Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

113 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 03 luty 2010 - 10:58

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Heh w zeszłym roku zimy nie było teraz jest rzucicie się na przetargi a nie wiadomo co będzie za rok..jeśli jesteś na vacie i nie masz działalności usługowej to skarbówka Wam pojaśni co i jak.
Płacić zus i podatek jeśli zima okaże się łagodna niewesoło..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Dzisiaj, 23:48
  •  

#62 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 03 luty 2010 - 19:58

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? U mnie gmina płaci ok 70zł za godzine ale ludzie uciekają do powiatu bo tam stawka 220 :)

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:11

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? 220 :) :) :) Szkoda ze u meni tyle gmina nie płaci.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#64 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 03 luty 2010 - 21:41

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? @Ukasz52: My jako Vat -owcy możemy normalnie światczyć usługi, z tym że nie wiem jaką stawkę Vat byśmy musieli odprowadzic , no i ubezpieczenie jakieś musi być specjalne chyba.
220 zł ?? Kurde, to fajna sprawa, ale oni to na pewno chcą jednego wykonawcę co ma ze 3-4 sprzęty chociaż.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#65 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 04 luty 2010 - 15:52

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? No właśnie że biorą wszystkie sprzęty z łyżką o szerokości przynajmniej 2 metry tylko trzeba pewnie mieć działalność

#66 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 04 luty 2010 - 18:24

No dobra dobra. No to ma ktoś wizję ile ten spych powinien mieć szerokości ??

Ten w mojej galerii ma 3,7metra i powiem że zetor ma co z nim robić
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#67 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 04 luty 2010 - 18:57

@Ukasz52: My jako Vat -owcy możemy normalnie światczyć usługi, z tym że nie wiem jaką stawkę Vat byśmy musieli odprowadzic , no i ubezpieczenie jakieś musi być specjalne chyba.
220 zł ?? Kurde, to fajna sprawa, ale oni to na pewno chcą jednego wykonawcę co ma ze 3-4 sprzęty chociaż.

To, że jesteś Vat'owcem to nie wystarczy. Aby wystawiać faktury za wszelkiego rodzaju usługi musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.
Obecnie to możesz wystawić fakturę za sprzedaż świnki, krówki, zboża itp.

#68 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 23 luty 2010 - 18:01

U mnie gmina płaci ok 70zł za godzine ale ludzie uciekają do powiatu bo tam stawka 220 :P

Kolego za co powiat płaci taką stawkę, bo na pewno nie za ciągnik z pługiem ja mam umowę z powiatem od kilku lat i takiej stawki nie słyszałem chyba ze za koparko-ładowarke lub Fadrome, ale ten sprzęt jest na tak zwanej liście rezerwowej i dopiero jak jest taka zima jak ta i pługi nie mogą sobie poradzić to z listy rezerwowej rozpychali na boki (wiem bo u mnie drugi ciągnik chodził z ładowaczem).

Mam pytanie do osób prowadzących działalność jako osoba fizyczna i świadczących usługi odśnieżania jak sobie radzicie z podatkiem i czy ktoś wylądował już na ZUS?

#69 Share koyot23

koyot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 03:00

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? witam
tak jak w temacie - moim zdaniem jest to oplacalne, tym bardziej ze jest to zima na wsi nie ma duzo pracy a sprzet stoi wiec mozna nie zle zarobic. Ja w tym roku odsniezalem u siebie w gminnie NH TL100A + ladowacz stoll mam 100zl/h (amortyzacja sprzetu + paliwo nie przekroczyly mi 60zl wiec na kazdej godzinie mam 40zl chyba nie jest zle)
Widze ze duzo ludzi pyta czy trzeba miec dzialalnosc. Jak najbardziej trzeba miec bo kazdym zarobionym groszem trzeba sie podzielic z panstwem. Mozna cos kombinowac za podatek rolny jesli mamy pole. Ale to juz zalezy od wojta i nie jest to az tak legalne.

pozdrawiam

#70 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 20:39

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? witam u mnie ogłośili przetarg i zastrzegli że na 2 rejony max. możesz złożyć ofertę orientuje sie ktoś czy to jest zgodne z prawem ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Marlik20

Marlik20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, muzyka

Napisany 14 wrzesień 2012 - 22:41

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? u mnie dopiero w październiku przetarg, jest taka sytuacja ze jedna firma musi się zajmować ogółem dróg. Mam nadzieje ze uda mi się nawiązać współpracę,
Najpierw dowiem się czy byliby zainteresowani dopiero później kupię pług.

Tak na margiesie, troszkę przeglądałem oferty i to mnie zaciekawiło:http://moto.allegro.pl/plug-do-sniegu-i2610232330.html
na zdjeciach wyglada w miarę estetycznie , cena tez do przyjęcia
Najbardziej przypadły mi do gustu pługi marki Samasz jednak to juz troszkę inna półka cenowa.
Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe oferty to proszę o wklejenie, ja do JD6330 myslałem o około 2,5-2,6m

#72 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 22:20

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? powiedzcie czy warto kupować ciągnik większy myśląc o odśnieżaniu ?? mowa tu o rejonie 11 km w dwie strony czyli 22 km jeden przejazd, ile można zarobić w taką zimę ???

#73 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 08:10

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Zależy od ilości śniegu, dwa lata temu szło zarobić, w zeszłym roku już cieńko było. Jeśli jest dobra stawka i będzie padać przynajmniej kilka razy w tygodniu to spokojnie można zarobić.

#74 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 12:50

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? co znaczy szło zarobić ?? ile tak na czysto za całą zimę ?? jeśli oczywiście można wiedzieć, pytam czysto teoretycznie

#75 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 13:31

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Nie świadczę usług odśnieżania na drogach. Mam pług ale na własne potrzeby i jadę znajomemu plac też odśnieżyć jak zadzwoni.

#76 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 18:37

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Wszystko zależy jak zawalone drogi i jakie ukształtowanie terenu. W za dużym ciągniku nie wykorzystasz jego mocy i kupa paliwa idzie na to żeby sam siebie ciągał po drogach bo przecież nie założysz pługa na 5 metrów szerokiego. . Ja mieszkam na południu polski, góry i doliny do odśnieżania ponad 100km. Odśnieżamy we dwójkę ja mam mtz-ta a kumpel zetora 5340. Moc obu wystarczająca w zupełności. Mtz pali około 5,5litra na godzinę jazdy. Zetor tyle samo. Różnica w tym że mtz jest o wiele szybszy, mocniejszy i w tym samym czasie zrobi trochę więcej od zetora. Według mnie 100 koni to max na taką robotę żeby zużycie paliwa utrzymywało się w rozsądnej ilości. 60-ka jest już słaba. Mała górka zajmuje jej dużo czasu o ile w ogóle wyjedzie i niemożliwie męczy człowieka. Siedząc na jednym wyjeździe około 13 godzin jest to ważne.
KPK Kumurun Team

#77 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:36

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Witam jak myślicie czy 160 zł za godzinę to będzie mi się opłacało? Ciągnik case mx 110 + przyczepa. Płóg i posypywarka na przyczepę jest z rejonu dróg, drogi powiatowe raczej płaskie.

#78 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:39

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Moim zdaniem to powinno się opłacać, wyższej stawki raczej nie dostaniesz.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:41

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Będzie. U nas nie płacą nawet połowy tego. Duża konkurencja I się opłaca.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:51

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Zapomniałem dopisać że 19% z tego trzeba oddać podatku :)

Dodaj odpowiedź