Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsza składka na ciągnik na AF

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
142 odpowiedzi na ten temat

#101 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 22:59

Pierwsza składka na ciągnik na AF Też dołożę swoje 3 grosze-dosłownie przed chwilą rozmawiałem ze swoim kolegą (sąsiadem znajomka który posiada Farmera)-okazało się że ów Farmer był zabierany na lawecie nie 3 (jak do tej pory myślałem) ale 5 ! (słownie pięć) razy.Drugi 7! razy sprzęgło-trzeci też nie od lepszej matki Dodany obrazek -reasumując-wierzę koledze w to co pisze o znikającym oleju-i we wszystko inne też...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsza składka na ciągnik na AF Dzisiaj, 05:28
  •  

#102 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:01

Pierwsza składka na ciągnik na AF a czy ten ciągnik musi by nowy nie może by używany??z tym olejem coś jest bo u nas w szkole mamy też farmera to też na praktykach sam osobiście wlałem 20l oleju i stan był na min
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#103 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:04

Pierwsza składka na ciągnik na AF @marekczarna zacytuj moje zdania po których sądzisz że "jeździłem" po kimkolwiek.
A przecież mi nie chodzi o jakiś tam olej w skrzyni i w wypowiedzi nic o tym nie wspomniałem (przeczytaj dokładniej).

Jest coś w tym złego że chce poznać zamiary autora tematu??

@Garek a nie myślałeś nad tym aby sprawę z nieuczciwą firmą po prostu nagłośnić tak jak to zrobił właściciel ciągnika Foton (tu jest co nieco o tym przypadku http://www.poradnik....t&sd=a&start=70) Z tego co wyczytałem to chodziło nie tylko o psujący się ciągnik ale jeszcze o to że kupił o 10 koni mocniejszą maszynę niż otrzymał.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#104 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:35

Pierwsza składka na ciągnik na AF czytam czaytam i tak sobie mysle - niezależnie od tego czy olej zniknął nagle czy ubywał powoli - to skrzyni biegów nie zajedzie się ot tak od razu nawet jak by była słabo (lub wcale) smarowana - powinny być jakieś zgrzyty czy innego rodzaju symptomy że cos jest nie teges - gdzieś wcześneij pisałeś że przy włączaniu 4 biegu coś zgrzytało ale nie mogłem się doczytać czy co na to serwis zareagował bo tak
- jeśli serwis stwierdził że "te typy tak mają" ty miałeś prawo sądzić że "te typy tak mają" i nie przyjałeś zgrzytów skrzyni jako oznakę że cos znią dzieje sie niedobrego - jeśli w ten sposób postawimy sprawę to po konsulatcji w UOKiK myśle że dało by się coś wykombinować np naprawę skrzyni na koszt producenta/serwisu ponieważ świadomie wprowadził użytkownika w błąd który w efekcie doprowadził do uszkodzenia maszyny - tymbardziej można by przyjąć takową linię obrony gdyby sytuacja taka miała miejsce w okresie gwarancji - niestety bez procesu sądowego by się nie odbyło
- jeśli natomiast serwis coś działał w tym kierunku a ty nie brałeś zgrzytów jako sygnału że cos się dzieje nie tak no to niestety przysłowiowa d..a
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#105 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 31 styczeń 2010 - 00:26

Pierwsza składka na ciągnik na AF

a czy ten ciągnik musi by nowy nie może by używany??z tym olejem coś jest bo u nas w szkole mamy też farmera to też na praktykach sam osobiście wlałem 20l oleju i stan był na min

w jakiej miejscowosci jest ta szkola ??

#106 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 31 styczeń 2010 - 09:24

Pierwsza składka na ciągnik na AF Pewnego razu przyjechali do sąsiada(Jego Farmer wrócił z Fabryki ze spier* elektryką) no i do nas też wstąpili bo chcieliśmy - mechanik się przejechał i przyznał, że 4 zgrzyta i ciężko wchodzi - Mieli być 2 września 2008r;ale do tej pory ich nie widać. Trzeba było nagrywać rozmowy jak pan z Sokółki kazał sznurkiem przywiązywać dźwignię. :D Wcześniej też nie odbierali od nas telefonów, ale dzwoniliśmy do działu sprzedaży i łączyli z działem napraw...
KPK - Ochrona

#107 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:23

Pierwsza składka na ciągnik na AF no to skoro serwis był w okresie gwarancji i was olał to w UOKiK napewno coś da radę ugrać - chociażby naprawę na koszt serwisu - ponieważ skoro obiecali przyjechac a nie przyjechali to było z ich strony zaniedbanie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#108 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 11:03

Pierwsza składka na ciągnik na AF A właśnie z tym olejem, przecież ty skąd możesz wiedzieć ze to przez olej ?? Bo ci mechanik powiedział, a nie zaglądałes do skrzyni to nie wiesz, a pewno tam do tej pory jest stary olej :D

I nareszcie temat zeszedł na odpowiedni tor :D

Ale zanim walczyć sądownie, to spróbować przy użyciu gazet, napisać do RPT i coś ruszy :D

#109 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 11:40

Pierwsza składka na ciągnik na AF a ja bym gazety narazie zostawił w spokoju - najpierw spróbował bym polubownie z pomocą UOKiK wynegocjować jakąś ugode na dobrych warunkach a jeśli to nie pomoże to wtedy dać sprawę mediom na pożarcie - poprostu jak będzie jakaś decyzja urzędowa w tej sprawie to wiecej można ugrać przez media

#110 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 11:44

Pierwsza składka na ciągnik na AF nic zadna gazeta nie zrobi, idz od razu do UOKiK, albo sądu konsumenckiego i tam ci poradza jak sprawa pokierowac. sami ci powiedza jak mowic by cos wywalczyc, wcale nie jestesmy bezradni tylko trzeba ruszyc siedzenie i wiedziec gdzie sie udac.

