hxturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:51

dofinansowanie? Taki jeden z mojej gminy dostał dofinansowanie do koparko-ładowarki uzywanej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:00

dofinansowanie? jeżeli chcesz skorzystac z modernizacji gosp. rol. i kupic koparkę to możesz wziąśc używke. nie może onabyc starsza niz 5 lat i nie mogła byc brana na program pomocowy. natomiast nie wiem czy ci dadzą na mgr. jest jeszcze działanie różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. ale o tym programie nic nie wiem bo nie korzystałem
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#5 Share mf60hxturbo

mf60hxturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:05

dofinansowanie? ale ja mam tylko 4ha +lasy

#6 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:20

dofinansowanie? najlepiej to idź do oddziału powiatowego arimr i się tam dowiesz ja ci napisałem to co wiem
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#7 Share remus

remus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:16

dofinansowanie? Możesz starać się o dofinansowanie zakupu nowej koparko-ładowarki z Działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” z PROW 2007-2013. To działanie obsługuje Biuro Wsparcia Inwestycyjnego w Oddziale Regionalnym ARiMR. Kosztem kwalifikowanym jest zakup tylko nowych maszyn. Jeśli prowadzisz już firmę to jednym z warunków jest stworzenie min. 1 miejsca pracy. Obecnie jest zmieniane rozporządzenie do tego działania i tegoroczny nabór będzie się różnił warunkami w stosunku do poprzedniego.
Możesz też skorzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Twojego województwa. Zarządza nim Urząd Marszałkowski lub tez tzw. Instytucja Wdrażająca – tutaj już musisz sam poszperać w necie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mf60hxturbo

mf60hxturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 08:54

dofinansowanie? a jest moze cos takigo zeby uzwana maszynę zakupic ?
bo mam na oku koparko-ładowarkę cata 422D w czechach za 46tys,jest ona z 2003 roku.
a jak bym chciał nową za 210tys ale ile mogli by mi oddac z dofinansowanie??

pozdrawiam

#9 Share remus

remus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 22:23

dofinansowanie? W ARiMR kosztem kwalifikowanym jest tylko nowy sprzęt. Poziom dofinansowania wynosi 50% i w twoim przypadku nie więcej niż 100 tys zł.
Odnośnie RPO, jak już wcześniej pisałem, musisz sam sprawdzić jak wygląda sprawa w twoim województwie. Zazwyczaj zakup używanego sprzętu jest dopuszczalny ale wiąże się to z rozbudowaną dokumentacja w trakcie rozliczania projektu. Poziom dofinansowania może wynosić od 40 do 60%. Górna granica dofinansowania tez jest różna.
Jeśli chcesz poważnie zabrać się do sprawy poleciłby znalezienie dobrego doradcy. Popytaj najlepiej tych co już skorzystali, ale pamiętaj że jest diametralna różnica w przygotowywaniu wniosków dla rolników a dla przedsiębiorców.

#10 Share bartosz92

bartosz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2010 - 10:24

dofinansowanie? Podepnę się pod ten wątek, nie chcę zakładać nowego, chodzi mi o dofinansowanie do zakupu ciągnika, jak to wygląda tzn. czy jest jakaś wymagana powierzchnia względem mocy ciągnika (mamy ~45ha), w jakim przedziale mocy się rozglądać?

#11 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 10:43

dofinansowanie? Są pewne przeliczniki co do mocy ale to wyjdzie coś około 4-5KM na ha czyli kolego masz szanse na ciągnik nawet o mocy 200 km spokojnie;) Tylko ze ziemia musi być Twoją własnością lub dzierżawa na umowę.

#12 Share s450

s450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 12:00

dofinansowanie? czy będąc rolnikiem (ok 20 ha), a nie płacąc krusu, mogę sie starać o dofinansowanie na zakup nowego ciągnika?

#13 Share FunduszeUnijne

FunduszeUnijne

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 13:48

dofinansowanie? Witam,

Rolnicy prowadzący dg lub planujący ją dopiero założyć faktycznie mogą skorzystać z Różnicwania w kierunku działalności nierolniczej. Niestety na dzień dzisiejszy nie planuje się kolejnych naborów. W I kwartale 2013 osoby, które nie są ubezp. w KRUS w pełnym zakresie mogą złozyć wniosek do ARiMR o dofinansowanie m.in. zakupu maszyn budowlanych. Zwrot 50%, nawet 300 000 zł!

Edytowany przez danielhaker, 10 styczeń 2013 - 22:12.
reklama

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 14:09

dofinansowanie? Rozumiem że chodzi o mikro przedsiębiorstwa? Ile bierzecie za kompleksowe załatwienie sprawy przy wniosku na 3 stanowiska pracy i kwotę operacji około 650tys netto. Zestawienie rzeczowo finansowe 3 pozycje same maszyny, usługi + handel słomą.