Zaloguj się, aby obserwować  
antonio86

z-224 naprawa podbieracza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
antonio86    39

Witam!

Mam taki problem -otóż dziś zauwazyłem ,ze przy podbieraczu kompletnie sa wytarte ośki od tych kątowników do których są przykręcone zęby podbieracza(wiecie o co mi chodzi :D )

i mam pytanie czy można gzieś kupić całe te kątowniki razem z tymi ośkami na końcach?

,czy to się jakoś regeneruje?

Latem myślałem ,ze to tylko tulejki się posypały, a dzisiaj sprawdziłem a tam ośki o połowe cieńsze niż powinny być boje się że tego sezony już nie wytrzyma

Prosze o pomoc jak to naprawić ,gdzie można kupić i ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

chłopie przegapiłeś konkretnie sprawę jak z tego co cię rozumie to wytarły ci się tulejki i ośki które prowadzą pazury podbieraka. Naprawa jest prosta bo są gotowe osie i tulejki tylko rozbierasz i nabijasz nowe i sprawdź czy ci prowadnicy nie wytarło. Wersja druga jeśli chodzi ci o oś do której są przykręcone pazury i na tych gwiazdach ci się wszystko wytarło to czeka cie zabawa ze spawarką i szlifierka żeby to odbudować i nabić nowe plastikowe tulejki. Tego trzeba pilnować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Mój błąd-przepraszam

Temat do usunięcia :D

 

Tego to nie pilnował poprzedni właściciel-ja kupiłem ją na końcu sezonu do potrawu -nieprzyglą dałem się dokładnie i myślałem że to tylko tulejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

Przepraszam ,że wtrącę się w temat ale również mam problem z z-224 mianowicie w zeszłe ,żniwa zaczęło mi zrywać śrubkę ta hmm jak by to wytłumaczyć... od tych wideł co podają sznurek do automatów... i te widły poruszają się dzięki 2 płaskownikom które właśnie są połączone tą śrubką (o ile się nie mylę to 8) na 10 klucz.

I moje pytanie co może być tego przyczyną i jakie oryginalnie dawane są tam śrubki ? chodzi mi o twardość... wsadziłem bodajże 12.8 czy jakoś tak około 4 ha sprasowałem i znowu ją ścięło. może miał ktoś podobny problem i zna przyczynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Też miałem takie zdarzenie ale to przy sianie bo jak będziesz jechał szybko i robił małe pęczki a iglica będzie nie nadążała podawać sznurek to będzie zrywała zabezpieczenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

tam powinna wystarczyć śrubka o twardości 8,8 a jak ci ją ścina to musisz wykasować wszystkie luzy na tej dźwigni i jeszcze dobrze by było naostrzyć koniec igły żeby miał łatwiej przebić się przez siano a czy nie szarpie ci igłami podczas pracy prasy to by świadczyło o wyrobieniu zapadki w kole zapłonowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

też myślałem że to jest powodem. Ale ani słoma ani siano mokre nie było snopków nie robię extra zbitych i prędkość jest optymalna. Niektórzy się dziwią ,że prawie nowa prasa a Ja tak wolno jeżdżę. odbiegając od tematu trzymam się słów Ojca " jak będziesz dbał tak będziesz miał"

jeśli nie znajdę przyczyny i nie zrobię to Będę dzwonił do Gościa który specializuje się w naprawach pras.

 

 

 

 

Nie prasa pracuje normalnie nie szarpią igły... złaziłem raz za nią całe pole i akurat wtedy się nie zerwała :D

poprostu prasuję prasuję trzask i już wiem ze zerwało śrubkę. a luzy jak zlikwidować? myślałem włożyć tam większą śrubę np. na 13 ale stwierdziłem ,że to może znacznie osłabić te płaskowniki

Edytowano przez artgosz18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

może być już wybity ten otwór w który wkładasz tą śrubkę, luzy na wahaczu od igieł, luzy na cięgle, może igły za mocno trą o aparaty/stół, są lekko krzywe, itd

ściągnij to cięgło z tej tarczy koło apatatów i igły do góry, zobacz czy za się gdzieś nie ocierają o komorę prasowania, czy nie haczą o przytrzymywacze sznurka, choć wtedy krzywiłoby Ci tą ośkę która steruje tzw. półksięzycami, powinny jedynie delikatnie ocierać się o aparaty

