Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisywanie Gospodarstwa

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:08

Przepisywanie Gospodarstwa Witam mam do was pare pytan. W tym roku przejmę gospodarstwo o powiechrzni 15Ha i mam pytanie czy moge przyjąc ziemie nie mając szkoly rolniczej?? a jesli bede mogł to bede miał szanse na dofinansowanie młody rolnik?? z góry dziekuje za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepisywanie Gospodarstwa Dzisiaj, 02:25
  •  

#2 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:10

Przepisywanie Gospodarstwa ziemię możesz na pewno przejąć. Jeśli chodzi natomiast o premię "młody rolnik" to nie jestem pewien jak jest obecnie, w poprzednich naborach można było skorzystać z tego programu, pod warunkiem,że w ciągu 5 lat uzupełnisz wykształcenie, czyli zdobędziesz wykształcenie rolnicze :D

#3 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:14

Przepisywanie Gospodarstwa Wykształcenie rolnicze będziesz musiał uzupełnić i rodzice będą musieli przepisać min. śeredią wojewudzką a 15 ha napewno starczy...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:16

Przepisywanie Gospodarstwa Mój sąsiad przejął gospodarstwa ale nie dostał dofinansowania na młodego rolnika bo nie miał rolniczego wykształcenia. Więc bedziesz musiał się dokształcić

#5 Share andriejcmg17

andriejcmg17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i nowinki techniczne jak i również stare sprzęty. Koncerty rockowe. WOODSTOCK

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:25

Przepisywanie Gospodarstwa a powierzchnia średnia w województwie danym czy kraju tez bo cos tak słyszałe?? i chodzi ty o tzw ha przeliczeniowe?? p4rosił bym o odpowiedź

#6 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:27

Przepisywanie Gospodarstwa a ktos z was skorzystał z premi nie majac szkoly rolniczej ale miał zamiar zacząć? i jeszcze pytanie czy w szkole rolniczej zaocznej sa przedmioty scisłe czy tylko zwiazane z rolnictwem?

#7 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:29

Przepisywanie Gospodarstwa Można przepisać i masz podobno 3 albo 5 lat lata na uzupełnienie wykształcenia. O premię możesz ubiegać się. Kolega mój dostał premię a w trakcie uzupełnił wykształcenie, ale lepiej zdobyć dyplom i wtedy na spokojnie przepisać tak jak w moim przypadku, bo wiadomo co agencji umyśli się w ostatniej chwili. Czy teraz wchodzi już premia 75 000zł???

#8 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:45

Przepisywanie Gospodarstwa Tutaj masz wymagane wielkości gospodarstwa w poszczególnych województwach

#9 Share andriejcmg17

andriejcmg17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i nowinki techniczne jak i również stare sprzęty. Koncerty rockowe. WOODSTOCK

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:56

Przepisywanie Gospodarstwa dzięki tylko tam mowa jest o sredniej woelkości gruntów ornych. Która wartosć sie liczy ponieważ mam 9 z kaw3ałkiem ha ziemi a tzw przeliczeniowych ponad 10 która wielkość sie przyjmuje??

#10 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:01

Witam mam do was pare pytan. W tym roku przejmę gospodarstwo o powiechrzni 15Ha i mam pytanie czy moge przyjąc ziemie nie mając szkoly rolniczej?? a jesli bede mogł to bede miał szanse na dofinansowanie młody rolnik?? z góry dziekuje za odpowiedzi

mozesz przejac bez wyksztalcenia, jesli chodzi o mlodego rolnika to jesli pojdziesz na studia zaoczne to nie dostaniesz dofinansowania,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:06

Przepisywanie Gospodarstwa Biorą pod uwagę hektary fizyczne :D

Masz na myśli studia zaocze a co to przeszkadza im że zaoczne? Skoro przejmujesz gospodarstwo to chyba musisz w nim pracować i uczysz się zaocznie. poje...ne te przepisy :D

