Skocz do zawartości

Zdjęcie

Redukcja biegów

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 30 styczeń 2010 - 18:45

Redukcja biegów Wykonujecie między gaz przy redukcji biegów na niesynchronizowanych skrzyniach biegów? Ja w moim C-330 zawsze przy zejściu na bieg niżej robię, bo potem motor się szybciej na obroty wkręca, i bieg lepiej wchodzi. Bez między gazu raz zrobiłem, ale spadł strasznie z obrotów, ale jak to mój cap - zadymił pół wsi i dalej hulaj. :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Redukcja biegów Dzisiaj, 08:06
  •  

#2 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:31

Redukcja biegów ja robię tak tylko jak redukuje z dużej prędkości

#3 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:39

Redukcja biegów Mi właśnie raczej chodzi o jazdę pod obciążeniem, kiedy silnik słabnie i trzeba zejść niżej. :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:55

Redukcja biegów Między gaz czyli dodanie obrotów przed redukcją??

#5 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:19

Redukcja biegów U mnie to wygląda tak, np. jadę ze żwirem na 6 na 1600 obr., podjeżdżam pod górkę, jak spadnie do 1200obr. wciskam sprzęgło, wrzucam luz, puszczam sprzęgło, przegazówka, wciskam sprzęgło, wbijam 5, puszczam sprzęgło i jadę dalej. :D U mnie to bardzo pomaga, zwłaszcza że robię to w takim czasie jak normalna redukcja. Tutaj demonstracja, tylko że po angielsku. Mój odnośnik

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:21

Redukcja biegów ja w niesynchronizowanych skrzyniach zawsze wykonuje międzygaz przy zmianie biegu z wyższego na niższy, lepiej biegi wchodzą no i silnik mocy nie traci

#7 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:22

Redukcja biegów No i tak się właśnie powinno robić i wtedy skrzynia nie dostaje po d*pie a tak na marginesie też tak robie a ten manewr nie nazywa się podwójne wysprzęglenie ? :D Pozdrawiam

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:23

Redukcja biegów a u mnie to wygląda tak: wciskam sprzęgło, redukcja, puszczam sprzegło a przy tym od początku cały czas gaz wciśnięty do oporu.

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:24

Redukcja biegów Chodzi o dodanie gazu przed puszczeniem sprzęgła w czasie redukcji, czy redukowanie z podwójnym sprzęgłem i międzygazem? Bo to dwie różne rzeczy :D

#10 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:28

Redukcja biegów Ja mówie o redukcji z podwójnym wysprzęgleniem i międzygazem ale to głównie przy transporcie taki manewr robie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:28

Redukcja biegów Jak to się mówi - jak zwał, tak zwał. Ważne, żeby zrozumieć o co chodzi. :D Nawet stara instrukcja od C-330 mówi:
"Przy przechodzeniu z wyższego biegu na niższy podczas ruchu ciągnika stosować dwukrotne wyłączanie sprzęgła ze zwiększeniem liczby obrotów silnika między poszczególnym wyłączeniem sprzęgła."

@mirasek Chodzi o podwójne wysprzęglanie z między gazem.

@FARMER1313 Ja raczej też tylko przy transporcie, albo bronowaniu.

#12 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:34

Redukcja biegów No wiadomo o co chodzi jak trzeba przełaczyć bieg pod obciążeniem :D

#13 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:40

Redukcja biegów A jeszcze sory że nie na temat ale jak się powinno odpalać ciapka przy wciśniętym sprzęgle??

#14 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:42

Redukcja biegów Zawsze to jakiś mniejszy opór dla rozrusznika jak masz wciśnięte. :D

#15 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:49

Redukcja biegów

A jeszcze sory że nie na temat ale jak się powinno odpalać ciapka przy wciśniętym sprzęgle??

A po co kręcić wałkiem głównym w skrzyni biegów no i przy zimnym oleju to znaczny opór niepotrzebny z resztą. A tak na marginesie to wszystkie ciągniki powinno się odpalać na wciśniętym sprzęgle BHP :D

#16 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:51

Redukcja biegów Ja zawsze odpalam i gaszę ciągnik na wciśniętym i zaobserwowałem że przy wrzuceniu biegu skrzynia wcale nie zgrzyta a gdy włączałem bez sprzęgła ruszenia z miejsca oznaczało często zgrzyyytt. A co do tego między gazu to w transporcie jeszcze jako tako ale przy bronowaniu to zanim naciśniesz sprzęgło wrzucisz luz puścisz sprzęgło naciśniesz gaz znów wciśniesz sprzęgło wrzucisz bieg to ciapek się zatrzyma. Takie moje zdanie. a powiedzcie przy zmianie na wyższy bieg zwłaszcza w transporcie zdarza się zgrzyyytttt w jaki sposób zmieniać bieg aby było prawidłowo.

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

#17 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:57

Redukcja biegów Ja jakoś wyczuwam ten moment po wciśnięciu sprzęgła, kiedy mam wbić bieg i nie zgrzyta. :D

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:57

Redukcja biegów na wyzszy wystarczy poczekac chwile dluzej by obroty silnika spadly i zrownaly sie z obrotami wyzszego biegu w przekladni. najlepiej nie ciagnac do konca predkosci obrotowej, tylko zmieniac w polowie zakresu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:58

Redukcja biegów założyć syhchronizatory lub dobrze wyregulować sprzęgło :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:00

Redukcja biegów No ale potem zanim ciapek wejdzie na właściwe obroty to troszkę się podusi.

Dodaj odpowiedź