 

może za duże obroty dajesz w czasie prasowania

 

nie kombinuj z większymi bo jak pójdzie/skrzywi się iglica to zamiast ściąć śrubę rozwali Ci aparaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

wyeliminuj wszystkie luzy nie zapomnij o tym tez kole owalnym a wszystko będzie ok a śruby mają być 8.8 M6 i nic więcej dając tą M8 to jak byś zaspawał ten bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

zrobię jak mówicie :D obejrzę jutro i sprawdzę wszystko co napisaliście ;-)

Myślę ,że zużycie części nie powinno być duże , ponieważ rok tej presy to 1996 prasuję rocznie około 15ha swoich i liczmy już z nadwyżką 5ha po znajomych.

 

Rafff24 a jakie według Ciebie obroty są prawidłowe a jakie zbyt duże? pytam ponieważ muszę sobie niestety sam radzić a jeszcze mało doświadczenia mam

Dodam ,że prasuję Ursusikiem c-360

 

Serdecznie dziękuję za dotychczasowe porady jutro wszystko obejrzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rozgięły ci się igły lub igła i nie trafia w aparat. Zobacz czy na sole nie ma śladów uderzenia igły. Obejrzyj dokładnie czubek igły. Czy nie ma jakiś śladów uderzania o coś.

 

20 ha rocznie tylko robisz praso?? mało... Nawet nie 2 dni roboty. Resztę stoi.

 

Co do podbieracza to można kupić same końcówki i dospawać. Ja to robiłem w tamtym roku. Fotki w galerii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

Witam. Dzisiaj oglądałem sytuację i chyba tak jak kolega Andrzej mówi.

Więc tak

 

http://img15.imageshack.us/i/hpim7057.jpg/ - lewy automat i igła (patrząc od tyłu) igła ma otarcia z boków i spłaszczony czubek niestety nie widać tego na zdjęciu.

 

http://img15.imageshack.us/i/hpim7060.jpg/ - ten bolec - niby góra dół luzów nie ma w boki są ale nie duże i w razie czego mogę dać podkładkę

 

kolego Andrzej2110 - jak mam sprawdzić czy igły się wydłużyły za mocno i nie trafiają w automat?

 

A co do presowania to fakt mało ale chętnie wydzierżawił bym jeszcze z 10 ha ponieważ póki co nie interesuje mnie nic po za gospodarką i motorami :D) a niestety w mojej okolicy 1ha to koszt około 50.000 :D tak więc jak to mówią "każdy orze jak może " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

co do 1 zdjęcia to ma lekko ocierać o aparat, tak jak jest otarte,ważne, żeby tylko o aparat, igły rozumiem, że nie popuściły

 

2 na tym bolcu mogą być lekkie luzy w bok, ważne, żeby po szarpnięciu za ten wachacz z igłami nie było luzów "góra-dół"

 

obroty mają być takie, żeby max 540 było na wałku, nie więcej, jest zaznaczone na obrotomierzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

jak ruszałem rękoma to elegancko chodziły żadnych uderzeń. kilka razy ruszałem tymi widłami i ani razu w nic nie uderzyły.

Naostrzę widły i dam śrubkę na 11 klucz jak wejdzie żeby nie było tam luzów i się okaże. Ale jeżeli to możliwe to proszę o dalsze instrukcje w celu znalezienia przyczyny.

 

pozdrawiam artgosz18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gdybym był przy tej prasie osobiście to bym ci to mógł obejrzeć i ustawić. Tak o będzie ciężko ;/

 

Z prawej strony igła ociera o aparat i to jest prawidłowe. Jednak to ocieranie powinno być delikatne a nie jakieś mocno dociskane. Na fotce tego się nie uchwyci. jedynie wzrokowo. Natomiast u ciebie widzę otarcie z lewej strony. Tego nie powinno być. Cekawe czy igły się nie poluzowały na mocowaniu. Trzeba by dokręcić śruby ale trzeba uważać bo tymi śrubami reguluje się igły wiec nie można dowolnie nimi kręcić. Nie masz w okolicy kogoś kto się zna na prasach?? Najlepiej żeby rzucił okiem na nią.

 

Uważaj z regulacje bo nowe igły kosztują 60 zł/sztuka. Śródka na bezpieczniku kilka groszy.

Wymiana igieł to jakieś 30-60 min roboty. Wymiana zerwanej śrubki to 5 min.

 

Co się bardziej opłaca??

 

PS: Podejrzewam ze sam nie wymienisz igieł wiec jeszcze koszt mechanika. Ja wymieniam sam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

a czy nie szarpie ci igłami podczas pracy prasy to by świadczyło o wyrobieniu zapadki w kole zapłonowym.

 

Jak igły szarpią to trzeba skręcić cały stół tą dużą nakrętką z nacięciami i zagiąć podkładkę żeby się nie cofło a co do ścinania tego zabezpieczenia to potrzebna jest regulacja ale ja się nie znam na tym ,kiedyś mechanik mi to regulował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Zobacz czy podczas podawania sznurka do aparatów przytrzymywacz (ta buźka uśmiechnięta pod aparatem nie łapie za igłę. Iglica ma lekko ocierać o aparat i jak jest maksymalnie w górze to odstęp między iglicą a chwytaczem ma wynosić 3-5mm. Przyczyną ścinania bezpiecznika może być wytarcie blach oporowych (takie występy po bokach komory jak rybie łuski) (koszt ok. 27zł szt.) Jak są wytarte w tedy opór prasowanej masy przejmują igły i bezpiecznik może nie wytrzymywać. Zaspawanie lub założenie śruby m8 to tak jak strzelanie gola na swoją branką, jak zabije rowki w tłoku albo wpadnie coś twardego to rozwali stół, aparat lub wygnie igłę. Co do belek sterujących podbieracza u kolegi Antonio86 w sprzedaży są końcówki do tych kątowników można odciąć i pospawać ale trzeba zachować osiowość bo inaczej z remontu nici ja to robiłem 2 lata temu. Zawiozłem do tokarza nad spawał wytarte miejsce i stoczył do tego do regeneracji miałem wałek przytrzymywaczy i wał do podbieracza za całą robociznę zapłaciłem ok. 350 zł. ale się opłacało. Aha jeszcze czeka Cię dodatkowy wydatek prawdopodobnie rolki (ok. 18zł.za szt.) masz też wytarte i ośki (ok.6-7zł szt.) od rolek również mogą być zużyte. Jak odjedziesz podbieraczem to zobacz w jakim stanie jest sprzęgło napędu podbieracza (okładziny mogą być pęknięte lub wytarte) i łożyska wałka przegubowego. Życzę powodzenia i cierpliwości :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

Hehe... sprawa się rozwiązała chyba , bo przy wczorajszym sianobraniu 6 przyczep bezpiecznik ani razu się nie zerwał.

Dzwoniłem do mechanika od pres trochę mnie pokierował , przyczyna była błaha i głupia ale problem minął.

Dziękuję serdecznie wszystkim za rady :)

 

Pozdrawiam Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

WItam czy oplacalo by mi sie kupic sipme z224 do remontu i ją wyremontowac ile taki remont by wynosil??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy co trzeba naprawić.

Zazwyczaj jest tak, że lepiej jest kupić prasę która nie wymaga żadnego remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Ta prasa stoi popsuta nie wiem co dokladnie jej dolega ale dobrze bo wczesniej pracowała z c330 a ja bym ja kupił do władka, a taki remont generalny sipmy z224 ile by wyniósł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

To podlicz sobię.

zęby w podbieraczu

blachy do podbieraczu

rolki na tłok

noże na tłok

pewnie szyna tłoka

blachy zapobiegające cofaniu się materiału

być może nowy stół

tarcze sterujące x2

aparaty x2

iglice x2

wałek aparatów

mechanizm załączania wiązania

porcelanki

opony

 

to tak z grubsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

A tak na oko bo na allegro wiekszosci nie ma tak z 3000zł??? czy wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

A jeśli bym kupił Sipme z224 z przeciwagą to nie zajeżdżę silnika t-25, nie chce robic remontu co 10 lat, czy może lepiej claasa markanta 40??? Jakąś i tak muszę wybrac, w moim województwie welgera pras nie ma

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj