Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojenie cielakow

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marek1985

marek1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 maj 2011 - 22:00

Pojenie cielakow Co by człowiek nie zrobił, czego nie wymyślił, to i tak jeżeli chcecie nie mieć dużo upadków i zdrowe cielaki, to trzeba na to czasu. Wlejecie im mleko do jednej wanny, balii, czy 100 litrowego kubła, to później i tak trzeba patrzeć co który robi, jak się zachowuje itd. U mojego Ojca jest max. 15 cieląt na raz na odpajaniu. Od 5 dnia zaczynamy wprowadzać sztuczne mleko,witaminy, dodatki, piją każdy ze swojego kubełka, mają poidła do wody, a i tak zdarzają się wypadki i upadki. Bez pracy nie ma kołaczy. Jeżeli ktoś chce żeby się samo zrobiło, bo branżę pomylił. Chyba żeby policzyć, że sam to się robi bałagan ;)

P.s. Nie biorę pod uwagę sytuacji, w której cielęta mięsne piją mleko wprost od matek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pojenie cielakow Dzisiaj, 17:34
  •  

#22 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 21:27

Pojenie cielakow U mnie to norma idę w wiadrze 20L rozrabiam mleko i daje 5 cielakom poklei albo mi ktoś 2 wiadrem pomaga.
To zależy w jakim sa wieku czy pija "po palcach" czy same z wiadra odrazu u mnie jeszcze po palcach pija <_<
Robimy tym co mamy ;p

#23 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 27 kwiecień 2012 - 20:54

Pojenie cielakow ja stosuje wiaderka 2 z sano i 2 z Grene super sprawa tylko niektóre cielaki nie chcą pić z nich trzeba uczyć ale bezpieczeństwo jest. Ja polecam pojenie z wiaderek

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#24 Share Tomek_j84

Tomek_j84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 13:17

Pojenie cielakow

Popieram, że wiaderka ze smokiem sa najlepsze. Przy takim pojeniu cielak pije jak od krowy. Jak tylko w ten sposób odpajam i nie mam żadnych problemów. Widzę ile każdy cielak ma wypic i mam nad nimi kontrolę. Jak piją jednoczesnie z dużej beczki są niewyobrażalne biegunki. Praktykowałem to i szybko zrezygnowałem. To niewypał a cielaki sa zachłanne na mleko i pija poprostu na siłę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:09

Pojenie cielakow

U mnie cielak od razu po  palcu z zwyklego wiaderka i po paru dniach stawiam wiaderkoa on sam zasuwa aby mu trzymam by nie wylał.Od malego najlepiej nauczyc prosto z wiaderka.Kupilem kiedys takiego co prawie 2 miesiace doil matke,wez potem takiego naucz pic z wiaderka= DRAMAT <_<

#26 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:35

Pojenie cielakow Jaki dramat? U mnie piją ze smoka i mają wodę z poidła do dyspozycji. Zero problemów. Z wiadra stojącego na podłożu nie należy poić cieląt. Wtedy mleko trafia tam gdzie nie powinno.

#27 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:53

Pojenie cielakow

bieniek to naucz byka 130 kg ktory zostal odstawiony od krowy pic z wiaderka,ja mialem taki przypadek,Moze masz racje ale ja tak ich poje i na nic nie narzekam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 17 styczeń 2016 - 20:34

Pojenie cielakow Tu masz rację, takiego kolosa ciężko nauczyć pić z wiadra. Trzeba mieć trochę pary w łapach, żeby wsadzić mu łeb do tego wiaderka. Najlepiej to od małego zapewnić mu dostęp do wody z poidła i wtedy w przyszłości nie ma kłopotów z pojeniem i piciem wody nawet z wiadra.