Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wskw

wskw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, zwłaszcza rolnictwem precyzyjnym..
    Lubię takie komputery i wszystko co z nimi związane..

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:33

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Witam, mam parę wątpliwości odnoście tego śrutownika. Montuję silos zbożowy BIN i chciałbym, aby ów śrutownik służył mi do wybierania zboża z zbiornika, od razu rozdrabniając go i wsypując do mieszalnika. Wybieranie zboża odbywałoby się przez tzw. workownicę, a "reszki" śrutownik wybrałby przez dolny właz, który chce dokupić. Moje wątpliwości głównie dotyczą tego czy taki układ ma sens i czy w ogóle będzie działać... Dodatkowo w okresie zbiorów kukurydzianych chciałbym, aby owy rozdrabniacz ześrutował kukurydzę bezpośrednio z przyczepy. Tutaj nasuwają mi się kolne wątpliwości odnośnie tego iż kukurydza jest nieco cięższa od zboża i czy maszyna, którą chce kupić, będzie w stanie dalej to zasysać? Wiadomo, że kukurydza będzie bezpośrednio z pola więcej będzie miała większą wilgotność. Czy rozdrabniacz będzie się zapychał albo będzie jakoś zabijał się kukurydzą? Obecnie mój śrutownik walcowy nie za bardzo dobrze radzi sobie z „mieleniem” kukurydzy. Walce jakby się ślizgają i całość idzie bardzo wolno(ok. 1t/h). Proszę o opinię obecnych posiadaczy śrutowników ssąco-tłoczących.
Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Dzisiaj, 17:30
  •  

#2 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:54

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Witam wiec posiadam srutownik saco tłoczący marki bin i zboze z bina wybieram tak bin mam postawiony za sciana paszrni jakies +-50cm od sciany w scianie mam wsadzona rure pcv ktura przechodzi przez sciane i w binie jes wycieta dzura i jest zamatowana ta rura na samym dnie ja tylko wkladam sawe do rury ktura wystaje w paszarni a co co mokrej kukurydzy jezeli chodzi ci o ccm to ja własnie robie saco tloczacym wyjmuje sita i jazda wydajnosc +- 2 tony na godzine jak cos to pytaj doradze a jak bedze potrzeba podesle ci fotki
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#3 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:01

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości tylko BIN ,tani i najwydajniejszy np.żyta zmieli przy dobrym napięciu bo to ważne 2t na godz.

#4 Share wskw

wskw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:44

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości czyli ogólnie polecacie takie rozwiązanie.. A czy ta kukurydza na pewno pójdzie? Śrutował ktoś już takim czymś kukurydzę? I w ogóle jakiej marki polecacie taki śrutownik? Kupię BINa, więc też u nich chcę zamówić rozdrabniacz. Czy dobry mają ten sprzęt?
Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

#5 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:49

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Witam ja ci mowie ze pujdze kuku jak chesz to podaj meila to podesle ci filmik z srutowania kukurydzy
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#6 Share wskw

wskw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:51

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości I jak będzie z tym filmikiem? Chciałbym go zobaczyć..

#7 Share robigal

robigal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 luty 2010 - 13:48

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Do mielenia mokrej kukurydzy o wiele wydajniejszy jest rozdrabniacz bąk.
Ssąco tłoczącym idzie o wiele wolniej, jeżeli masz nie dużo do zmielenia to spokojnie da rade.
Mokra kuku potrafi się w wyłapywaczu kamieni zapchać, można ewentualnie dekiel obrócić do góry, ale i tak wolniej idzie niż bąkiem.
Wadą bąka jest że trzeba do niego wrzucać i odrzucać.
Są też młynki ciągnikowe dość wydajne które wyrzucają rozdrobniony materiał rurą.

#8 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:07

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Ja też chciałbym podłączyć śrutownik do bina ale nie wiem jak za to się zabrac, bina mam za paszarnią jakiej 2m i wąż mi nie dostaje i muszę upuszczać workownikiem i sypać do beczki do której wsadzam ssawkę, przedłużył bym węża ale i tak mnie to nic nie ratuje bo potrzebuje węża z ssawką w paszarni. Najlepszym rozwiązaniem było by mieć trójnik i bina podłączyć na sztywno rura pcv a węża zostawić w paszarni, widziałem takie rozdzielacze w zuptorze ma ktoś takie lub podobne? Cały zestaw mam z Mrolu czyli śrutownik 11kw wagę elektryczna i na niej mieszalnik 1t, proszę o poradę.

#9 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:10

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości A jak ci się sprawuje ten zestaw z MRolu i ile dałeś za niego ? Bo też chce kupić :D

#10 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:29

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości No właśnie jak to jest z tymi komorowymi śrutownikami. Który jest lepszy i wydajniejszy jedno czy dwu komorowy. Mam akurat z BIN-a jedno komorowy 11kw to tak i nawet 1,2tony na godzinę przerobi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 06 październik 2013 - 19:15

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Koledzy doradzcie jaki wybrać śrutownik aby jak najdalej ssał?

#12 Share GrupaDozamech

GrupaDozamech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 październik 2013 - 13:45

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości Polecam śrutowniki o konstrukcji trzykomorowej. Mają duzo lepszą moc ssącą. Jesli ma Pan wystarczająco duże zabezpieczenie, to najlepiej z kupic rozdrabniacz z silnikiem 15kW. Dodatkowo mamy w ofercie specjalny ssawy do wybierania zoboża z silosów o długości 2,5m.

Kukurydzę powinno się rozdrabniać na sicie oczkowym.
Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

#13 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 21:26

Czy śrutownik z tej firmy to dobry wybór? Chodzi mi o model dwukomorowy 11 kW.

http://www.aluhaus.pl/

A może lepszy byłby ten trzykomorowy?

Mieszalnik już mam dawno a ilość paszy przygotowywanej to ok 1200-1600kg tygodniowo.

Może poleci ktoś cośinnego w rozsądnej cenie?

#14 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 luty 2016 - 22:25

Gdzie mogę kupić sita do śrutownika ssąco-tłoczącego bin lub pochodnych ?

Edytowany przez misiu21692, 20 luty 2016 - 22:25.

#15 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:56

U dudka w  mizerowie.

#16 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 luty 2016 - 15:53

U dudka nie ma :P już nabyłem z internetu ;}

#17 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:03

Witam panowie. Zakupilismy dziś mieszalnik do pasz  1 t i chciałbym uzyskać kilka praktycznych wskazówek przy mieszaniu paszy. Jak wyglada sprawa z dodatkami bardzo skoncentrowanymi w ilości załóżmy 15 kg na tonę. trzeba to sypać porcjami czy wystarczy wsypać jednorazowo i sie samo dobrze wymiesza? z góry dziękuje i prosze o praktyczne porady .

#18 Share PrzemekFlisiak

PrzemekFlisiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 10:40

co sodzice o adrfie

#19 Share GrzegorzLatkowski

GrzegorzLatkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 11:08

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości mam zamiar kupic śrutownik firmy OSUCH prosze o opinie jeśli ktos taki posiada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Momo

Momo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:06

mam okazje kupić śrutownik ssąco tłoczący ale czy on jest ssący ponieważ ma leja jest ktoś w temacie link do podobnego srutownika https://www.google.p...nWlROxUDay6zfM:

Dodaj odpowiedź