wojtek323

Przeróbka Zetora 8011 na 4x4

Polecane posty

wojtek323    0

witam

czy ktoś może zakładał napęd przedni do zetora 8011 od 8045? prośba o opinie i techniczne trudności które mogą wystąpić. Może ktoś ma albo wie gdzie jest taki napęd do sprzedania??

dzięki z góry za wszelkie info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Z Tego Co Słyszałem to w 7211 jak chciał ktoś zakładać napęd to jeszcze musiał w skrzyni biegów jakieś tryby podobno montować, więc może w 8011 jest podobnie.Troche roboty jest , ale dla chcącego nic trudnego :D Pozdrawiam Przemrolnik.

P.S Poszukaj Na allegro, moze byc ich troche na sprzedaż.

Np: http://www.allegro.pl/item904851111_przedni_naped_ursus_zetor_7245_7745_914_1014_1224.html

lub : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B101389

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

tak flansze pod napęd pod spodem masz już czy nie,bo jak nie masz to będziesz musiał jeszcze w skrzyni grzebaci i wogóle byś musiał sobie orbitrol założyci bo serwo przy przędnim napędzie szybko siada.jak coś to pisz na gg albo na pw domnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

W każdym 8011 masz wyjście na napęd.Koszt założenia ok 10 tyś zależy jaki kupisz.Na pewno będziesz musiał odjechać między skrzynia a mostem żeby założyć zęmbatki które MUSZĄ być dobrane do kół.Serwo bez problemu wytrzymuje ale też inne się zakłada .Trochę jest opisane na Ursusie w temacie ;Czy już ktoś zakładał napęd do 385; to se poczytaj bo to są takie same ciągniki.A moja rada sprzedaj 8011 i kup sobie za te pieniądze 8045 i bez żadnej roboty.Na prawdę skrzynia i most jest inny ale założyć można bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

żaden orbitrol nie ma potrzeby serwo jest inne w 8011 i 8045 ponieważ w 8011 ramie wychodzące z serwa ma 2 otwory do prawego i lewego koła

a w ciągnikach z napędem jest na jedną dziurę fabrycznie z prawej strony ale są spotykane i lewe

 

druga sprawa gościowi sie nudziło i napisał temat z nudów żeby było co pisać

każdy posiadacz zetora wie jak wykonuje się podstawowe zmiany

 

trzecia sprawa nikt nie kupuje napędu do zetora 8011 jeśli za niewiele więcej może kupić z napędem kompletny jest to człowiek troszke chory na główkę :D

lub za bezcen kupił albo z nieba mu sfrunął

 

to moje zdanie bez obrazy ci co to robili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek323    0

Flansza, czyli wyjście ze skrzyni już jest, więc wydawało się ze to nie jest wielki problem, tylko założenie nowej przedniej osi z wałem....dlatego zapytałem...

 

Tomek73, dzięki za rady, też tak myślałem, ale mam 8011 w idealnym stanie i obawiam sie wymiany na inny w nieco gorszym..dlatego pytam o przeróbkę, bo byłaby prostsza wymiana oczywiście w rozsądnej cenie, tzn. pomyślałem, że wole dołożyć 5 tys i przerobic to co mam niż wymieniać cały ciągnik, ale jesli mam wydać 12 tysięcy to faktycznie warto się zastanowić na wymianą całego ciągnika...

 

Lukasz110, nie nie nudziło mi się, chodziło mi bardziej o rozeznanie tematu, może coś takiego ktoś robił i może coś podpowiedzieć czy warto zmieniać czy nie.. nie od razu ktoś może być chory na główkę zeby zapytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

wojtek323 pytać możesz ale już od razu po zobaczeniu ceny napędu pomysł powinien sie ulotnić

 

dużo osób piszących pierwszy post i jeszcze zakładających temat pisze z nudów nie mówie ze wszyscy ale już kilka razy pisałem w różnych tematach na darmo a gość zakładający temat dalej miał 1 post i nie odpisywał!!!!!! ciebie by to nie wnerwiło ???

 

co do przeróbki to nie opłaca się i tyle :D lepiej wymienić traktor jak go przerabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

dobrze muwisz kolego @lukaszz110 to jest nie opłacalny interes zakładaci przodek do tego zetora lepiej sprzedaci za jakieś około 14tyś i dołożyci tą kase co by wydał na napęnd to może nawet już kupici 12045zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

ciś takiego widziałem w Tuchomiu , ciągniki złom :)

kilku gości składa traktory z Irlandi a reszta wsi dla nich pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek323    0

Faktycznie nie jest to opłacalne. Ale też wymiana ciągnika nie jest taka łatwa jak się wydaje, bo sprzedać za 14 nie problem, tylko potem kup coś dobrego nawet do 20 z turem i w dobrym stanie, zeby nie trzebabylo od razu remontu robić.

ładny 8045 z turem kosztuje grubo ponad 20tysi i ciężko znaleźć. A sprzedawać ten co jest za 14 to tez bezsens.

 

W każdym razie dzięki za wszelkie informacje, o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net1996    0

Ja swojego Zetora 8145 kupiłem za 29tyś. z czech, stan super, traktor pracował przy odśnieżaniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

odmawiam zakładanie przedniego napędu do 8011 nieopłacalne sprzedaj go i kup coś wienkszego :rolleyes: lub 8045 :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj