Skocz do zawartości

Zdjęcie

holowanie powershift

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paulo890625

paulo890625

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 13:19

holowanie powershift witam. wie ktos moze czy mozna holowac mf z skrzynia biegow powershift z jednym wzmacniaczem momentu.jezeli nie mozna to dlaczego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
holowanie powershift Dzisiaj, 19:11
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 13:32

holowanie powershift DYNA4 można holować 1 km z prędkością do 5km/h przy włączonym silniku, przy wyłączonym 50 m z prędkością 5km/h

#3 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 14:52

holowanie powershift Mnie również nurtuje to pytanie jak jest w przypadku tej przekładni czy można holować tego chyba nikt nie wiem bo nikt nie ma instrukcji do starszych serii po Polsku nikt na forum nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Na tym filmiku holują MF-a 6140 z opisu wynika że to Dyna - shift ciekawe czy silnik pracuje ?.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#4 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 15:04

holowanie powershift Mi się wydaje że w ogóle nie powinno się holować sprzętu ze skrzynią power-shift a jak już to najwyżej tak jak pisze b0gdan@
Byliśmy u takiego handlarza z Ferdkami i mówił żeby nie holować ciągnika, jak już to na lawete...

#5 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 15:23

holowanie powershift w jednym z numerów top-agrar jest opisane właśnie jak gosc holował traktor i zatarł skrzynie ponieważ nie miała smarowania o ile pamiętam na zapalonym silniku można bez problemu
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#6 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 15:50

holowanie powershift ja mam df i jego można holować tylko na zapalonym silniku i gdy rewers jest na pozycji neutralnej, u mnie po z gaszeniu silnika sprzęgło i przedni napęd nie są rozłączone bo nie ma obiegu oleju ze skrzyni i wtedy podczas holowania zajechałbym sprzęgło i skrzynie tak w serwisie mi powiedzieli :D) najlepiej w ogóle nie holować tylko laweta a jak już to bardzo powoli ;P

#7 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 15:53

holowanie powershift hmm. mam takie pytanie czy gdy będe holował swojego mf3050 16/16 89r. czy też może coś się stać w skrzyni?
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#8 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 30 styczeń 2010 - 16:04

holowanie powershift Nie posiadam MF-fa, ale mam sporo do czynienia z maszynami budowlanymi, które posiadają skrzynie powershift. Jest to tzw. skrzynia przełączana pod obciążeniem - odbywa się to dzięki temu, że są zastosowane sprzęgła wielotarczowe mokre (podobne jak w hamulcach) - jak sama nazwa wskazuje pracują one w oleju - jeśli jest brak ciśnienia oleju (silnik zgaszony) olej nie dochodzi do sprzęgieł i się zapiekają (tarcze przestają się ślizgać pomiędzy sobą). Miałem już coś takiego w jednej z maszyn - to jak rozkręciłem sprzęgło okazało się, że wszystkie tarczki (wewnątrz zazębione i zewnątrz zazębione są ze sobą sklejone - aż przypalone) Udało się je porozdzielać, przetarłem drobnym papierem ściernym, przesmarowałem olejem, złożyłem i sprzęgło pracowało jak gdyby nigdy nic. W koparkoładowarkach np. zalecają na czas holu wymontować wały napędowe, aby poprzez koła i wały nie dać napędu na skrzynię, ale tam jest inaczej bo od skrzyni do tylnego mostu napęd przekazuje wał, który da się wymontować - w przeciwieństwie do ciągnika. Możliwe, że w ciągnikach macie inaczej, acz kolwiek myślę, że to wszystko działa na podobnej zasadzie.
masseyferguson6140 chyba masz skrzynkę na PW zapełnioną bo nic nie mogę wysłać do Ciebie.

#9 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 16:15

holowanie powershift Dobra... a przy skrzyni nie mają przerzutnika i wtedy napęd pompy jest "od koła" a nie od silnika, ja spotkałem się z takim czymś w traktorze innej marki :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#10 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 30 styczeń 2010 - 16:23

holowanie powershift To byłby całkim niezły patent, aby dać w razie awarii napęd od koła - ale większość chyba ciągników ma tylko od silnika...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:41

holowanie powershift Nie chciał bym być kierowcą holowanego zgaszonego MF-a z uwagi na układ kierowniczy (wspomaganie) który przy zgaszonym silniku jest w stanie spoczynku, da się skręcać ale trzeba silnego do kręcenia kierownicą. Co do wpływu na skrzynie się nie wypowiadam, ale kiedyś buszując po galerii wyczytałem że w większych ciągnikach serii 3xxx gdy silnik jest zgaszony to skrzynia nie jest z silnikiem ze sprzęglona i nie da się bynajmniej odpalić na zaciąg.

#12 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:02

holowanie powershift W Fendtach jest przełącznik na skrzyni do holowania... Jeśli tego się nie przełączy skrzynia na śmietnik... co do dokładnych funkcji tej dźwigni nie będę się wypowiadał bo na 100% nie wiem...

#13 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:22

holowanie powershift Więc do końca nie wiadomo, myślę że można by go holować ale na pracującym silniku wtedy skrzynia powinna mieć smarowanie bo jest pod ciśnieniem więc pompa musi pracować.
"zbych" miałem pełną skrzynkę już PW działa pozdrawiam.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#14 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:25

holowanie powershift Ja bym nie ryzykował i wziąłbym go na podnośnik drugim ciągnikiem... :D

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:30

holowanie powershift Sam tył na podnośniku nic nie pomoże bo przy zgaszonym silniku przedni napęd jest zapięty :D

#16 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:32

holowanie powershift faktentycznie.... :D zapomniałem mozna wał wykręcić

#17 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:33

holowanie powershift nie wiem mojego choc nie wiem co nie ruszysz z miejsca załancza się blokada skrzyni nawet jak się ciągnik toczy i się go gasi to hamuje i nie wiem nawet jaka to skrzynia bo u mnie na drzwiach w MF pisze power shift a u korbanków mówią że to power shutle i kto ma racje??
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#18 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:00

holowanie powershift ja swojego mf 6140 cholaowałem i prwda jest ze na zgaszonym sillniku nie wolno ich holowac. a wiec mój nie mogł byc odpalony. przyjechał mój znajomy ciagnikiem z turem miał widły od paleciaka i wsunoł je z tyłu jak sie wsuwa dolny zaczep i poniósł cały tył ciagnika do góry i zwiazalismy łancuchem zeby sie nie wysuwał i rozłaczylismy przedni naped na łaczeniu tam to jet na dwóch zawleczkach no i jazda do przodu po malutku. Na zakretach potrzeba dwóch osób aby mogli napchnac koła bo fajera sie nia dało skrecic no i cholowalismy go tak jakies 7 km. Po małej naprawie i odpaleniu juz w domu wszystko działało no i nadal działa Dodany obrazek

#19 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 03 luty 2010 - 21:08

holowanie powershift @ gangster
Powershift to biegi przełączane pod obciążeniem a powershuttle to rewers bezsprzęgłowy. U siebie zapewne masz 2w1 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 luty 2010 - 21:22

holowanie powershift Aż sprawdziłem sobie w instrukcji-co prawda inna marka ale też PowerShift-napisane jest jedynie aby nie przekraczać przy holowaniu 10 km/h-można holować przy zgaszonym silniku .