Skocz do zawartości

Zdjęcie

zamiast wentylatora so silosa

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:18

zamiast wentylatora so silosa Jak myślicie, czy młynek ssąco tłoczący 15kW mógłby posłużyć jako taki wentylator do zboża w silosie? Pytam z ciekawości bo kolega mi taką myśl podsunął. W sumie taki młynek wytwarza duży prąd powietrza...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zamiast wentylatora so silosa Dzisiaj, 13:47
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:20

zamiast wentylatora so silosa Moja dmuchawa tłocząca może służyć do przewietrzania, POM Augustów do przewietrzania oferował identyczną, jak do tłoczenia, tylko bez kosza zasypowego.

#3 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:55

zamiast wentylatora so silosa Rozumiem ale chodziło mi o to żeby wykorzystać posiadany już sprzęt a nie kupować nowy. Ponawiam pytanie, czy taki śrutownik można wykorzystać do przewietrzania zboża i czy spełni swoje zadanie?

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:03

zamiast wentylatora so silosa Masz część tłoczącą, to czemu nie. Może chcieć rury rozłączyć, najlepiej bezpośrednio do silosu. Warto spróbować.
http://www.pom.com.p...hp?idm=2&idm1=3
http://www.pom.com.p...idm2=15&lang=pl
W opisie tej z drugiego linku pisze, że nadają się do przewietrzania, poczytaj sam.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:03

zamiast wentylatora so silosa Zależy jaki duży ten silos jest.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:10

zamiast wentylatora so silosa Powiedzmy że silos ok 60t pojemności. Wydaje mi się że by się nadało hehe

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:23

zamiast wentylatora so silosa Jeden wydatek mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:24

zamiast wentylatora so silosa Wyraźnie jest napisane że gość pyta o ,,młynek" a nie o ,,dmuchawę ssąco-tłoczącą" :D.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:17

zamiast wentylatora so silosa Czepiasz się :D

#10 Share SAME100

SAME100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 00:34

zamiast wentylatora so silosa Co to jest młynek ssąco tłoczący, chyba ze mówisz o śrutowniku ssąco tłoczącym ale ten na pewno nie służy do przewietrzania silosów :D
Domyślam się ze chodzi ci o dmuchawę ssąco tłoczącą która nadaje się do przewietrzania : http://www.pom.com.p...idm2=15&lang=pl

PS młynek ssąco tłoczący muszę sobie to zapisać :(

#11 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:43

zamiast wentylatora so silosa Jak dla mnie młynek i śrutownik znaczy to samo, w innych regionach Polski możecie to inaczej nazywać lub się z tego śmiać. Raz napisałem młynek a raz śrutownik kto inteligentniejszy to się zorientował (nie ubliżając nikomu). Wiem że śrutownik ssąco-tłoczący (piszę żeby nie było znowu wątpliwości) nie służy do przewietrzania zboża i dlatego pytam czy mógłby do tego posłużyć wytwarzając tak silny prąd powietrza?

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:49

zamiast wentylatora so silosa

Co to jest młynek ssąco tłoczący, chyba ze mówisz o śrutowniku ssąco tłoczącym ale ten na pewno nie służy do przewietrzania silosów :D
Domyślam się ze chodzi ci o dmuchawę ssąco tłoczącą która nadaje się do przewietrzania : http://www.pom.com.p...idm2=15&lang=pl

PS młynek ssąco tłoczący muszę sobie to zapisać :(

No chodzi o śrutownik ssąco tłoczący. A młynek to potoczna nazwa. Dla mnie to nic dziwnego. U meni mało kto mówi śrutownik. Jedynie młynek.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:09

zamiast wentylatora so silosa tobiel@ jasne że można, ja mam też 15kw.jednak mój śrutownik ma tylko cztery małe łopatki plus bijaki daje jakiś pęd powietrza jednak w porównaniu z wentylatorem w dmuchawie to tylko mały zefirek, poza tym na dmuchawie wystarczy spokojnie 7kw. a energia jest dosyć droga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:06

zamiast wentylatora so silosa Ja na 2 biny 100 mam wentylator 60cm z silnikiem 3kw i niekiedy chodzi po 3 -4 dni non stop i daje rade ,najlepiej jest dmuchać w nocy

Dodaj odpowiedź