Skocz do zawartości

Zdjęcie

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 11:36

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Chciałbym zapytać co się dzieje z liściem w przypadku takich kombajnów (buraczanych, samojezdnych) jak ropa czy holmer jak widziałem na youtube to raczej pozostawiają na polu liscie w postaci powiedzmy kompostu. A co jeśli byśmy chcieli liście wziąć na kiszonkę. Czy są wogóle takie maszyny które robią w ten sposób że osobno zbiornik na buraki osobna na liście (chodzi mi o maszyny samojezdne). A piszę drugi raz gdyż pierwszego mojego posta napisanego dziś nigdzie nie moge znaleźć ani też nie mam żadnego info od admina że coś jest nie tak, nie zgodne z zasadami forum.
Acha jeśli byście mieli jakieś linki pokazujące takie maszyny w pracy (chodzi mi głównie o samojezdne z dwoma zbiornikami buraki i liście) to bym prosił o wrzucenie ich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Dzisiaj, 22:54
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 11:56

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Można znalezc przystawkę, która zbiera liście, ale nie wiem czy można zamontować osobny zbiornik na kombajnie. Coś mi się przypomina, ze widziałem jak taka przystawka wrzuca liście na przyczepę jadąca obok.

A piszę drugi raz gdyż pierwszego mojego posta napisanego dziś nigdzie nie mogę znaleźć ani też nie mam żadnego info od admina że coś jest nie tak, nie zgodne z zasadami forum.

Piszesz chaotycznie i zakładasz kilka tematów tak na granicy potrzeby, sam nie możesz się odnaleźć w swoich postach i jeszcze masz pretensje - szczyt bezczelności!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:41

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Sorry jeśli kogoś obraziłem. Nie mam do nikogo pretensji tylko kiedyś założyłem dwa wątki i miałem ostrzeżenie poza tym rano o ósmej wątek mój był a już godzinę później go nie było dziwne. To że może troszkę piszę chaotycznie :D ? Zostawiam bez komentarza

#4 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:25

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę zobacz to:

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:28

To że może troszkę piszę chaotycznie :D ? Zostawiam bez komentarza

Ja bym na twoim miejscu wziął to do serca, a nie pozostawiał bez komentarza, ale jak wolisz...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:54

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Do brzozak2 ok. sorki

Do Paatrykk: Dzięki za link teraz wiem że to możlwie a swoją drogą nie wiem czy to Twój filmik ale pytanie czy pod taki sprzęt trzeba robić przecinkę np. w środku czy sam ją zrobi. Widziałem na innym filmie że tył troszkę zachodzi, ale pewnie nie zawsze. No i czy uwrota też można nim zrobić

#7 Share mateusz582

mateusz582

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:11

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę To chyba nieważne czy to jego film ważne ze ci pokazał ze coś takiego jest. Co do przecinek to raczej sobie sam zrobi i te trochę lisic pójdzie na pole jako kompost. Tył zachodzi za każdym dlatego żeby ziemia się za mocno nie ubiła pod ciężarem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Dzisiaj, 22:54
  •  

#8 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 07:30

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Nie, pytając czy to jego film chciałem jeszcze o coś zapytać nie miałem nic złego na myśli. Np. czy takie przystawki są dokupienia czy trzeba kombinować od czegoś innego.
A z Twojej wypowiedzi jednak wnioskuję że trzeba robić przecinkę lub od granicy nie siać ok. 80 cm tak? Skoro zachodzi więc musi się gdzieś podziać

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:05

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę Przy kombajnie samobieżnym nie trzeba nic przycinać, ani siać dalej granicy pola. Czasem wjedzie na 2 buraki, ale nic się przecież nie stanie :D .
W pierwszym przejeździe raczej nie będziesz zbierał liści, chyba, ze pomiędzy rządkami chcesz koniecznie jechać.

#10 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:15

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę W sumie racja :D nie pomyślałem

#11 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:43

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę http://www.agrofoto....image31233.html
Tu masz zdjęcie z takim czymś :D
Wystarczy trochę galerię przetrzepać
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#12 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:49

Do brzozak2 ok. sorki

Do Paatrykk: Dzięki za link teraz wiem że to możlwie a swoją drogą nie wiem czy to Twój filmik ale pytanie czy pod taki sprzęt trzeba robić przecinkę np. w środku czy sam ją zrobi. Widziałem na innym filmie że tył troszkę zachodzi, ale pewnie nie zawsze. No i czy uwrota też można nim zrobić

Ja nie jestem autorem tego filmu wiec nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie. Ja tylko postanowiłem się podzielić tym co wiedziałem na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 luty 2010 - 11:52

holmer, ropa co z ogławianym liściem jeśli chcielibyście je na kiszonkę u mnie kiedy jeszcze siałem buraki zbiór odbywał się holmerem i ropą z taką przystawką. Nic nie trzeba przecinać. Kombajn sam to robi, powiedzmy przez środek pola, a liście wyrzuca na rzędy buraków rosnące obok. Dużo liści się nie marnuje, musisz jednak pamiętać, że te liście są bez główek buraków, więc są mniej wartościowe. Buraki sieje się normalnie, dobrze jest jedynie zasiać szerokie poprzeczniaki (uwrocia) na minimum 24 rzędy, a jeszcze lepiej 30 (zwłaszcza dla dłuższej ropy), tak żeby można było później swobodnie manewrować przyczepami