Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

113 odpowiedzi na ten temat

#41 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:24

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? co do tych przetargów to jeżeli kwota jest powyżej 130 tys euro (chyba) to na pewno musi być przetarg ogłoszony i trzeba mieć działalność zgłoszoną
ja dzisiaj forterrą cały dzień jeździłem dmuchawą bo inaczej nie da rady a pług to tylko na tuz albo na jakąś płytę przykręcany bo na tura to się nadaje koło domu odśnieżyć a nie na drogi się pchać :D)) ale lampek tylko z pługiem na razie chodzi bo robi mijanki, parkingi, skrzyżowania itp a tam gdzie dmuchawą się poszerzy to znowu można pługiem odśnieżać
a co do pługów to mnie się te z pronaru podobają ale tylko na tuz są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Dzisiaj, 03:23
  •  

#42 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 12:07

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? @marcint19 - dalej powielasz wierutną bzdurę - nie ma obowiązku posiadania własnej działalności gospodarczej jeśli nie wymaga tego specyfikacja istotnych warunków zamówienia.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#43 Share macieja910

macieja910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 15:11

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? @ursus914 jeżeli chcesz zająć się poważnie odśnieżaniem to najlepszy byłby pług z pełną regulacją na obie strony i góra dół. Poza tym musisz uwzględnić szerokość dróg bo nie ma sensu kupować pługa, z którym nie będziesz dał rady minąć się z autem (widziałem takie przypadki) :D Ogranicza Cię w tym przypadku szerokość zestawu.

#44 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 17:46

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

@marcint19 - dalej powielasz wierutną bzdurę - nie ma obowiązku posiadania własnej działalności gospodarczej jeśli nie wymaga tego specyfikacja istotnych warunków zamówienia.

no to nie wiem co wy odśnieżacie ale jeżeli chcesz się zabrać za odśnieżanie gminy to raczej musisz mieć działalność przynajmniej tak jest we wszystkich moich okolicach...
na pewno do pewnej granicy pieniędzy nie ma przetargów ale to bardziej jest odśnieżanie parkingów albo wywożenie śniegu niż odśnieżanie dróg gminnych :D

#45 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:28

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? ja myślę że się opłaca, gmina nie wymaga żadnych faktur(przynajmniej moja) płacą ludziom od godziny 100zł a jak któryś vatowiec i piszą faktury to 100+vat. my jednak zamierzamy w następnym roku stanąć w przetargu odśnieżanie drogi powiatowej:D odcinek jakieś 20-30km. i to jest tak że masz 24h na to by po opadach przywrócić drogę do ruchu, tylko nie wiem jak wynagrodzenie w powiecie
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#46 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:58

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? @marcint19 - spoko, luz, odśnieżamy drogi gminne. Wierzę, że u was są przetargi - chwała za to waszym lokalnym decydentom, lecz nie jest to konieczne, co wynika z ustawy.
@Adrianos ile zamierzasz rzucić na to sprzętu? Bo jak jeden ciągnik to jestem sceptyczny co do wyniku tego postępowania o udzielenie zamówienia. Druga sprawa powiat jako tako nie lubi rozdrabniać się na kilkudziesięciu wykonawców. Łatwiej będzie starać się o podwykonawstwo, chyba że specyfikacja zakłada możliwość składania ofert częściowych.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#47 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 30 styczeń 2010 - 22:42

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? W mojej okolicy to 3 odśnieża rolników i jedna koparko-ładowarka case rolnicy maję takie sprzęty Case nie pamiętam modelu z pługiem na tuzie z przodu drugi lamborgini r6 też na tuzie z przodu i jeden ładowarką weidman drogę odśnieżał do siebie
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#48 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 22:55

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? @lukasz nie wiem, pewnie jeden ciągnik, taki 130km z konkretnym pługiem, możliwe że dwa jak by robota była
Sprzedam:

#49 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:32

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? U nas trzeba stanąć do przetargu i mieć zgłoszoną działalność oraz od ceny odprowadzać podatek 19%. Moją wioskę i jeszcze chyba 5 innych odśnieżał facet jednym forschnitem (czy jak tam to się pisze) po opadach odśnieża tylko 1 wioskę bo nie dał rady i gmina zadzwoniła do mnie czy bym nie zajął się trzema wioskami. Odśnieżam 7730 ze spychem regulowanym hydraulicznie, 6620 ze spychem prostym a w wąwozach Zetorem 7745 z turem. Ale zarobek jest marny, płacą 95 zł/godz. A sprzęt dostaje w d*pę, opony się rozcinają no i zahaczyłem o kamień... podnośnik lekko pękł. Jak małe zaspy to się opłaca ale jak jest przed tobą 2 metry śniegu to ciągnik ma co pchać i spalanie jest 16-20 l/godz w 7730.

#50 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 00:34

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? @bialy1989 to według ciebie godzina powinna kosztować 150-200zł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 09:17

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Tych 16-20 litrów to chyba jak połowa na lewo gdzieś idzie ja przy ciężkim śniegu to do zetora więcej jak 10 litrów na godzinę nie wleje...

#52 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 09:53

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Nie porównuj swojego zetora (nie wiem jakiego masz) pewnie jakiś 80koni do jego JD :> (to tak a propo)
Sprzedam:

#53 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 17:31

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Sory ja coś źle zrozumiałem że ten jego zetor tyle pali a ja odśnieżam forterrą 9641

#54 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:59

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? To tak jak u nas :)

http://img502.images.../5559/zetor.jpg

A normalnego linka to nie można wkleić??

a co to za różnica??:>

taka ze fotka rozjeżdża forum.

ale tylko jak naciśnie się przycisk:D, to tak zwany spoiler

Edytowany przez Adrianos, 02 luty 2010 - 09:46.

Sprzedam:

#55 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:53

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Ja też myślałem o odśnieżaniu gminy. Może za rok... Mój wójt to dobry kolega. Razem kiedyś na bilard, piwko i kobitki jeździliśmy więc muszę go zapytać o szczegóły tej działalności(potrzebna czy nie) i generalnie o całej reszcie. Na pewno udzieli mi szczegółowych informacji. Jak będę coś wiedział to dam tutaj znać.

#56 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 02 luty 2010 - 17:48

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? No dobra dobra. No to ma ktoś wizję ile ten spych powinien mieć szerokości ??
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#57 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:13

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Zależy od ciągnika. Na pewno musi być szerszy od ciągnika o jakieś 20 cm z każdej strony.

http://brudzen.pl/up...ws/news_207.JPG
http://brudzen.pl/up...ws/news_206.JPG

drogi w mojej gminie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#58 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:16

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? co do stawek jakie płaci gmina za odśnieżanie to wystarczy wejść na stronę Urzędu Gmin w której chce się odśnieżać, znaleźć zakładkę Biuletynu Informacji Publicznej, a tam znaleźć info o przetargu i jego rozstrzygnięciu
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#59 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:41

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? Na mojej gminy BIP nie ma info o tym właśnie. W sąsiedniej tez nie ma.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 03 luty 2010 - 08:04

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca?? No u was konkretnie zasypuje, u nas tak nie ma, Ale nawet jakby tak mocno zawaliło to śnieg najpierw ląduje w rowach ( u mnie wszędzie są duże rowy) a dopiero potem zaspy się robią, z resztą 120 KM się tak szybko nie zlęknie, na pewno to sprzęt lepszy od tego co teraz robi, tylko tata będzie z gminą rozmawiał to się może czegoś ciekawego dowiem .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Dodaj odpowiedź