elektrotech

Schematy instalacji T-25A

Polecane posty

mtracz    76

Tak można kupić oryginalny alternator.

Google nie gryzą http://www.motoallegro.pl/item1023105547_alternator_t_25_wladimirec_nowy_gwarancja.html

Można zamontować każdy inny, czasem przerabiając tylko uchwyt albo napinacz. Możesz poszukać używanych z samochodu najbardziej popularny jak i najtańszy to od poloneza(tanie i dostępne części).

A co się stało z oryginalnym nie da się naprawić? Coś widzę po twoich pytaniach że trochę rozkradziony ciągnik.

 

Tylny zaczep jest mocowany pod skrzynią dwoma śrubami z tulejkami, a z tyłu do korpusu podnośnika krótkimi płaskownikami jakieś 10cm.

Co do wtrysków to jeśli masz dobry klucz to nic nie rozbierasz. Odkręcasz przewody od wtrysków i nakrętkę mocującą go do głowicy (klucz 27)co najwyżej zdejmujesz blachę która kieruje powietrze z wentylatora i poziomo przykręconą do głowicy blaszkę. Jeśli żaden klucz ci nie podejdzie to musisz zdjąć przykrywkę klawiatury, a w ostateczności i klawiaturę ale w tedy musisz ustawiać zawory. Ale może mu się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0
A co się stało z oryginalnym nie da się naprawić? Coś widzę po twoich pytaniach że trochę rozkradziony ciągnik.

Nic z tych rzeczy, po prostu, nie ja go rozbierałem, a ja go mam złożyć.

 

Wykopałem stary altek do niego oznaczony symbolem Г360Н (czy jakoś tak), z którego wychodzi 5 przewodów (według schematu), trzy z nich idą do regulatora oznaczonego na schemacie symbolem PP-362Б.

oznaczone są symbolami Ш, В i M. Dostałem regulator o symbolu JA112 (który prawdopodobnie pochodzi od alternatora w poście wyżej) i ma ona trzy (właściwie cztery) oczka oznaczone: +, Ш, Д i M. Da się to jakoś ożenić, czy muszę kupić inny regulator?

 

Jeśli mógłby mnie ktoś poratować jakimś schematem B)

Jako załącznik daję schemat:

http://zapodaj.net/0c16a8ad37e8.jpg.html


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasny79    0

Jeśli można to ja też poproszę. mail: krasny79@gmail.com

Jeśli tylko je dostanę to podlinkuję.

z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasny79    0

T25A (Ten sam schemat z różnych źródeł):

- źródło 1:

t25az1.th.jpg

 

 

- źródło 2:

t25az2c1.th.jpgt25az2c2.th.jpg

 

 

- źródło 3:

t25az3c1.th.jpgt25az3c2.th.jpg

 

 

T25A2 i T25A3:

t25a2it25a3c1.th.jpgt25a2it25a3c2.th.jpg

 

Ps.

Mam nadzieję, że żadnego regulaminu nie złamałem zamieszczając linki z miniaturami (wszystko podlinkowane w "imageshack").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z elektryką. Mianowicie nic nie działa oprócz stacyjki tzn da się tylko kręcić rozrusznikiem nic poza tym. Bezpieczniki są chyba spalone i 1 brakuje. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Noto jeśli masz spalone wszystkie bezpieczniki i do tego jeszcze jednego brakuje to nic ci nie będzie działać a rozrusznik działa ponieważ on jest niezależnie podłączony. Wystarczy żebyś kupił nowe bezpieczniki i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale sprawdzałem miernikiem i tam w miejscach na Bezpieczniki płynął bardzo mały prąd. Sprawdziłem też pobór prądu na postoju i wynosił 640 mAh a to zdecydowanie za dużo. Czym jest to spowodowane?