#12 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:06

Przepisywanie Gospodarstwa jest opcja że nie musisz mieć wykształcenia rolniczego i tak:
jeśli masz zawodówke to musisz mieć tzw staż w rolnictwie min 5 lat (ubezpieczony przez ten okres jako domownik)
jeśli masz średnie nierolnicze to 3 lata stażu/ubezpieczenia,poza tym możesz uzupełnić wykształcenie w okresie 3 lat
jeśli średnia powierzchnia wojewódzka jest mniejsza od krajowej to wtedy liczymy do krajowej
Sprostowanie co do wysokości premii 75tyś to projekt zmian który leży na biurku w Brukseli co będzie nie wiadomo, póki co naboru narazie nie ma jest zamknięty z końcem roku 2009
aha w rozporządzeniu ministra do młodego rolnika jest wykaz zawodów jakie akceptują ale to już sobie poszukaj

#13 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:13

Przepisywanie Gospodarstwa A mam pytanie czy ktoś z was wziął premię młody rolnik? Jak długo czekaliście na pieniądze? Ja złożyłem jakoś w lecie w 2008r wniosek, decyzję o przyznaniu dostałem w marcu 2009 a kasę dostałem dopiero ok czerwca 2009. W sumie jakoś prawie rok czekałem

#14 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:15

Biorą pod uwagę hektary fizyczne :D

Masz na myśli studia zaocze a co to przeszkadza im że zaoczne? Skoro przejmujesz gospodarstwo to chyba musisz w nim pracować i uczysz się zaocznie. poje...ne te przepisy :D

bo gdy skonczysz szkole srednia to tak gdzies w kwietniu to do konca wrszesnia arimr uwaza ze chodzisz jeszcze do niej i w tym okresie mozesz skladac wniosek i jesli spelniasz reszte wymogow to napewno MR dostaniesz, lecz jesli po 1 pazdziernika bedziesz skladał wniosek a jesli bedziesz na studiach zaocznych to dla nich nie masz ciaglosci w nauce, takie glupie a przez to w mojej okolicy duzo osob nie dostalo MR
jedynie wtedy gdy po sredniej szkole masz wyksztalcenie rolnicze to ten przepis cie omija

#15 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:28

Przepisywanie Gospodarstwa Pogubić się idzie w tym już tak mieszają. A jak wybierałem szkołę 10 latek wstecz to koledzy śmiali się że wybrałem w kierunku rolniczym ale nie żałuję teraz, a teraz oni latają załatwiają zaoczne szkoły, kombinują, opłacają wstecz KRUS żeby coś wyrwać z unii.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:43

Przepisywanie Gospodarstwa a powiecie mi jak to jest wkoncu z tym młodym rolnikiem (dofinasowaniem)
mam na mysli to czy jak zaczne chodzic na policealne zaoczne technik rolnik (4 semestrowe)
to czy jak bede na juz na 3 semestrze a rodzce mi odpiszom farme to czy bende mugł
składac papiery o premii i podpisuje zobowiązanie sie do uzupełnienia wykształcenia,
w tym przypadku uzyskanie dyplomu technika rolnika.

#17 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:45

Przepisywanie Gospodarstwa dokladnie mam taki sam problem jak twoi koledzy wybrarem szkole Technikum mechaniczne a teraz zaluje:(

#18 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:53

Przepisywanie Gospodarstwa A masz możliwość przeniesienia się do klasy w kierunku rolniczym np. technikum rolnicze , ogrodnicze, agrobiznes?? Pamiętam, że jak ja chodziłem to parę osób przenosiło się na takie kierunki właśnie.

#19 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:59

Przepisywanie Gospodarstwa Ja tak jak wy mam problem z tym wykształceniem a muszę coś zrobić jakiś kurs albo szkoła :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:00

Przepisywanie Gospodarstwa podpowie mi ktos co??
a som teraz mozliwe jakies kursy??
bo mi zależy na tej premii! bo jakby nie było kupe kasy jest a za to to moge sobie kilka maszyn rolniczych kupic nowych...