Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 14:44

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Witam
Tak jak w temacie zapowietrzył nam się DF 130 i nie wiemy jak go odpowietrzyć.
Proszę o pomoc pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Dzisiaj, 21:34
  •  

#2 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:25

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY kręć rozrusznikiem i pryskaj w rure doprowadzającą powietrze do silnika PLAK do mycia tapicerek. silnik zacznie sam pracować na niskich obrotach i sam się odpowietrzy
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#3 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:27

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Ale porada :D :( :D . Głupszej nie słyszałem

Teoretycznie powinny bic na fltrach i na pompie śrubki, nie mam df więc ci lepiej nie pomoge

#4 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:34

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Możesz spróbować poluzować śrubkę na pompie o ile u ciebie taka jest albo poluzować któryś przewód paliwowy i kręcić...

#5 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:45

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY jak przedmówcy najlepiej śrube na pompie poluzować, ale nie wiem jak jest w deutz fahr
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#6 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:48

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Po pierwsze!!! Dlaczego się zapowietrzył z braku paliwa to OK, ale jeśli paliwo było to już trzeba szukać innej przyczyny !!! Jeśli paliwa brakło i teraz chcesz odpowietrzyć to szukaj śrub odpowietrzających na filtrach paliwa, na pompie wtryskowej, i poluzuj. Najpierw na filtrach i pompuj ręczną pompką zasilającą ale nie może odpowietrznik być cały czas popuszczony bo to nic nie da odkręcaj i zakręcaj pompując jednocześnie!!! Jak pokażę się paliwo bez powietrza to zrób to samo tylko na pompie. A jak nie ma lub nie możesz znaleźć odpowietrzników to popuść na wtryskach i kręć rozrusznikiem!!! Powodzenia

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#7 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:46

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY coś mi się wydaje że ten df jest na pompowtryskach i nie ma pompy , jeśli ma pompkę zasilająca napędzaną paskiem tak jak u mnie to się ściąga pasek i kręci ręką w tą stronę co silnik kręci i odkręca się króciec na pompce , bynajmniej ja tak swojego odpowietrzałem jak filtr zmieniałem :D

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:35

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Te wszystkie rady aż włos jeży się na głowie, to nie c 360 że można luzować i skręcać wszystko, po pierwsze to zluzowane przewody paliwowe zaraz trzeba wymienić podkładki bo może potem się pocić, po 2gie broń boże dotykać rurek na pompowtryskach!!!!, jak się zapowietrzył to jest napewno jakaś śrubeczka na filtrze jednym i 2gim najpier filtr z odstojnikiem potem filtr dokładniej czyszczący luzujemy śrubkę kiwamy takim grzybkiem i pompujemy aż przestanie sączyć się piana i próbujemy odpalić, jeśli ciągnik nie łapie jeszcze raz luzujemy kiwamy i próbujemy odpalić, w ekstremalnym przypadku pomysł ze zluzowaniem paska i pokręcaniem to może też sposób ale przecież wystarczająco nakręci silnik podczas próby rozruchu a luzowanie i naciąganie paska klinowego też ogromnie skraca jego żywotność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:51

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Jeśli jest to silnik na pompowtryskach to inna gadka A Jeśli chodzi o popuszczanie na przewodach to zgadzam się że to niedopuszczalne a przy wtryskach nie mylić z pompowtryskiwaczami można luzować przewody ale to ostateczność!!! A tak to tak jak już napisałem i kolega Ferdek07 tylko odpowietrzniki na filtrach !!! Tylko dalej nie wiemy dla czego silnik się zapowietrzył ???

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#10 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:31

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY ja u siebie akurat nie widziałem odpowietrznika i nie chodzi mi o kręcenie przy pompowtryskach tylko przy pompce zasilającej , miałem takie szczęście że zadzwoniłem do serwisu i mi powiedziano jak to zrobić , lepiej zdjąć pasek niż męczyc rozruszniki i akumulator ale to juz jak kto woli :D
Spróbuj zadzwonić do serwisu może ci powiedzą co i jak ;P

#11 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:58

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY ja ma agrotrona 85 i tez mialem kiedys problem z zapowietrzeniem jak filtr paliwa zmienialem i paliwa mi brakło. ja zrobiłem nastepujaco: odkrecilem pasek i inny pasek zamontowałem na wiertarke i wiertarka kreciłem pompke, odkreciłem tez śrube z powrotu paliwa która wychodzi bloku z silnika bo wniej jest zawawór przelewowy.

#12 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 23:11

Tak dokładnie to jest DF 130 konny z 2007 roku przed Common Rail

#13 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 10:29

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY Witam.
Mam podobny problem co kolega. Mainowicie paliwo mi przymarzło, wymieniłem filtr pompuje pompką ręczną idzie nawet ciężko, ale jak kręce to ani dymka nie puści. Odpowietrzałem niby taką rurką która idzie od filtra do listwy zasilającej pompowtryskiwacze, paliwo cieknie ale dalej nie widać dymka.
Myslałem już o popuszczeniu rurek na wtryskach ale ktos wyżej napisał że nie wolno to lepiej nie biorę się do tego.
Mam DF Agrotrona 150 z 2008 jak już wyżej napisałem na pompowtryskiwaczach, seria przed CR
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#14 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:57

Odpowietrzyłem traktor :D

Okazało się że pompa od paliwa jest na pasku. Znajduje się za kratką (jak się patrzy od filtrów na prawo).
Kratkę należy odkręcić jest na 3 śrubkach. Jak się zdejmie kratkę to widać pasek.
Jak jest pasek to z prawej strony w głębi jest śruba koloru żółtego lub złotego od paliwa należy ją nieco odkręcić i próbować zapalić traktor aż zacznie lecieć paliwo. U nas było bardzo ciężko z rozruchem i musieliśmy użyć sprayu "SUPER START" którym należy psiknąć w filtr powietrza. To na tyle dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 18:52

Jak odpowietrzyć DF 130 POMOCY ten spray super start ma takie same dzialanie jak plak, tyle że używając samostartu można uszkodzić silnik. może użycie plaka jest według kolegi głupią radą, ale według praktyków jest najbezpieczniejszym sposobem na odpowietrzenie silnika na pompowtryskach
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Dodaj odpowiedź