gdyby ludzie z takich instytucji byli dla nas oponentami to nic by sie nie dalo zrobic, oni tam pomagaja i zalezy im na tym. gwarancja producenta i jej zapisy sa niczym jesli nie sa zgodne z ogolnym prawem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 11:45

Pierwsza składka na ciągnik na AF tak i powtórzy się tak jak sprawa fotona z tygodnika rolniczego

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:09

Pierwsza składka na ciągnik na AF Polityka jakośći - cytat ze strony firmy farmer:http://www.farmer.net.pl/polityka.html

"Nadrzędnym celem naszej firmy jest produkcja ciągników rolniczych najwyższej jakości, spełniających oczekiwania naszych klientów, charakteryzujących się nowoczesnością, niezawodnością oraz wysoką funkcjonalnością.
Od podstaw budujemy markę naszej firmy. Dążymy do tego by nasze wyroby cieszyły sie wysokim uznaniem klientów.

Cele nasze realizujemy poprzez:
- produkcję ciagników wykorzystujących najnowsze rozwiązania techniczne;
- stałe doskonalenie konstrukcji naszych wyrobów, wykorzystując opinie klientów z dotychczasowej eksploatacji;
- wybieranie dostawców podzespołów gwarantujących najwyższą jakość i niezawodność;
- zapewnienie szybkiej i rzetelnej obsługi serwisowej;
- ciągły nadzór nad procesami przebiegającymi w firmie;
- zatrudnienie pracowników wysokokwalifikowanych, których wiedza i umiejętności gwarantują wysoką jakość naszych wyrobów i
usług.

Cały personel Spółki "Farmer" zna i stosuje politykę jakości, funkcjonujące procedury i inne dokumenty Systemu Zarządzania Jakością.
Kierownictwo "Farmer" Sp. z o.o. deklaruje, że dołozy wszelkich starań oraz zapewni wszelkie niezbędne środki, aby powyższa polityka była w pełni realizowana.

Sokółka, dn. 23 listopad 2005 r."

"Posiadamy
System Zarządzania Jakością
ISO 9001:2000
z zakresu
Produkcja i Serwis Ciągników Rolniczych"

Widocznie Polityka Jakości i System Zarządzania Jakością ISO przynosi wymierne korzyści dla firmy a @farmercośtam jest kolejnym przykładem jak bardzo jak bardzo głęboko "posuniętym" można być w warunkach wolnego rynku ( w końcu ten system wypromował hasło klient nasz pan). Dzięki PROW i SPO ( w mniejszym stopniu) większość ( chyba wszyscy) z nas ma większy przebieg niż tirówka przy trasie wylotowej z wawy ( w dowolnym kierunku).
Sokol!

Edytowany przez SOKOL, 31 styczeń 2010 - 14:37.

#113 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 21:13

Pierwsza składka na ciągnik na AF Wszystkie posty przeczytałem i uśmiałem się jak norka!Koledzy nas wkręcają w ściepe na nowy traktor -i bardzo fajnie -daje 200 zł i literka na oblanie zakupu ! :)
A tak na marginesie o firmie FARMER: kolega który pracuje w serwisie dilera z mojej okolicy dzwonił do FARMERA żeby spytać o typy filtrów to usłyszał:" to idź do traktora i se zobacz "! :) Tak właśnie działa firma FARMER i ich ciągniki !

#114 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 21:39

Pierwsza składka na ciągnik na AF Nie dziw się że tak powiedział-sami nie wiedzą co taam pchają-mój znajomek który jeździ Farmerem w gminie poprosił mnie abym sam sobie obejrzał obudowę filtra hydrauliki w tym ciągniku (akurat Farmer stał rozkraczony i czekał na lawetę)-wyglądało to jak taki sporawy cylinder wytoczony przez pijanego ucznia na przedpotopowej obrabiarce-nawet pomalować im się nie chciało-oczywiście cały pozalewany olejem-zwolenników tej marki uczciwie ostrzegam że na takim czymś znam się i to naprawdę nieźle.

#115 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:46

Pierwsza składka na ciągnik na AF Napiszcie do TVN Turbo do programu "turbo kamera" :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#116 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 01 luty 2010 - 10:24

Pierwsza składka na ciągnik na AF Tak sobie myślę, myślę i chyba wymyśliłem. :) Otóż nasz Farmer był już w fabryce dla nas, dealer przedzwonił kiedy przywiozą a oni, ze dali innemu. :/ I dla nas ukończyli innego "na szybko". Na początku co z podnośnikiem był problem( 20mth) to to była wina w składaniu podobno... chcemy kupić paszowóz, ale co z tego jak ten pier****y traktor będzie się psuł. :/
KPK - Ochrona

#117 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:46

Pierwsza składka na ciągnik na AF Weź go ubezpiecz, polej benzyna i podpal w rowie

KS Falubaz

#118 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:27

Pierwsza składka na ciągnik na AF To najlepsze wyjście z sytuacji albo utop h** i będział miał spokój :)

#119 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:39

Pierwsza składka na ciągnik na AF Mam pewien mało realny pomysł.
Przydała by się fundacja, dzięki, której można by zbierać pieniądze raz w miesiącu dla potrzebującego użytkownika naszego forum. Pieniądze musiałyby być przekazane na rozwój gospodarstwa,itp. Co miesiąc byłaby to inna osoba, ale tylko zarejestrowana na forum.

Cel szczytny ale na dzień dzisiejszy w naszym kraju mało realny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:56

Pierwsza składka na ciągnik na AF @Matey jak były problemy z elektryką to mógł się zapalić. Muszę zliczyć ile tu kasy wyszło. xD
KPK - Ochrona