Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kaszlące byki ..

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 luty 2010 - 16:10

Kaszlące byki .. Jeśli kaszle po bieganiu to raczej normalne, u mnie jak sobie pobiegają byczki to też kaszlą, musisz ja obserwowac.

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kaszlące byki .. Dzisiaj, 09:45
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 luty 2010 - 16:56

Kaszlące byki .. Mam problem z bykiem w nocy musiał wsadzić gdzieś przednia nogę, przelożył przez wygrodzenie czy coś, za ścianą krowa bydłowała i widocznie nie wytrzymywał i szalał jak to byk, no i dzisiaj byk ten na jedną przednią nogę bardzo delikatnie staje, jest uczepiony ale chwilami podnosi tą nogę czasem na niej przystaje ale delikatnie, czy to mu przejdzie, co się mogło stać i czy to niegroźne?

#23 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 luty 2010 - 17:59

Kaszlące byki .. Jakies 3 tygodnie skupowałem odsadki i jeden spadł nam z rampy i tez mu noga napuchła pomiedzy racicą a sródreczem i utykał na nią, dałem go rolnikowi i mu przeszło nic nie dzwonił do tej pory. Ale w twoim przypadku moze byc inaczej, moze niech weterynarz go obejrzy jesli mu sie nie bedzie poprawiało. Pozdro

#24 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 luty 2010 - 19:41

Kaszlące byki ..

Ja też mam podobny problem. Jałówka limousine mi kaszle już ze dwa dni, ma dopiero miesiąc. U mnie są spore przeciągi niestety. Nie to, że kaszle non stop ale jak się na przykład chwile pogania i innymi to sobie kaszlnie parę razy. Boje się żeby jej się zapalenie nie władowało. Jak myślicie podać ten Floron o którym piszecie?

z własnego doswiadczenia powiem ze lepiej wczesniej podac lek przy chorobach układu oddechowego bo im dłuzej sie zwleka tym gorzej.czy przy tym kasłaniu wystepuja biegunki??jesli złapie grype jelitowo płucna moze byc z cielakiem nie wesoło. Dodany obrazek
z antybiotyków na te sprawy polecam wspomniany Floron lub Draxin mozesz go połaczyc z czyms przeciw zapapalnym np preparatem Melovem Dodany obrazek

#25 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 15:26

Kaszlące byki .. Na szczęście jej przeszło ale jak przyjedzie do mnie wet to niech mi zostawi jakieś leki i niech stoją na półce w razie czego

#26 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:53

Kaszlące byki .. U mnie ostatnio był bardzo duży problem z biegunka i kaszlem u cieląt. Jeśli cielak kaszle warto mu sprawdzić temperaturę jeśli ma podwyższoną lub za dużo to wiadomo że cielak ma siedzieć na płucach i wtedy lądować mu tylko antybiotyk bo może szybko go poskładać . @rafftti to nie jest tak prosto mieć tylko leki część leków trzeba dawać dożylnie a tu nie każdy jest w stanie wbić sie dobrze w żyłę i podać lek :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#27 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:08

Kaszlące byki .. I nie każdy doktorek da ci leki, u mnie w okolicy to nawet pustej butelki nie zostawią żeby nikt sam nie kupił leku.

#28 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:29

Kaszlące byki .. Witam wszystkich, chcę się zapytac jakie leki polecili byście właśnie na kaszel u bydła dla mniejszych i większych sztuk. Ponieważ od kilku dni zaczeła mi większośc kaszlec, niektóre sztuki straciły apetyt na kiszonke. Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie.

#29 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:43

Kaszlące byki .. u mnie weterynarz podal antyboiotyk domiesniowo nie pamietam jakiej nazwy , i przy pojeniu mlekiem rozpuszczam i podaje trimerazin, przeszlo juz wiekszosci , pojedyncze sztuki kaslają, weterynarz twierdzi ze to wirus panuje i od tego to

trimerazin tylko dla cielakow do 250kg

Edytowany przez arbuz89, 01 luty 2011 - 21:44.

#30 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 luty 2011 - 11:52

Kaszlące byki ..

Tak Jak kolega @koses radziłbym podać Floron na pewno pomoże. pozdro

draxin na sprawy płucne też jest dobry-drogi ale wystarcza jedna dawka-warto podać gdy są też problemy z oddychaniem i "boki falują"

a trimerazin to na sraczke a nie na kaszel..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:23

Kaszlące byki .. trimerazin
Wskazania: Bakteryjne zakażenia nerek i dróg moczowo-płciowych, zakażenia układu oddechowego i przewodu pokarmowego oraz inne zakażenia bakteryjne różnego pochodzenia jak np. powikłania po chorobach wirusowych. jak wyzej napisalem weterynarz stwierdził chorobe wirusowa podal antybiotyk i zalecil to podawac fakt srake niekture tez mialy i przeszlo

#32 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:03

Kaszlące byki .. Sam żadnego leku nigdzie nie kupiłem więc wezwałem weterynarza naszprycował jedną sztuke(niechciał nawet pic) dał jemu chyba z pięc zastrzyków i 85zł skasował ale powiedział że na jednej wizycie się nie skonczy. Dzięki za wszelkie podpowiedzi,pozdrawiam

#33 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 20:39

Kaszlące byki .. Proszę o poradę w sprawie 4 tyg.cieliczki LM .Gdy zaczyna pić mleko z wiaderka przez smoczek to zaczyna sapać przez nos tak jakby miał katar .Pije z przerwami po kilka łyków i zaczyna kasłać Jak stoi w kojcu /nie pije/ to oddycha normalnie . Jak mogę mu pomóc.

#34 Share ZBENEK87

ZBENEK87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 16:08

Kaszlące byki .. Witam ja też mam problem z bykami jeno zacznie sie jesień to zaczynają kaszleć i tracą apetyt.Już sam niewiem co robić

#35 Share ZBENEK87

ZBENEK87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 19:38

Kaszlące byki .. Miałbym jeszcze jedno pytanie.Chodzi mi o żywienie bo może zle daje jeść mógby ktoś z Was coś mi pomóc w tej sprawie?

#36 Share pasjonat40

pasjonat40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 20:36

Kaszlące byki .. ZBENEK jeśli chcesz żeby ci pomóc w żywieniu mógłbyś napisać więcej jakie duże te byki jaką masz paszę chociaż według mnie nie kaszlą z powodu paszy a odnośnie kaszlu który się pojawia jesienią to ja bym postawił na brak wentylacji bydło nie cierpi wilgoci lepiej niech ma chłodno ale sucho

#37 Share ZBENEK87

ZBENEK87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 18:39

Kaszlące byki .. pasze mam taką :pasz śruta z jęczmienia 450kg,przenżyta 100, koncentrat 250 ,pszenica 100,otręby pszenne 100,tyle na tone paszy.Rano na sztuke o wadze około 400kg daje 0koło3kg tej paszy,mniejszym to jest o wadze około 200kg 1,5kg.ponad to rano dostają mniejsze marchew a większe buraki pastewne .Plus kiszonke z żyta.W południe sianokiszonke.Na noc pasza tak samo też te kiszonki plus słoma jęczmianna. Dodam że na kiszonke z kukurydzy czekam aż sie zakisi.DZIŚ MIAŁEM WETERYNARZA POSZCZEPIŁ 2 SZTUKI I WIECZOREM PSZESTAŁY WOGÓLE JEŚĆ,A RESZTA OD CZASU DO CZASU KASZLI.SAM NIEWIEM CO DALEJ Z NIMI W PONIEDZIAŁEK PRZYJEDZIE FIRMA CO KUPUJE ALE CENA BARDZO MAŁA BO MAJĄ ZA MAŁO KILOGRAMÓW CHYBA SKOŃCZE DZIAŁÓALNOŚĆ ROLNICZA.A BYCZKI NIEWIEM DLACZEGO ALE OD SAMEGO POCZĄTKU WOGÓLE NIE CHCĄ JEŚĆ KISZONKI Z ŻYTA MOŻE DLATEGO ŻE ONA BYŁA ROBIONA ORKANEM I ODRAZU W PRYZME A NIE JAK SIANOKISZONKA PO PSZESCHNIĘCIU.JESTEM CAŁKOWICIE ZAŁAMANY.CO DO WARUNKÓW W BUDYNKU MAJĄ DOBRĄ WENTYLACJE SĄ KOMINY ITD ZRESZTA PYTAŁEM O TO NAWET WETERYNAŻA CZY COŚ ZMIENIĆ MÓWIŁ ŻE WARUNKI MAJĄ BARDZO DOBRE POMUŻCIE CO DALEJ?

pasze mam taką :pasz śruta z jęczmienia 450kg,przenżyta 100, koncentrat 250 ,pszenica 100,otręby pszenne 100,tyle na tone paszy.Rano na sztuke o wadze około 400kg daje 0koło3kg tej paszy,mniejszym to jest o wadze około 200kg 1,5kg.ponad to rano dostają mniejsze marchew a większe buraki pastewne .Plus kiszonke z żyta.W południe sianokiszonke.Na noc pasza tak samo też te kiszonki plus słoma jęczmianna. Dodam że na kiszonke z kukurydzy czekam aż sie zakisi.DZIŚ MIAŁEM WETERYNARZA POSZCZEPIŁ 2 SZTUKI I WIECZOREM PSZESTAŁY WOGÓLE JEŚĆ,A RESZTA OD CZASU DO CZASU KASZLI.SAM NIEWIEM CO DALEJ Z NIMI W PONIEDZIAŁEK PRZYJEDZIE FIRMA CO KUPUJE ALE CENA BARDZO MAŁA BO MAJĄ ZA MAŁO KILOGRAMÓW CHYBA SKOŃCZE DZIAŁÓALNOŚĆ ROLNICZA.A BYCZKI NIEWIEM DLACZEGO ALE OD SAMEGO POCZĄTKU WOGÓLE NIE CHCĄ JEŚĆ KISZONKI Z ŻYTA MOŻE DLATEGO ŻE ONA BYŁA ROBIONA ORKANEM I ODRAZU W PRYZME A NIE JAK SIANOKISZONKA PO PSZESCHNIĘCIU.JESTEM CAŁKOWICIE ZAŁAMANY.CO DO WARUNKÓW W BUDYNKU MAJĄ DOBRĄ WENTYLACJE SĄ KOMINY ITD ZRESZTA PYTAŁEM O TO NAWET WETERYNAŻA CZY COŚ ZMIENIĆ MÓWIŁ ŻE WARUNKI MAJĄ BARDZO DOBRE POMUŻCIE CO DALEJ?

#38 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:11

Kaszlące byki .. @ZBENEK87 . Co do paszy jest ok, a kiszonka z żyta może jest z ziemią którą orkan podebrał?

Pozdrawiam

Edytowany przez SAMIK, 06 kwiecień 2013 - 12:34.

#39 Share ZBENEK87

ZBENEK87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 10:43

Kaszlące byki .. niestety po wczorajszej wizycie weterynarza i szczepieniu 2 sztuki mi padły.Dostałem ten Doksy zobacze zaczołem podawać.Zastanawiam się czy wogóle szczepic reszte czy lepiej odstawiać puki żyją.Prawdopodobnie taki wirus u nas panuje.Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share janek13

janek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 15:24

Kaszlące byki .. Jezeli kaszla i nie maja apetytu to moim zdaniem jest to zapalenie płuc, mogło je po prostu zawiac, ja bym radził sprzedac poki mozna, bo potem mozna nic nie wziasc