Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

113 odpowiedzi na ten temat

#101 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 21:58

Ja na Twoim miejscu zdjął bym z przodu jednak pług troche waży lepiej dobrze dociążyc tył

Zgadza się tył trzeba dociążyć, ale przód także bo w czasie pracy w cale nie jest dociążany przez pług bo on leży na ziemi.

Co do ciężarówki to jak dla mnie średnie rozwiązanie. Nie każdy ma prawo jazdy C. Nie każdemu ciężarówka jest potrzebna.
A ciągnik używa normalnie w gospodarstwie więc nie trudno za prządź go do innej pracy.
Zwykła ciężarówka bez napędu na przód nadaje się tylko na główne mało zaśnieżone trasy. Powiatówki potrafią być nieźle zaśnieżone.

Edytowany przez mtracz, 28 listopad 2013 - 22:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Dzisiaj, 07:52
  •  

#102 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 09:22

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? na ciezarowke trzeba miec prawko nie kazdy je posiada... i jAk kolega wyzej mowi kupic cos co bedzie wiekszosc czasu stalo a tylko na odsniezanie kupowac sprzet nie wiem czy sie oplaca, choc stawka za piaskarke z plugiem jest wyzsza niz za sam plug + ciezarowka wiecej zrobisz (szybciej pojedziesz)

Edytowany przez arek676, 29 listopad 2013 - 09:24.

#103 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 29 listopad 2013 - 09:50

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? To zależy jaki obszar od zimy raz jezdzi się co dzień a a niekiedy raz na całą zime. I jeszcze od spalania ciągnika oraz od ceny pszetargu

#104 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 14:19

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Obszar obszarem ciągniki i tak robią tam gdzie największe zad*pie i ciasnota. Drogi nie utwardzone bez przejazdu, place, parkingi, cpn-ny przejazdy przez pola. Ciężarowe auto się nie sprawdzi. U nas unimogiem jeździli i zrezygnowali. Pod względem zgrabności w ciasnych ulicach przegrał z ciągnikiem.
KPK Kumurun Team

#105 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 29 listopad 2013 - 21:43

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? No dokładnie u nas na drogach powiatowych i gminnych na pierwsze opady jeździ star/jelcz a potem 1614 z piaskarką a jak poszerzanie poboczy to do gry wchodzi kirowiec k 700. Jakby do mnie miała ciężarówka przyjechać odśnieżac to nie wiem czy by 100 m ujechała 2 km polnej drogi czasami znajomy co odśnieza te drogi fendtem 412 i favoritem 824 ma ciężko na raz sie przebić.
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#106 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 09:38

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? A wiesz dlaczego odśnieżacie ciennikiem jest bardziej opłacalne. U nas SKR odśnieża drogi trzema ciągnikami i jednym samochodem ciężarowym . Ciągnikiem sprytniej, szybciej obskoczy swój rejon który wygrał w przetargu, w porównaniu do samochodu ciężarowego, poza tym lepiej jest mu się minąć na niektórych drogach. Co do kupna samochodu ciężarowego to są koszta. Najtańszy Jelcz w miarę dobrym stanie to wydatek około 10tyś, do tego cały osprzęt pługa i piaskarkę to kolejny wydatek. Do tego dochodzą opłaty przegląd który jest co roku nie jak w przypadku ciągnika, wysokość OC i podatek od środków transportowych.

#107 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 11:26

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Tak, na gminnych, wąskich drogach nie ma sensu ale na powiatówkach czy krajówkach czemu nie? Rozmawiałem z gościem co minionej zimy zarobił 180tys na czysto dwoma starymi volvami z pługiem i piaskarką i to na czyjejś licencji, cięgnikiem rolniczym ile zarobisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 10:53

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Panowie ktoś się orientuje ile może spalić paliwa NH T7.185 z pługiem do 3 m na równinach? Albo jakiś inny ciągnik w granicach 140 KM?

#109 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:24

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Pomoże ktoś? Mam startować do przetargu i cieżko mi sie zdecydowac jaka cene wystawić.

#110 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:43

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? U nas w gminie ogłosili przetarg - ciągnik min 6ton i 80 koni - oferty od 90 do 120zł były

#111 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:44

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Do przetargu? Kolego już dawno przetargi powinny być rozstrzygnięte

#112 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:48

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Zależy jaka gmina. Akurat ta co ja bede składał to ogłasza ze od 1 stycznia do 31 grudnia bedzie odśnieżanie.

#113 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:52

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Jak bezpośrednio z gminy to wziołbym 160-180zł/h i to bez bólu
Mają na to pieniądze

Edytowany przez lemysz1, 18 grudzień 2013 - 22:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#114 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 październik 2015 - 21:31

Odkopuję gdyż dostałem propozycję współpracy  w udziale w przetargu do  odśnieżania - ciągnik 125KM z tuzem moj -pług daje gmina - ile ta godzinę liczyć z vat ewentualnie jakie spalania podobnych ciągników odnotowaliście w odśnieżaniu w literach na godzinę.

Dodaj odpowiedź