Edytowano przez krzychu28055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A w tym ciągniku wogóle instalacja jest w jako takim stanie czy są juz tylko szczątki kabli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

powiem ci tak kup te bezpieczniki i dopiero sprawdź bo jak może płynąć prąd jak niema bezpiecznika co przelatuje z jednego końca na drugi ?? :blink: . Chodzi o to że obwód jest nie pełny i ci nie działają światła a ni nic proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wszystko w tym ciągniku mi się podoba oprócz tej nieszczęśnej instalacji elektrycznej... zawsze były problemy ze światłami ciężko było dojść co się dzieje że pali bezpieczniki. Polecam Ci tą inatalację wyrzucić i założyć z c-360 bo szkoda nerwów. Chyba, że jeszcze Ci alternator ładuje to można coś tworzyć i szukać


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ta instalacja jest prosta jak budowa cepa nie wiem co tam można sie doczepić w odróżnieniu do C-360 nie ma posranej stacyjki wielofunkcyjnej które dziś są wykonane jak podróby włączników świateł do t-25 świecą się :D i pali bezpieczniki. Ja tam z instalacją jako tako problemów nie mam po za padnietym na dzień dzisiejszy regulatorem napięcia w alternatorze


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

To się ciesz, że masz władka nowszej generacji i wbudowany regulator w alternatorze zawsze to mniej kabli w kabinie. Może i nie jest zła jak ktoś wcześniej w niej coś nie "naprawiał" bo jeśli coś takiego robił to trzeba wiedzieć co poprzednik miał na myśli :lol:


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tak szczerze, to ja jestem trochę specem o instalki Władka. U mnie wszystko działa, bo sam naprawiałem.

 

A i polecam przerobić skrzynkę na bezpieczniki wg mojego pomysłu. tzn. wziąć ze szrotu skrzynke bezp. od Malucha powyrywać te żółte blaszki. Nie ważne że sie pogną, bo trzeba je wygiąc odwrotnie. W najszerszym miejscu je przewiercić wiertłem 5mm. Przykręcić pod te oryginalne śrubki i już mamy mocowania pod bezpieczniki takie jak w C360

 

Tak to ma wygadać jak na obrazku.

http://imageshack.us/f/40/bezpiecznikit25.png/

 

A te zakończenia blaszek to można wykorzystać do rozszerzania instalacji, albo obciąć :lol:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Załóż te bezpieczniki tylko kup od razu ich tak 3x więcej na ewentualne straty i wtedy zobacz co się bedzie działo i ewentualnie naprawiaj a jeśli nie umiesz to zostaje ci poprosić kogoś o pomoc To nie jest jakaś zaawansowana technologia to każdy zaznajomiony z elektryka powinien sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

W razie czego bezpieczniki można naprawiać :). Ja używam do tego celu cienkich drucików z przewodów. Zakładam po 2 albo po 3 szt. zależnie od grubości. Jak jest zwarcie to i tak stopi takie druciki na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

@Geo Sam sobie możesz nawet gwoździe wkładac zamiast bezpieczników ale na ogólnodostępnym forum to raczej takich rad nie udzielaj więcej bo możesz mieć nieprzyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Przecież nawet jak się kupi bezpiecznik to on chyba tam ma na zapas drutu nawiniętego w razie jak przepali żeby wymienić a nie znów kupować bezpiecznik bez potrzebby.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Jak wam pali bezpieczniki,to odkręcić puszke i podłożyć pod nią coś plastykowego,bo jak za mocno sie wsadzi bezpiecznik to masuje i pali bezpieczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukasz1984
      Witam poszukuje schematu elektrycznego  po Polsku do Doutz DX85
    • Przez Ursusss
      Witam, ma ktoś schemat instalacji elektrycznej John Deere 7430premium?? Pozdrawiam 
    • Przez Przemektsp
      Dzień dobry 
      Mam problem z john deere 6610 podczas jazdy traktor sam przechodzi w tryb diagnostyczny i zapala się d1a, a także wykrzyknik czerwony , pomarańczowy niebieskie ,,i,, tryb od skrzyni 
      Traktor w tym momencie dalej jedzie ale nie można zmieniać pół biegów. 
      Bezpiecznik nie jest wsadzony do przejścia w diagnozę 
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Szymon74637
      Witam. Ma ktoś może schemat podłączenia elektryki do tego panelu Claas Arion 510

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj