Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Zetor

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sly

sly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 07:43

John Deere czy Zetor Zamierzam zmienić ciągnik zastanawiam się nad Zetorem 5211 albo John Deerem np2130. Co z awaryjnością i dostępem do części(jd), jak ze spalaniem.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Zetor Dzisiaj, 05:02
  •  

#2 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:32

John Deere czy Zetor Jeśli chodzi o JD to wiadomo nowe są lepsze od zetora ale uzywane róznie z nimi bywa ( trzeba wiedzieć co się kupuje )
Do JD dużo trudniej znaleźć części w mojej okolicy trzeba je zamawiać a i tak są bardzo drogie. Nie wiem ile pali JD ale wiem że Zetory palą dużo.

Ortografia

Edytowany przez krolikNH, 29 styczeń 2010 - 11:13.

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#3 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 09:41

John Deere czy Zetor John deere ma 4 cylindry i 75KM a zetor 3 cylindry i 50KM. Do JD wątpie czy dostaniesz jakieś części no chyba że będziesz przetaczał jak ci się coś popsuje. :D Moim zdaniem lepiej bierz zetora bo mało pali,kabinę ma wygodną a części wszędzie dostaniesz :D
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#4 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 09:55

John Deere czy Zetor Według mnie zetor będzie lepszy ciągnik jest oszczędny mało pali zetor 5211 to prawie to samo co ursus c360 3P ma wygodną kabinę i jest łatwy dostęp do części,do tego ciągnik jest bardzo zwrotny.

#5 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 10:14

John Deere czy Zetor Myśle że lepiej zetora bo łatwo dostępne części i tańsze o wiele

#6 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 styczeń 2010 - 10:14

John Deere czy Zetor Zetor Mało pali, a te bajki o zetorach że dużo palą to tylko bajki.Ja bym wziął zetora, bo łatwy dostęp do części i jest bardziej znany.Sam Mam Zetora tyle że 7211 , i Wiem co to jest za ciągnik. Zetor jest bardziej popularny niż ten JD . Zdecydowanie ZETOR.

#7 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 10:16

John Deere czy Zetor Ale wszystko zależy od tego jaki masz areał i co będziesz tym ciągnikiem robił. Chyba oczywiste jest że JD więcej spali od Zetora bo jest mocniejszy.

#8 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 10:29

John Deere czy Zetor

Jeśli chodzi o JD to wiadomo nowe są lepsze od zetora ale urzywane róznie z nimi bywa ( trzeba wiedzieć co się kupuje )
Do JD dużo trudnie znaleść części w mojej okolicy trzeba je zamawiać a i tak są bardzo drogie. Niewiem ile pali JD ale wiem że Zetory palą dużo.

weź kolego przestań że zetory dużo palą skąd to słyszałeś?masz zetora że wiesz?czy tata ci powiedział, bo słyszał od sąsiada?
każdy ciągnik spali tyle jaką nogę się ciężką ma, poza tym przelicza się spalanie na zrobioną robotę, mam zetorka 5340 ciągnik niezawodny a ma 4tyś mth nic się jeszcze nie zepsuło, a spalanie nie przeciążając go wynosi 5L transport a 8L/h orka(4x35cm)i nie piszę że wydaje mi że tyle pali czy ok tego pali jak pisze że tyle i tyle to znaczy że to sprawdzałem nie raz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:00

John Deere czy Zetor Wszystko zależy od umiejętnego operowania gazem, jak masz ciężką nogę to ciapek będzie palił tyle co c360 proste.

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:12

John Deere czy Zetor a wy zawsze do spalania wracacie
co tu porównywać tego JD z 5211, JD jest sporo starszy i sporo mocniejszy, w tym porównaniu jako ciągnik do niezbyt ciężkich prac jednak wygrywa Zetor

#11 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:13

John Deere czy Zetor Widzę kolega Krystian podziela moje zdanie, jakbym dawał zetorowi 2200obr to i by 11 pożarł dodam że norma w książce to 10L/h przy ciężkiej pracy

#12 Share merkator50

merkator50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 12:04

John Deere czy Zetor @Marcin80 ma racje też mam Zetora 7245 i wcale dużo nie spala to zależy jaką prace wykonujesz i czy dajesz ostro po garach.
Sam nie wiem dlaczego ludzie ciągle mówią, że zetor duzo pali. A co do tematu to wybrał bym Zetora 5211 jest młodszy niż JD i częsci są lepszy dostęp do części.

Edytowany przez brzozak2, 29 styczeń 2010 - 13:36.
ortografia

#13 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 12:39

John Deere czy Zetor No wreszcie jakieś rozsądne wypowiedzi :D

#14 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 12:42

John Deere czy Zetor Ale jeśli ma być głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli orka, agregat to ja bym jednak wybrał JD w opcji 4x4 oczywiście więcej spali niż Zetor ale i więcej zrobi. Ale jeszcze ile masz pieniędzy na ten ciągnik??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share sly

sly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:02

John Deere czy Zetor Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi, jednak będę obstawał prze Zetorze tym bardziej że jak piszecie dostęp do części jest dużo lepszy. Jeszcze raz dzięki :)

Dodaj odpowiedź