wskw

Śrutownik bijakowy ssąco-tłoczący - wątpliwości

Polecane posty

wskw    0

Witam, mam parę wątpliwości odnoście tego śrutownika. Montuję silos zbożowy BIN i chciałbym, aby ów śrutownik służył mi do wybierania zboża z zbiornika, od razu rozdrabniając go i wsypując do mieszalnika. Wybieranie zboża odbywałoby się przez tzw. workownicę, a "reszki" śrutownik wybrałby przez dolny właz, który chce dokupić. Moje wątpliwości głównie dotyczą tego czy taki układ ma sens i czy w ogóle będzie działać... Dodatkowo w okresie zbiorów kukurydzianych chciałbym, aby owy rozdrabniacz ześrutował kukurydzę bezpośrednio z przyczepy. Tutaj nasuwają mi się kolne wątpliwości odnośnie tego iż kukurydza jest nieco cięższa od zboża i czy maszyna, którą chce kupić, będzie w stanie dalej to zasysać? Wiadomo, że kukurydza będzie bezpośrednio z pola więcej będzie miała większą wilgotność. Czy rozdrabniacz będzie się zapychał albo będzie jakoś zabijał się kukurydzą? Obecnie mój śrutownik walcowy nie za bardzo dobrze radzi sobie z „mieleniem” kukurydzy. Walce jakby się ślizgają i całość idzie bardzo wolno(ok. 1t/h). Proszę o opinię obecnych posiadaczy śrutowników ssąco-tłoczących.


Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam wiec posiadam srutownik saco tłoczący marki bin i zboze z bina wybieram tak bin mam postawiony za sciana paszrni jakies +-50cm od sciany w scianie mam wsadzona rure pcv ktura przechodzi przez sciane i w binie jes wycieta dzura i jest zamatowana ta rura na samym dnie ja tylko wkladam sawe do rury ktura wystaje w paszarni a co co mokrej kukurydzy jezeli chodzi ci o ccm to ja własnie robie saco tloczacym wyjmuje sita i jazda wydajnosc +- 2 tony na godzine jak cos to pytaj doradze a jak bedze potrzeba podesle ci fotki


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

tylko BIN ,tani i najwydajniejszy np.żyta zmieli przy dobrym napięciu bo to ważne 2t na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wskw    0

czyli ogólnie polecacie takie rozwiązanie.. A czy ta kukurydza na pewno pójdzie? Śrutował ktoś już takim czymś kukurydzę? I w ogóle jakiej marki polecacie taki śrutownik? Kupię BINa, więc też u nich chcę zamówić rozdrabniacz. Czy dobry mają ten sprzęt?


Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam ja ci mowie ze pujdze kuku jak chesz to podaj meila to podesle ci filmik z srutowania kukurydzy


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wskw    0

I jak będzie z tym filmikiem? Chciałbym go zobaczyć..


Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robigal    0

Do mielenia mokrej kukurydzy o wiele wydajniejszy jest rozdrabniacz bąk.

Ssąco tłoczącym idzie o wiele wolniej, jeżeli masz nie dużo do zmielenia to spokojnie da rade.

Mokra kuku potrafi się w wyłapywaczu kamieni zapchać, można ewentualnie dekiel obrócić do góry, ale i tak wolniej idzie niż bąkiem.

Wadą bąka jest że trzeba do niego wrzucać i odrzucać.

Są też młynki ciągnikowe dość wydajne które wyrzucają rozdrobniony materiał rurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym podłączyć śrutownik do bina ale nie wiem jak za to się zabrac, bina mam za paszarnią jakiej 2m i wąż mi nie dostaje i muszę upuszczać workownikiem i sypać do beczki do której wsadzam ssawkę, przedłużył bym węża ale i tak mnie to nic nie ratuje bo potrzebuje węża z ssawką w paszarni. Najlepszym rozwiązaniem było by mieć trójnik i bina podłączyć na sztywno rura pcv a węża zostawić w paszarni, widziałem takie rozdzielacze w zuptorze ma ktoś takie lub podobne? Cały zestaw mam z Mrolu czyli śrutownik 11kw wagę elektryczna i na niej mieszalnik 1t, proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

No właśnie jak to jest z tymi komorowymi śrutownikami. Który jest lepszy i wydajniejszy jedno czy dwu komorowy. Mam akurat z BIN-a jedno komorowy 11kw to tak i nawet 1,2tony na godzinę przerobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam śrutowniki o konstrukcji trzykomorowej. Mają duzo lepszą moc ssącą. Jesli ma Pan wystarczająco duże zabezpieczenie, to najlepiej z kupic rozdrabniacz z silnikiem 15kW. Dodatkowo mamy w ofercie specjalny ssawy do wybierania zoboża z silosów o długości 2,5m.

 

Kukurydzę powinno się rozdrabniać na sicie oczkowym.


Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Czy śrutownik z tej firmy to dobry wybór? Chodzi mi o model dwukomorowy 11 kW.

http://www.aluhaus.pl/

A może lepszy byłby ten trzykomorowy?

Mieszalnik już mam dawno a ilość paszy przygotowywanej to ok 1200-1600kg tygodniowo.

Może poleci ktoś cośinnego w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Gdzie mogę kupić sita do śrutownika ssąco-tłoczącego bin lub pochodnych ?

Edytowano przez misiu21692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Witam panowie. Zakupilismy dziś mieszalnik do pasz  1 t i chciałbym uzyskać kilka praktycznych wskazówek przy mieszaniu paszy. Jak wyglada sprawa z dodatkami bardzo skoncentrowanymi w ilości załóżmy 15 kg na tonę. trzeba to sypać porcjami czy wystarczy wsypać jednorazowo i sie samo dobrze wymiesza? z góry dziękuje i prosze o praktyczne porady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

mam zamiar kupic śrutownik firmy OSUCH prosze o opinie jeśli ktos taki posiada

Dobry sprzęt za przystępną cenę. Dużo masz do mielenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Mam zamiar kupić duński śrutownik SKJOLD 11 kw  czy ktoś użytkuje takowy sprzęt, proszę o opinie  jaka wydajność z jak daleka zasysa zboże itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Mam pytanie odnośnie wyboru śrutownika ssąco toczącego, jaki sie najlepiej sprawuje?, jaką ma wydajnośc? czy śrutownik z silnikiem 15 kw zaciągnie zboże do ok 14 m? jaka będzie wtedy jego wydajność?

Nie mam doczynienia z tym sprzetem dlatego pytam i prosze o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

z Polskich firm to mogę polecić dozamech bo widziałem w pracy 11kw zasysa bez problemu z 20 metrów  i wydajnośc ok 1 tony . Ja osobiście mam skjolda 11 kw zasysa bez problemu z 12 metrów jak za bardzo otworzę ssawę to i tak z tej odległości zadusi śrutownik także na zaciąg z 14 metrów wystarczy 11 kw przy 15kw trzeba mieć chyba większe zabezpieczenie i moc przyłącza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj