Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika perkinsa

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piasek186

Piasek186

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 12:14

Naprawa silnika perkinsa Witam! posiadam ciągnik z silnikiem Perkins 4-cyl. Chce zrobić remont silnika . Słyszałem że po włożeniu tuleji trzeba je szlifować ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika perkinsa Dzisiaj, 23:17
  •  

#2 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 14:06

Naprawa silnika perkinsa Zależy od tego jakie kupisz tuleje te ogólno dostępne są gotowe czyli po włożeniu nie trzeba szlifować. Można też kupić tuleje surowe które po włożeniu trzeba szlifować,i daje to dużo lepsze rezultaty w domowych warunkach praktycznie nie możliwe jest wbicie gotowej tulei bez jej odkształcenia.

#3 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 14:10

Naprawa silnika perkinsa Witam, wszystko zależy jakie tuleje kupisz jeśli tzw. surowe to wtedy trzeba bedzie je obrobić a jezeli kupisz tuleje serwisowe to po wciśnięciu do bloku nic przy nich nie trzeba robić.Pozdrawiam

#4 Share Piasek186

Piasek186

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 14:51

Naprawa silnika perkinsa Czyli sam nie dam rady wymienić tulei bez odpowiedniego sprzętu ?

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 14:57

Naprawa silnika perkinsa Kolego a skąd jesteś?

#6 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 15:27

Naprawa silnika perkinsa Można samemu i wyjąć i wcisnąć tuleje dorabiając odpowiedni ściagacz.W instrukcji napraw mf 255 takowy jest pokazany. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Piasek186

Piasek186

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 15:52

Naprawa silnika perkinsa Z sędziejowic woj. Łódzkie . A jest gdzieś w internecie ten ściągacz żeby można było zobaczyć ?

#8 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 18:22

Naprawa silnika perkinsa Ja dawałem do tokaża tuleje od C360 3p i mi zrobił krążki takie

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:36

Naprawa silnika perkinsa Nie zakładaj tulei gotowych,daj blok do zakładu i niech ci założą surowe i roztoczą.Po wbiciu tulei gotowych może wyjść jajo i będzie brał olej.jak chcesz zaoszczędzić to do tulei surowych możesz założyć stare tłoki, pod warunkiem że są dobre, szlifierz ci zmierzy i powie cy się nadają i ponumeruje tłok do tulei.15 lat temu tak się robiło prawie wszystkie ciągniki zachodnie i samochody.

#10 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 09:37

Naprawa silnika perkinsa Witam mam pytanie ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu piszę tutaj.Posiadam ciągniczek kubota B1600 przy którym nie ma wymiennych tulei(tak jak np U3512) a po rozebraniu wału , tłoków i pierścieni widać iż po założeniu nowych pierścieni na tłok i umieszczeniu go w bloku jest przerwa tak że można stwierdzić iż miejsce jak to nazwę tulejowe w tym bloku jest już wyrobione.Moje pytanie jest następujące czy jest możliwość wyszlifowania tego i dorobienia szerszych pierścieni czy też można jakby to nazwać rozwiercić blok tak żeby założyć w nim tuleje czy jest to nie możliwe w tego typu silniku a jeśli są inne możliwości to proszę o podpowiedź i ewentualne koszty takich zabiegów oraz adresy szlifierni które mogą być kierowane na priv. Dodam iż jestem z woj. Wielkopolskiego.Za cenne informacje i porady z góry dzięki.

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:42

Naprawa silnika perkinsa lepiej będzie jak znajdziesz szlifierza i wstawisz nowe tuleje, z dopasowaniem tulei surowych nie powinno być problemu mi kiedyś dorobili tuleje do MF o 2mm mniejsze [do polskich tłoków]niestety spadek mocy był duży a dorabiali mi tuleje z zewnątrz i wewnątrz .Podejrzewam że tuleje masz takie jak w 3512 bo wątpię żeby tulei wogóle nie było.Luz między pierścieniami powinien być 0,1 mm ale jak ci dużo oleju nie brał to zmień tylko pierścienie. Zakład znajduje się w Legnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Piasek186

Piasek186

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:29

Naprawa silnika perkinsa Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)